Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azok nem politizálnak - szerintem az ő "hovatartozásuk" nem oszt, és nem szoroz. A Winkler meg felvilágosult, ő már tudja az igazságot!
https://totalcar.hu/tesztek/20...
Mé a csodás Winklerünk és a TC is orbánbérenc lett.
nekik is élni kell valamiből....
Azért az Impresszumra tekintve látszik, hogy kiknek nincsenek elvei, kik a csak megélhetési újságírók, akiknek a "kiccsaládja eltartása" fontosabb, mint a valós, független tájékoztatás. (Sixx, meg hasonló görények.... A Joob Sándorban nagyot csalódtam hogy maradt, ő volt az egyik legértelmesebb újságírójuk).
https://index.hu/impresszum/
Huha................akkor nagyabaj..............
Azok csak információs dirib-darabkák, a Zsindex meg egy nagyon jól összefogott, komplex portál volt, mélyelemző cikkekkel (IS).
444,24,ezalényeg,átlátszó stb smafu?
Kénytelen vagyok, a Szabad Európa Rádió nevű portál csak egy hónap múlva fog indulni....
Te még indexet nézel?
Óvatos legyél mert hamar le fog ugrani a festék róla
Oktatáson mondták anno.A töredezést a kiszáradás okozza,a tisztító folyadék mi a készleten van is kiszárítja,az ápoló ezt a nedvességet pótolja.Tejszerű az egész cucc,bármennyit tettem rá 5-10 perc és nyom nélkül beszíva.
A viasz meg a külső felületen elzárja a pórusokat és ugyanúgy kiszárad.Persze mikor bekened tök csillivilli.Az fontos.
KB 10 éve ezzel az ápolókészlettel ápolom,előtte szappanos víz és szivacs,olyan mint az új,kivéve a pofáraesések helye.
szerintem nem a viasz miatt tört el hanem az oldószer miatt
halott bőrre a legjobb a parafin olaj, csak se a bőr ruhán se a kanapén nem mutat jól
nekem a füstölő bőre volt evvel néha megkenve még 10 évesen se volt semmi baja, aki nem kente 5-6 év és foszlott
pedig nem is volt kimondottan jó minőségű bőr kb mint a hegesztő kötény okyan anyag volt
Haladunk a héregi nazca vonalakban és a cicaharcban.
http://youtu.be/i8mVKqYja1M
Oda jobb is a textil: ha valamivel elcsapod a hasad, nem biztos hogy időben ki tudnál mászni a bőr rugdalózóból....
Én megyek mint vidéki toprongy.
Én ki cípem magam a talira
Holnap Lagziba megyek, oda jó lesz a textil is....
Cíp legyél ám!
Egyrészt melóztam,rohadtul nem értem rá bármire is. Másrészről, szerintem azt írtam, legalábbis arra gondoltam hogy nem nézegetem mások motorját, és ezt pont a találkozó kapcsán írtam. A harmadik, írtam én olyat hogy akinek van képe az cigány? Nem! Azt írtam hogy a képe alapján ő simán lehet az. Mint már írtam, nem járok ilyen helyekre. De pl. H&B fórum társsal volt szerencsém találkozni, őt meg tudod kérdezni mi a személyes benyomás.
Jah,hát ha az ezzel foglalkozó embert nem,akkor legyen méhviaszos.
KO.....
Nahh élő bőr vagy semm, találtam egy kence ficét....
Ezt még a cipész ajánlotta "bőr kabáthoz"
Először nedves szivaccsal áttöröltem, majd másik szivaccsal bedörzsöltem, majd egy szárazabb (enyhén nedves) szivaccsal áttöröltem...
Hmmm
Szebb mint volt, a sárga sárgább, fekete feketébb stb....
Nem is motorozol ! Neked nem kell ilyesmi !
Nya szóval a méhviaszos cuccokat én hanyagolnám.
OK mindent IS,de ebben több a tapasztalat.A méhviasz egy fedőréteget képez és nem haggya lélegezni.

TC-s cikk:

https://totalcar.hu/magazin/ko...

Kimásolok pár részt a lustábbaknak.

"- Rám szóltál, hogy ne használjam a méhviaszt az Alfám üléseire, mert többet árt, mint használ. A mezei felhasználók milyen hibát követnek el? Van, aki a babapopsi-törlőkendőre esküszik, más a viaszra."

"A méhviasz már zűrösebb, hiszen alapvetően természeti hatásoknak kitett és/vagy kültéren használt bőrcuccok ápolására alkalmas. Lószerszám, nyergek, bőrszíjak stb. Ilyenek konzerválására lett kitalálva. Csizmákra már annyira nem is jó, hiszen a méhviasz rendszeres használat mellett több rétegben tapad meg a bőrön, vastag bevonatot hoz rajta létre, ez aztán törik és reped. Láttam már olyan ülőgarnitúrát, melyet éveken keresztül viaszoztak és szó szerint eltört a kárpitja. Ilyenkor nem létezik módszer az eltávolítására, csak a teljes csere. Autóülésre ezért méhviaszt ne használjunk. A kézkrémek sem túl jók, hiszen élő szövetre kifejlesztett anyagok. Nem festett bőrök ápolására találták ki őket. A régi oldószeres festéseket hiába is kenjünk velük, azt a ruha úgyis lekoptatja. A vizes bázisú, nyílt pórusú festékeknek kifejezetten nem jók ezek, eltömítík a pórusokat, elzsírosítják a felületet és nem tud lélegezni az anyag."

Na szóval léteznek gyári ciccok én anno Spidi ápoló-tisztító készletével kezdtem.
Jó,de kevés és drága.Nomeg nem vagyok kémikus de ez a bőrgarntúrák gyári cuccával kinézetre,állagra mindenre ugyanilyen csak jóval több a mennyisége.Én ezt használom.Talán mert van egy 8-10 készlet a polcon.Nem reklám,a cucc tényleg jó.
Mondjuk nem ennyiért van az biztos.

A méhviasz már zűrösebb, hiszen alapvetően természeti hatásoknak kitett és/vagy kültéren használt bőrcuccok ápolására alkalmas. Lószerszám, nyergek, bőrszíjak stb. Ilyenek konzerválására lett kitalálva. Csizmákra már annyira nem is jó, hiszen a méhviasz rendszeres használat mellett több rétegben tapad meg a bőrön, vastag bevonatot hoz rajta létre, ez aztán törik és reped. Láttam már olyan ülőgarnitúrát, melyet éveken keresztül viaszoztak és szó szerint eltört a kárpitja. Ilyenkor nem létezik módszer az eltávolítására, csak a teljes csere. Autóülésre ezért méhviaszt ne használjunk. A kézkrémek sem túl jók, hiszen élő szövetre kifejlesztett anyagok. Nem festett bőrök ápolására találták ki őket. A régi oldószeres festéseket hiába is kenjünk velük, azt a ruha úgyis lekoptatja. A vizes bázisú, nyílt pórusú festékeknek kifejezetten nem jók ezek, eltömítík a pórusokat, elzsírosítják a felületet és nem tud lélegezni az anyag.

Mondjuk nem ennyiért van.Jóval olcsóbb.
https://www.kika.hu/shop/hu/ki...
Nekem iPhone 11- em van ,de szoktam szalonnát is sütni !
Mi az összefüggés ?
Mosószeres szivacs ,aztán vaselin vékonyan !