Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az Astrát márciusban a 65 évnél fiatalabb, de - középsúlyos vagy súlyos - krónikus betegségben szenvedőknek adták (nekem is így lett - de nekem még csak az első van beadva). Vélhetően csak azok haltak meg közülü(n)k, aki egyébként is már "halálra volt ítélve" meglévő betegségüknél fogva. Az Astráról írták anno, hogy - bár a megfertőződéstől csak kb. 67-68%-ban véd - de a legsúlyosabb, halálhoz vezető COVID-os eseteket 100% valószínűséggel megelőzi.
Érdekes ez a statisztika nem? Mert fordíthatom úgy is, hogy a nagy (világport) kavart Astra Zeneca esetében betegednek meg legtöbben 100.000 emberre vetitve, de mégis a másik legkevesebb halálesetet produkáló oltás. Ráadásul a legolcsóbb.

https://index.hu/gazdasag/2021...

Továbbá nem értem a statisztikában feltüntetett megbetegedések és halálozások száma és az oltóanyag hatásossága közötti összefüggést. A 90+ hatékonyságú oltóanyagok között nem lehetnek ekkora szórás vagy a kutatási adatok mintavételi aránya nem reprezentálja a sokaság összetételét. (Egyszerűbben fogalmazva ha a selejtes terméket keresel kevesebbet talál azo között amit már valaki(k) megnéztek.)
És ezzel át is nyergelhetünk a gumikopásra. Két egyforma motor, folyamatosan egymás között és a távolság közöttük konstans legyen.

Na ez se lesz soha.
Na meg tudni, hogy ezek az oltóanyag hatására haltak meg, vagy összehozták volna anélkül is?
Mert ugye egy egyszerű keksz után is egymillió emberből pár meghalna fél éven belül...
ezeket szerintem úgy kellene nézni hogy azonos korcsoport azonos állapotban lévők között
mert nem mindegy hogy egy olyan nyugger kapja az egyik félét aki 3 havonta 2x megy emberek közé vagy épp egy 50 feletti értékesítő aki havi 200 céghez megy tárgyalni
vagy épp egy főiskolás kapja a harmadik félét aki többezer emberrel jár suliba, meg mindenféle egyéb rendezvényre
Jééé...csak kell a pénzünk ?
A bogyófélékből nem élnek meg...rájöttek
Attól függ, hogy aki krónikus és amúgy is meg akar halni melyiket kapja.
mondtam én hogy nekem a szputnyikról kell papír, mégiscsak az a legjobb
Köszönjük Emese!
Egy kis virológiai statisztika, eszerint a ruszki a legjobb:
Mondja ezt az, aki felülni sem tud a motorra egyenes derékkal, nem hogy a tankon hasalni a burkolat mögött
téged szeretlek a legjobban
te hiszel legfanatikusabban ebben a vírusban iszom a szavaid
Vajon mivel lehetne elérni, hogy végre megutálj minket?
medencevíz lecserélése gazdagéknál
Mondjuk nekem fura, hogy ezt így is szokták
https://player.hu/kult/beszaka...
Lámpa is.
A pilóta ne legyen papírkutya - dacoljon férfiként a huzattal! Ők azok akik csak 23 és 25 fok között hajlandók motorra ülni az egybeszabott perforált bőr rugdalózójukban. Mer' hideg van. Mer' meleg van.
meg azokon amelyikek mennek és szüksége van a pilótának szélvédelemre
120-ig tényleg nem olyan fontos
igazából nem értem a kérdést
Ha az én gyerekemre utaltál nálunk a postás 15 éve nő Max én csinálhatnék neki de pont úgy néz ki mint te nőben tehát ennek 0-a a valószínűsége
tegnap egész nap pesten csatangoltunk hát egyenlőre ez a teraszos nyítás még nem pörögte ki magát. Volt olyan étterem, hogy egy idős ücsörgött a teraszon azt szolgálta ki a szájmaszkos pincér. Talán a mammut melletti részen láttam amikor a (millenáris B re mentünk) némi mocorgást de 5 órára onnan is eltűnt az a néhány ember. Mondjuk meglepő, hogy az egyik asztalnál 20-on éves fiatalok ebédeltek Szerintem nyáron nem lesz itt olyan, hogy hová nem vihetem
Fejidom?!
Az csak a műmájer műanyag motorokon van.
Pipikem,listaztad mar kockas papiron hova nem viheted a postas gyerekét a nyaron?
ez nagyon nehéz kérdés volt Minden esetre ha nem így lenne nem lennék itt
Majd elemző mondja a tutit.