Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

így volt anyámék szomszédja
le is térdelt a mami, hozzátenném 76 éves volt
lehet csak 40 lett volna akkor még ezt a mentalitást is túléli
én nem tudom te milyen környéken lax bazz
60-70 éves emberekkel is beszélek egy csomó elkapta már, ráadásul úgy, hogy nem is flangált Egyik sem mondta, hogy milyen rettenetes volt. A legdurvább eddig aki azt mondta 1 hétig magas láza volt ÉN TOVÁBBRA SEM TUDOK OLYANRÓL AKIT KÜLÖNÖSEBBEN MEGVISELT VOLNA EZ A VÍRUS ÉS TOVÁBBRA SINCS OLYAN ISMERŐSŐM KÖZEL ÉS TÁVOL SEM AKI EBBE HALT VOLNA BELE
Nekem a tapasztaltom és a pletykák szinte mind azt mutatják hogy lázas az ember 4-5-6napig, kezd gyengülni de még nem hívja az orvost mert hát őt ne zárják karanténba. Aztán amikor észreveszi hogy huuubazdmeg nem tudok a székről felállni és csak kapkodom a levegőt akkor hívja az orvost, mentőt de ekkor már rég elkésett.
nem veszed észre,hogy a járvány kapcsán hozott eddigi összes intézkedés szembe megy a logikával meg minden józan ésszel
Nekem a legjobban eddig az tetszett amikor a szomszéd feleségét karanténra kárhoztatták, mert kontakt személy volt Aztán a szomszéd meg ugyanabból a házból(mivel ő is ott lakik ) vitte a gyereket suliba majd ment dolgozni Aztán az idősávoknak is kb. semmi értelme sem volt legfeljebb annyi, hogy azzal kilőtték az üzletek délelőtti forgalmát, a délutánit meg csak 3-ig engedték, mert negyed négytől már fertőzött a vírus A mostani "teljes" bezárás is kizárólag azokat a szerencsétleneket érintette ahol egyébként sem fordul meg egész nap annyi ember mint egy élelmiszer multiban 1 óra alatt. persze azok minden olyat árulhattak amit a bezárásra kényszerített boltok is árulni szerettek volna Tetszik még az az intézkedés is, hogy 18 év alatt nem kell semmiféle oltottsági igazolás mehetsz, moziba, állatkertbe vagy étterembe ebédelni Hisz mint tudjuk 18 év alatt a vírus nem fertőz Aztán boltba mehet oltott-oltatlan is tehát lehet vegyes a társaság, de étterembe már nem Ezzel ki basznak az egyébként is alaposan kivéreztetett vendéglátózással is
A legjobban még is csak az tetszett, amikor tegnap mennék be a szokásos klasszik hellemért a telephellyel szemközti kisboltba Ott ücsörög a telephelyszomszéd a lépcsőn, kv-ni szeretett volna bejutni(ott szokott) Mondom te mi a faszt ücsörögsz itt a lépcsőn? Aszondja - nem mehetek be Mondom miért - mert vannak bent 3-an mondja is,hogy ezek tiszta hülyék Amikor 10 ezer napi fertőzött volt meg 300 halott akkor 8-an 10-en is bent lehetett lenni a kisboltba Most amikor már alig van fertőzött meg csökken a halálozás nem lehet bemenni
Na az össze ilyen intézkedés agyatlan és végiggondolatlan volt eddig Logikát, észerűséget teljesen mellőzve
Szomszédom aki volt bent mondta hogy iszonyatos káosz volt, nem volt nála kétszer ugyanaz a doki. Jött egy, adott neki szteroidost, másnap másik az azt mondja minek a szteroidos ez kell neki, harmadik nap megint mást kapott amit a negyedik napon a doki azt sem tudta mi az. Az eredményeket azóta sem látta senki.
Meg szrrintem az orvosok is jó későn kezdenek valamita beteggel. Maradj otthon ha covidos vagy meg telefonon ir fel vmit. Addigra a tüdőre megy a kórság kezeletlenül.
Nem hinném hogy a helynek köze van hozzá. Tőle is két mintát vettek, abból a második ugyanott landolt mint mindenkié.
Ez azért faszság mert én nem vagyok beoltva de már voltam beteg és simán átvèszeltem. Akkor miért oltassam be magam ha tudom hogy nem okoz különösebb nagy problémát nálam?!
Mellesleg sógor apja is kórházban van.
Én biztosra állítom hogy nálunk azért szar a halálozási stat mert csak akkor hívja az orvost ha már nagyon nagy a baj... mert ő biztosan nem covidos, őt ne rakják karanténba, neki dolgozni kell. Az O2palackal meg elég szar melózni
Az 2 millió már mehetne maszk nélkül, ezzel is ösztönözve a másikat.
Jövő hét vége lehetne horvátba de idő hiján vagxok én is. De ha a csapat összeáll addigra és sikeres lesz a mostani akkor három hét mulva menni kíne.
és? te megeszed a héját?
Az, hogy ti oltottak már nem lesztek köztünk
Oké megyek oda tesztelni Hol is van ez a hely?
Igen? Én nem tudom, ezért kérdezem. Mi bizonyítja ezt?
És akkor nekik minek maszk?
egy részt, na...
Egy rész "tényleg beoltva" - azaz ténylegesen védett (mindkét oltás plusz két hét) - jelenleg még nagyon kevés ember van (2 millió sem) hiába van már védettségi igazolvány a delikvens kezében, másrészt a két oltás sem jelent 100%-os biztonságot, csak 85-95-öt. Tehát jogos, hogy amíg nincs vége a járványnak, addig muszáj továbbra is védekezni. ha már az illető ezt megától nem hajlandó belátni.
Ez bullshit.
Egyébként aki be van oltva és már védett, annak miért kell maszk?
Nem azt mondták hogy a védett is fertőz csak ő maga tünetmentes?
Ha rá akarja venni, tegye kötelezővé.
A/Az ő baja,leszarom,de ne adja át egy oltatlanak.
B/Nem tudhatod hogy nem............jövőbe nem látsz.
Anyámnak is van, még sem fogja sehova használni.
Ha a kormány rá akarja venni az "oltásszkeptikusokat" is az oltakozásra, akkor tuti úgy igazítják a jogszabályokat hogy szükség legyen rá. Akár egy falusi kocsmába is csak papírral léphess be.
Igen.
A borsó is csak a héjával együtt van.
Miért lenne az? Szerinted mindenkinek szüksége van erre a kártyára?