Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez megint olyan amikor egy kizárólag autóval közlekedő akarja neked megmondani hogy kéne motorral menni. 😆
Szerintem amíg nem leszel kanári, ne akard jobban tudni mi a biztonságos.
Persze tudjuk mindketten, hogy nem ez van mögötte, csak szar a kormány a BMW-n, index is drága dolog, aztán nem megy a kerülés, inkább itt nyomod az álszent dumát.
Nem tudom most pontosan hogy van, de alapvetően ha lakott területen kívül van kerékpár út, akkor azon kell menni a főútvonalak mentén. De ilyenkor az úton külön meg is van tiltva a kerékpáros közlekedés táblával. Az autóút és autópályákon van alapból tiltva a kerékpáros közlekedés.
Lakott területeken kívül ráadásul SMKP-val is fel lehet menni a kerékpár útra illetve a gyalognak is ott kell közlekednie.

Lakott területen nem kötelező a kerékpárutat használni. Egy időben volt kötelező de ezt eltörölték, mert rájöttek, hogy gyakran használhatatlan és veszélyesebb mint az úton menni.
és ha nagy kerülővel teszem meg a munkába való utat? Mondjuk elmegyek előtte 1 hétre pecázni csak utána megyek be a telepre?
hát ez skandalum 😅
te is ilyen papagájos biciklista vagy? 😅
Aztán ha megfogadják akkor azon megy a derpegés 🤣
https://www.autonavigator.hu/c...
Nem, igazából nincs jogod veszélyeztetni. És amikor bringával járok akkor nem adózok? Szóval hagyjuk ezt a demagógiát.
Kicsit érdekes, hogy mindegyik köcsög aggódik a bringások egészségéért és csak ezért akar leszorítani. Az utolsó ilyet csak azért nem basztam pofán, mert amikor felemeltem a bringát hogy bebasszam a szélvédőjén miután csupa jóindulatból értem aggódva el akart ütni, akkor rájött hogy nem is annyira ő az utak királya és elhúztott a picsába mielőtt odaértem volna.
céges személyautó után havonta cégautó adót kell fizetni szerintem ez kb. most 15-25 ezer forint között mozoghat. A hátránya az, hogy évente kifizetsz a semmire 180-300 ezer forintot, az előnye meg az, hogy az alkatrész vásárlás és a javítás költsége áfaszerűen elszámolható(kezeit széttáró) Pl, ha veszel bele 100 ért egy akksit akkor 21260 Ft-al kevesebb áfát fizetsz be az adott hónapban(kezeit széttáró) és az üzemanyag is elszámolható(kezeit széttáró)
na minden esetre kivonatolom amit eddig írtál rólam(meghajlós) Szóval az én céges autómmal ami alapáron ugyan annyi értéket képvisel mint a ti céges autótok célszerű gazdasági bejáratok előtt parkolnom tehát szégyelnem kell(kezeit széttáró) Én adót csalok ha magánhasználat is van a céges autóval nálad meg nincs ha a céges autót magánhasználatra használod szóval ennyit írtál eddig(kezeit széttáró)
Van még valami?
felénk volt egy könyvelő csaj na az csinàlt a helyieknek jó pár 10 millás büntetést
el is cuccolt a faluból azóta sem látni 😂
sajnos igen ebbe fáradok bele néha. Volt dolog amiről 3 könyvelőt megkérdeztem de mind1-ik másként tudta aztán a falugazdász meg megcsinálta ahogy Ő tudta és úgy volt a jó a hivatalnak is 😂
akartunk mi is cégautót de nem érné meg a könyvelő szerint
aztán inkább marad a toyota és nem üzemanyagként megy a számla hanem minden egyébnek
még a kínai zoknim is céges vásárlás lett
na ezek az olyan dolgok, amit 4 könyvelő 5 féleképp tud, a gugli ehhez mond még 3 verziót, a NAV meg a sajátját 😅
Azt kéne megértened, nincs olyan, hogy "szerintem" "enyém a cég" "ez még belefér".... csak szabály van. Amúgy nem fér bele, munkába járás az magán használatnak minősül - bár ebben nem vagyok 100%, lehet van valami egyedi megállapodás erre. Én jobbára azokat tudom csak, amik ránk vonatkoznak.
Ja, nem csinálja senki. Néhány, akit ezzel megbaxnak, befizet utólag egy kazal lét, de ettől még más szarik rá. Nagyobb cégnél figyelnek csak erre, de ott se az adó miatt, hanem hogy a droid ne a cég kontójára furikázzon.
Én is a cég munkavállalója vagyok. Nyilván a céges használat a legkevesebb, de én nem csalok vele adót, mivel nekünk amúgy se kell fizetni rá 😄 Még az üzemanyagot se számolom el, mert akkor - hivatalosan - el kéne különíteni a magán használatot (mint ahogy neked is így kéne, de tudom, te szarsz rá, tied a cég, senki ne pofázzon bele 😅)
Ezt tudom, hogy így gondolod, de adójogi szempontból egy hülyeség. A jogszabályban ne keress józan észt. Az, hogy tiéd a cég, adózási szempontból semmit se jelent.
Kishaszont nem kell. csak a 3 főnél több szállitására alkalmast, de most abba se vagyok biztos. Szgk-t vagy elkülönitem és utnyilvántartok vagy fizetem.a cégautó adót aztán nem kell foglalkozni vele
konkrétan mit?
Munkába jövet-menet még meló.
nekem az rémlik, de most ezt nem tudom így van e még, hogy a céges telefonszámlának csak bizonyos része volt elszámolható mert a nav feltételezte, hogy magáncélra is használni fogják(kezeit széttáró)
Pl. most is céges gépről irogatok ez minek minősül? 😅
Ha a céges autóval megyek haza munka után a telephelyről az is magánhasználat vagy ennyi még beleférhet(gondolkodós)
Elvileg el kell különíteni ahogy a telefont is és mindent amit magáncélra is használnak, persze nem is hallottam olyanról aki ezt megtenné.
még annyi jutott eszembe,hogy a feleséged a cégre vásárolt autóját te használod. Azzal mentek el gurmé éttermezni és nyaralgatni is. 😅
Ugye nem azt akarod mondani, hogy egy métert sem használod saját célra a céges kocsit(fetrengős) a 78 ezerből gondolom 50 ezer ilyen.
Neked annyi a céges út amikor viszed az asszonyod magánrendelésekre haknizni 3-4 nagyobb városba egy hónapban 😅