Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nekem 2 évre..... Szigorított.....
Nem tudnak csinálni semmit.
Hosszú, hosszú évekig jártam jogsi nélkül, aztán meglett. Azóta meg rendszám nélkül járok, csak h legyen izgalom... Nem, igazából azért mert elegem lett a basztatásból. AMúgy legelőször azért vettem le, mert jobban néz ki konzol nélkül. Aztán rájöttem h más praktikus okai is vannak.

csak gondoljatok bele, h papa 70-el megy a 80-as táblánál. Te mész mögötte és megelőzöd mondjuk záróvonalon keresztül (senki nem jön szembe stb...) 110-el. MAjd a rendőr kiugrik a bokorból, mert onnan trafiznak. Ez már több mint 30%-os sebesség túllépés + záróvonal. Egyből a maximális büntisáv ami 300,000 Ft,- és ugrott a jogsid fél és 1 év közötti időszakra, valamint új vizsgát kell tenned. Ha megállsz így jársz, pedig ez mondjuk egy R1-el lófasz és nem ítéled meg negy szabálysértésnek. NAhát ezért áll meg a faszom. De ha nem állsz meg akkor viszont rendszám nélkül kell ezt megtenni. ennyi.

1 db R1 van, a sárga RN12 összecsukódott tavaly...
Bár egy ideig mind a kettő megvolt.
Gondolkodom rajta

