Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia!
Szerintem igaza van a szerelőnek,én se teszek bele szintetikust.Az 5100-as szerintem jó választás lett volna,én azt teszek az enyémbe.
A 04es be kb25000km utánna lecseréltem a jelenlegi 05ösre ebbemeg 18000km van össz kb40 pityputtyezer kmt óta használom nekem bevállt a corsarónál vettem még annó

Azt még megkérdezném, hogy mennyi km-t tekertél bele? A volt motoromban Pipercross volt, de kb 5000 km-t használtam, így nem tudok konzekvenciát levonni!
de bele töltheted csak figyeld,hogy nem-e csipeget belőle.
Én csak jót tudok mondani 2005óta használom ugyanazt a BMC sportszűrőt kb 3000km enként tisztitom (mikor az alapjárat elkezd hullámozni picit) nem gyári tisztitóval hanem féktisztitó+sima fojékony mososzer ultra ha megszáradt megy rá autósboltba vett sportlégszűrőolaj spay változat azt ok.
Üdv All!
Sportszűrőről vélemény? 2 gyári csere alatt behozná az árát... Motorra nézve? Hall minden féle jót/rosszat az ember...
Szerintem Nagyszerű lenne! Támogatom!
Helló!

Nyár folyamán esetleg egy R1es fórum gurulást valami úton módon nem lehetne összehozni? :) Esetleg képeket töltenétek fel a motorotokról? :)
Sziasztok! 2001es R1-be vettem Repsol Syntetico 10W40es motor olajat!Vaciláltam a Motul 5100-on is.Megvettem ma rá fél órára egy szerelő mondta h az nem jó bele mert vékony lesz neki, inkább vmi félszintetikust kellett vna bele!?
Jól fel is idegesítettem vele magam.Szerintetek? Igaza van ne is öntsem bele?
Régebben használtam finish-t (olajsűrítő, kopásgátló, regeneráló adalék) csendesebb lett a nagyon kopott motor, és nem is füstölt. Ezekben a modern vasakban szerelők szerint nem érdemes a szűkebb olajjáratok miatt.
Igen.
Nem hiszek a csodaszerekben. Ami egyszer elkopik, az nem fog egy csodaadaléktól feltámadni.
A kenőképesség tekintetében meg hiszek a Motul mérnökeiben. A Motulnál kifejlesztett olajhoz Prolongot öntve nem hiszem hogy jobb koktélt kapok, mint az eredeti Motul olaj. Van rá esély, úgy 1: 1 millióhoz.

Szerintem egy akkora motor mint az R1 normálisan hajtva (hidegen nem tekerem a szarvát stb.) és karbantartva örök élet meg egy nap.
Hát ez az!
Kocsiban kiprobáltuk és meg kell mondjam bevált!
De az autó, korántsem pörög annyit mint ez .....
Ezért is vetettem fel a kérdést!
Mert aszt a pár ezer forintot nem sajnálnám a gépemtől , mert nem egy szezonra vettem ....
Úgy hogy bárkinek bármi meglátása van a PROLONG témával kapcsolatban kérem ossza meg velünk ...
mire erted a prolongra?
Sziasztok!
1998-as Yamaha R1-hez keresek műszerfalat vagy működő ford. számmérőt.
Ja értem...
Csak azt hittem hogy valaki másnak az üzenetéhez írtad...
Én 3 éve vettem ezt a motort,és tavaly augusztus 19.-én lopták el tőlem...A Románok októberbe rakták fel az Ő oldalukra hirdetni..és december 20.án vettük észre.
Nem célirányosan írtam.
Csak megjegyeztem, hogy 2-3 éve a használtautó-n árulták.
Rotel!
Ezt nekem írtad hogy 2-3 éve árulták?
És azt tudod, hogy pl. egy Motul 10W-40-es olaj tulajdonságait hogyan befolyásolja?
Szerintem 2-3 éve árulták. ~1 évig nézegettem az eladó R1-eket annó.
Egyetértek veled. :)
2 hete Motul olajat kapott a vas gyári szűrővel.
A szerelő meg is jegyezte, hogy gyári szűrőt igen kevesen szoktak kérni.
Én úgy vagyok vele, hogy azon a +2000Ft-on (4 liter benya) ne múljon semmi.
...és nélkül!A 2 KÉP UGYAN OTT KÉSZÜLT!
Hirdetés rendszámommal....
A motoromat Biáról vitték el Én itt is lakom,de Tőlem nem a Román lopta el hanem valaki más....A nevét is meg a címét is tudom de a rendőrségi nyomozás miatt nem mondhatom el.MINDENT TUDOK RÓLA!Képet mutattak róla a rendőrök egy senkiházi piti szarházi tolvaj! Ha nem lenne meg a motorom a belét kitaposnám!
A román csávó csak annyiban hunyó hogy szerintem orgazda,mert mikor kimentem a motort azonosítani kérdeztem tőle hogy beszélt e azzal az emberrel akitől vette a motort hogy lefoglalták mert kiderült hogy lopott,azt mondta nem....
Ez egy kicsit gyanús!Veszel egy motort 1hónap múlva lefoglalják,ott a tulaj 1000képpel bizonyított ismertető rejtett jelekkel,..stb Hát már csak fel hívnám akitől vettem hogy" bocsi,a motort most foglalták le,gyere már ide,add vissza a pénzem!" A román csávó ezt nem tette?!Én mondtam neki hogy gondolom azért mert adott érte 1000eurót és nem látták egymást,vagy rendszeres vevő és már valamilyen szinten haverok lettek"üzlet társak" és nem akarta felnyomni az embert mert szervezett bűnözés ha kiderül...Nem tudom!?Minden esetre egyik oldalról a rendőrség nyomoz hogy felgöngyölítsék kihez hogy került,a másik oldalról Románia,rendőrség,ügyvédem..stb.Ugyan is az alvázszámot amit a motoromra ütöttek egy cég árulta csupasz váz és blokkal,csupán forgalmival 250ezer forintért felszámolás alatt álló cég lefoglalt tárgyai között.Ezekre lehetett pályázatot benyújtani és bár ki megvehette.A probléma még az hogy azt a vázszámot is kőrözik Magyarországon,bár nem ellopás miatt.Egy csomó bakit követett el a román csávó!A forgalmiban a motor színe szürke az enyém szemmel láthatóan kék?!Nincsen törzskönyv az adásvételin nem a tulaj adta el a motort hanem egy teljesen más személy (mintha Én eladnám a Te mocidat) és akkor még sorolhatnám..
Küldök képet amivel a Román csávó hirdette nézd meg a rendszámom még rajta volt!És küldök olyat amin már nincs..
PANCSEREK!
7e.+posta.