Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

sváb vérvonal lehet 😆
De pipi legalább szerény 😆
🤣
nem úgy nincstelen hogy csóró
rosszul fogalmaztam
havidíjas lakás havidíjas kocsi havidíjas minden szolgáltatás
szóval nincs semmi tartalékod, mert késztetnek a költésre
pénz attól még lehet bármennyi a havi utalás
az a lényeg egyetlen napra sem állhatsz meg se a munkával sem a pénzköltéssel
már csomó területen látszik ez a tendencia nálunk is
ha ő nem okos akkor a többi ember kifejezetten buta. Jól csinálja a dolgait. Szorgalmas, így nem üres a tárcája sem.
A fórumon két embert ismerek aki nem csóró az egyik Pipi a másik én.
Család itt van: Szakács/pincér voltam angliában/usában. Kerestem eleget hogy ne kelljen itthon hitelt felvenni.
Tegnap azt mondtad, hogy én nem értem, most meg leírod az egyik olyan okot amivel én is érveltem és vastagon köze van a kivándorláshoz. Voltak itt jó kérdések, kár hogy azok felett elsiklottunk, ilyen volt pl. a keleti munkaerő bevándorlás, akik nem itthoni pénzből tanultak, de ide hajtják a hasznot. Érzed az ellentmondásokat és hogy mennyire nem egyszerűen fekete vagy fehér ez a dolog? Még le is írod, hogy ez akkor változik ha majd a nép nincstelen lesz. Olyan ez mintha bele kellene törődni ebbe a folyamatba, hát nem mindenki így gondolkodik, főleg ha van lehetősége és tud is vele élni.
kell pár év miután mindennek lesz gazdája
utána majd rájönneknarra is hogy ha jobban fizetnek a népnek jobban és többet dolgozik plusz többet is költ, tehát több lesz a bevétel
de ehhez az kell hogy a nép "nincstelen" legyen
Csak kettönk között az a különbség, hogy nem véleményezem a tied, és igyekszem a sajátom nem kiteregetni...így neked semmi esélyed, hogy a tieddel vagy bárki máséval összevesd...
a te életed nem lehet az enyémnél puritánabb vagy fényűzést nélkülözőbb 😅
nektek már most mind1 😅
akkor viszont időben meg kell halnod ne okozz neki csalódást(óranézegetős) 😅
Hagyd el. Meg par evtized es talan a magyar lakossag is polgarosodik - nem csak vagyonilag, hanem fejben is. Mondjuk nekunk addigra mar mindegy lesz.
"sztárolod magad a külföldi karriereddel"
Tényleg ez / ennyi jött le???
Amikor kérnek, hogy árnyaljam az otthoni panel sztereotipiákat 10 ezer londonban mosogató magyarról, és a fél millió pizzafutár kivándorlóról, akkor felsorolok pár példát a barataim, ismeröseim köréböl, hogy pont azt bizonyítsam, hogy feljebb is lehet jutni!!! Erre Ìrtam, hogy, nem követted figyelemmel, hogy mire reagáltam. Felettébb furcsa számomra, hogy a puritán, fényüzést nélkülözö életem, és teljesen általános karrierem neked sztárolásnak tünik. Pedig elég nehéz úgy csinálni, hogy ne teregessem ki a magánéletem fontos részleteit.
Erre mondom, hogy ha forgatjátok a köpönyeget, és mindig más érvrendszert állítotok fel, akkor az ellen elég nehéz vitába szállni.

Ha észrevetted, én nem forumon élem a magánéletem, nem osztogatok meg fotokat , igyekszem a müszaki problémákban segíteni, és itt ott pár közéleti témában infot megosztani, véleményt nyilvánítani.

Ha megengedet nem eseknek abban a hibába, hogy veled további partalan egymás mellett elbeszélésbe keveredjek.
Igazából azt is megbántam, hogy munt mostanra kiderült egy ilyen haszontalan dologgal töltöttem az idöm.
Ja, a 8 éves kölöknek vette, de 28 éves koráig úgyse kell neki, addig meg ki van adva 😅
Ennyi erővel én már 26 éves koromban megvettem a házat a még meg sem született gyerekemnek - hisz úgyis az övé lesz majd 🤣
Ezzel az erovel te meg a 8 eves gyerekednek vett hazzal fenyezed magad.
Mi a faszt akarsz még a telhetetlenségeddel? Azt nem birod felélni az életmódoddal amit megtermelsz. Ettől minek még több?????
ezt csak arra írtam, hogy sztárolod magad a külföldi karriereddel.(kezeit széttáró) Én örülök, neki, hogy kint bejött a számításod(meghajlós)
Van akinek itthon is, én meg sose tudnám elérni amit szeretnék sem itthon, sem kint én az az állandó elégedetlenkedő vagyok(kezeit széttáró)
Igen, pipi.
Ne okozzon neked gondot, hogy nem erröl volt szó...
Szerettem volna "àrnyalni" képet, de mint látható, teljesen fölösleges.

Vissza lehet térni a "panelbeszélgetésekhez".
Vedd meg a Tina Turnerét.....neki már ugyse kell az.övé
hol a faxba parkolnak ennyi autóval?
Hát szakközepes koromba voltam kint a hollandoknál, meg a belgáknál mondjuk ez még 89-ben volt egész megdöbbentem, hogy biciklit látok mindenhol 😆 A diszkó előt kb. 1000 db bicikli autó 3 😅 Nekünk ez szokatlan volt pedig akkor még nem is volt családtagonként 1 autó csak háztartásonként(kezeit széttáró) Persze az is szokatlan volt, hogy a 8 éves gyerektől a 90 éves mamáig 3 nyelvet perfekt beszélt mindenki 😆 Meg az ízetlen kaják is szarok voltak 😆 A sör meg egy lórúgás(gondolkodós) Mondjuk pocsék íze volt(gondolkodós) én olyan szar sört életemben nem ittam valami DUVEL volt a neve. Szóval megittunk belőle 3 pohárral csont részegek lettünk. otthon meg 3 pohár sör még alapozáshoz is kevés 😅 Ja meg doboz cigit nem nagyon látunk. Sörözőbe mindenki magának tekergette a cigit kézzel. Én próbáltam hát nekem nem sikerült 😅
Helye válogatja. Nagyon sok a kocsi, nagyon kevés a parkolóhely az egész országban, garázs meg még kevesebb. Nincs min csodálkozni, 241 ezer négyzetkilométer, 40 millió kocsival. Itthon 93.000 m2-re a tizede jut. Akartam garázst bérelni én is a motornak, a város másik felén kaptam volna havi 100 font magasságában - olyan környéken, ahová este csak viperával és gázspray-vel szabad merészkedni. (a "tanácsi garázs" 16 és 36 font között lett volna, de az sosem volt, várólista, plusz szociális alapon egyesek előnyt élveznek, szóval arról letettem)

Nagy népsűrűségű helyeken, ahol több a lakás, mint a parkolóhely, ott a helyi "tanácstól" vagy ha privát ingatlankezelőé a parkoló, akkor azoktól lehet igényelni adott havi összegért. Ha "tanácsi" tulajdonú a parkolóhely, akkor a helyi adóval együtt kell fizetni azt is.
micsoda jó hely lehet az a svájc 😆
Svájcban meg lehet venni (vagy inkább tartós bérelni) az utcai parkoló helyet... kap fehér helyett kék festést, és kész. Onnantól oda csak a gazdája áll.