Na lépek,elteszem magam holnapra

Csá-csá
ahha... az faja
és azért nem baszank meg h nincs fent a rendszámod, meg az alvázszám is levan takarva?
persze ha megállsz nekik mert aki megteheti XD
Az álmod a garázsomban áll.
nem igazán.
megállít a rendőr. Hangsúlyozom akkor ha én úgy döntök h megállok neki...
A motorral nekem minden rendben van. ki van fizetve teljesen, biztosítás ok, casco ok, jogsim van és érvényes, engem sem köröznek. Kidumálom. vagy "motiválom" őket, h engedjenek el. Vagy jelentsenek fel. Aztán nem veszem át a papírjukat hónapokig, meg ellevelezünk amíg elévül. vagy ha feljelent és az alapján h ők letrafiztak és meg is álltam - ami elég ritka , mondhatnám lehetetlen eset - elindít egy szabálysértést akkor is olyan képe van amin egy fehér motor van rendszám nélkül. ahogy kiküldi a feljelentést (ha megadom az adataimat), írok is vissza egy levelet, h "T. Bíróság, a képen nem bizonyítható h milyen motor van, hiszen a forgalmi rendszám nbem látható. Igen, aláírtam a szabálysértési jegyzőkönyvet, mert megijedtem és a rendőrök kikényszerítették, de én ott kérem 60-al mentem, a képen pedig nem én vagyok"
Sok sikert...!
És ilyenkor mi van? Mit tudnak csinálni ellened?
Am 2db R1ed van?
Hát Chriss,
nézz körül és gondold át. Ennek a 08-as verziója alaphangon 120 felett van mindenhol, a 07-es meg 90 a parillánál. Én neked 60 alatt odaadom, ez kurva jó ár.
ha feldobsz rá egy kék iridiumos vagy tükrös plekót, akkor meg odabasz. Mellesleg képen nem olyan jó mint élőben, főleg ha rásüt a nap, mivel akkor jön ki a kék gyöngyház.
Bukónál csak a legjobbakból lehet választani, mert az szar ügy ha lekoppansz és szétnyilik a sisak... nem olyan motorral húzod ami 100-nál nem megy jobban.
Nah, de nem rábeszélni akarlak, csak gondold át.
Itt van két kép kék plekóval, sztem ezzel elég durva...
.nem félsz?hogy egyszer vége a mókának?
Ott forgatják, de általában igen, elölről.
Bár én leszarom, tőlem akár fotózhat az út alól, vagy az űrből is, mert rendszámom sincs, de még az alvázszám is le van ragasztva egy duck tape-el.
bizony ott nem mászik rád hiába van Smercije meg aaanyócasa
ja-ja ezt én is olvastam.
De ausztriában soha nem jutna eszembe gyorshajtani. párszor már megbüntettek és kurva kemények a zsaruk.
De itt a balkánon, az ember úgy közlekedik ahogy akar, nincs visszatartó ereje a rendőröknek meg semminek. ha akarod úgyis megúszod - ha ki tudod csengetni. Na ausztriában erre esélyed sincs. Meg ott elveszik a motort/kocsit míg ki nem fizeted a büntit. Itt meg "leszophattok" felkiáltással tovább húzom a gázt, oszt' helló.
Németországban is hiába nincs csomó szakaszon maximálva a sebesség, ott ahol van ott is keményen megbasznak. Meg mindenért ami közlekedés veszélyeztetése. Követési távolság, levillogás, nem megfelelő sáv használata, minden lófasz. Érdekes ott is normálisan közlekednek az emberek...
írj nekik mailt amúgy előről fényképez a fixtrafi?
mer' ha igen, akkor oda kell kijárni kerekezni...
Ma olvastam egy HVG-ben, hogy Mo-n mindössze 150db trafipax van, míg Ausztriában 1500db. Állítólag ez a cél. Mellesleg az osztrákoknál is sokkal több doboz van telepítve, ők is cserélgetik a készülékekekt bennük. Ez taktika, mert így rendre lassítanak már a doboz láttán is az emberek, igaz, ott nincs öles táblákra kiírva.
Ám jelenleg új törvényi szabályozás lépett életbe a "Zéró-tolerancia" jegyében, ami vonatkozik a trafipaxok műszaki és humán oldalára is. jelenleg azonban a hazai készülékek egyike sem tudja teljesíteni, viszont a jövőben csak olyan helyzehető üzembe (akár állami, akár maszek), ami teljesíti a követelményeket (on-line videorögzítés, azonnali továbbítás, stb). Az ORFK-n állítólag már előre fosnak a kb 5-10szeresére megnövő munka miatt.
Amilyen jó a hazai szabályozási rendszer, azt sem tartom kizártnak, hogy aki beruházna maszek trafiba, annak nem fogja megérni. Így majd a gazdagabb önkormányzatok vesznek 1-1 db-ot, hogy tudjanak villogni vele, de remélhetőleg érdemben nem fognak elszaporodni, mert a büntetésnek csak igen alacsony %-át kapja vissza az üzemeltető.
Ma elaludtam és motorral mentem dolgozni, h ne késsek le egy meetinget.
Az M1-M7 közös részén villant a fix trafi. Olyan 250-260 körül lehetett.

Nem lehet vhogy elkérni tőlük a képeket nagy felbontásban...?
Ez az,tudom,hogy ennyiért nem kapok ilyet
Bassza is az agyamat,rendesen

Csak a festése a mintázata
követni fogod a példámat?
neked is neháznek tűnik sztopinál a hátulja, ezért súlycsökkentő beavatkozás részeként ugrik a konzol a rendszámmal?
no meg 2év alatt két trafi nyomott le szemből szal oly mind1 rendőrből meg megállított 6 és mindegyik hiányolta a rendszámot
Zema!
A Te sisakod nem eladó?

Áááá....nem lenne jó rám
Miért bántanál meg vele bárkit is ha nem tetszik?
Se a tulajt, se engem... bár mindkettő én vagyok.

Te döntésed, h ha kb ennyi pénzed van veszel egy neked jobban tetsző sisakot. Az viszont ennyiért nem lesz ilyen szintű, ezt mérlegelned kell. 50,60 pénzért nem kapsz jó sisakot normális forrásból - értsd boltból.

Ami a képen az R1 tükrén van...? Az szintén egy RX7 Corsair ARAI, Shinya Nakano Replica "Shuriken Green" iridiumos plexivel... na az egy picit drágább cucc és az nem eladó! De a másik RX7 igen.
nem
Nem tom.
én is úgy kaptam a listát.
Nem gazdaságos?