Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na, erről lemaradtam, Rönyót nem számol be.....
Lehet hogy a magyar állami egészségügy rehabilitációjára gyűjt ilyen szorgalmasan....
Most olvastam, hogy átlépte a 2 milliárdot - dollárban. Csak annyiban zavar, hogy látom, hogyan csinálja
nem kell sajnálni, 10%-t megtarthat
Faszé sajnálod lölö-től,inkább vigye egy békaevő franszia?
Debrecenben nőttem fel, 8 évestől 21 éves koromig ott laktam. Akkor még egy nyugis nagyváros volt, szerettem. Azóta már az is maga a közlekedési iszonyat, amikor évente párszor anyámékhoz / öcsémékhez látogatunk. Ráadásul ők mindketten a Nagyerdőn élnek saját udvaros társas házban, szóval maga a haváj. Még oda sem szívesen mennék vissza, kertesház-párti lettem. A lakótelepet meg mindig is utáltam, Kalocsán 11 évig laktunk egy 33 m2-es minigarzonban.
Esetleg éltél Bp.-n? A nyüzsgésnek is megvan a maga varázsa na meg jóval kényelmesebb életet lehet nagyvárosban élni ahol minden, de tényleg minden gyalogtávolságra van és nem úgy mint egy faluban ahol szintén gyalogtávolságra van az egyetlen bolt és kocsma. Élni már én is jobban szeretek faluban, de pestre is szeretek bejárni bármiért. Fiatalként meg ott van az élet nem véletlenül néptelenednek elsősorban a falvak, de a kisebb városok is. Lehet magyarázni, hogy márpedig az én gyerekem hagyománytisztelően velünk fog élni és utálni fogja pestet, de ez nem igaz legfeljebb ha vérmesebb a szülő a témában akkor ezt mondja neki, de igazából amint teheti lelép ha nagyon fogják. Nekem épp szerencsém van mert az egyik lányom a párjával épp most költözik messziről a szomszédba így kezdjük belakni a falut, de igazából a falunak csak annyi a vonzereje, hogy félúton van kecsó és pest között így bármely irányban el lehet érni várost meló és szórakozás okán.
Mivel én nem tudnék (de legalábbis gyűlölnék) Budapesten élni, így inkább a poros kisvárost választom fele / kétharmada fizuért. (Mondom ezt úgy, hogy budapesti cégnek dolgozom itthonról, távmunkában). Több kollégám ezt másképp gondolja, az elmúlt években többen költöztek fel vidékről (Debrecenben, Miskolcon is van telephelyünk).
de még simán lesz
Olyan már nincs.......
Nekem mindenféle lét tetszik ahol nem akarnak szívatni.
Nálunk kb. 30 éve felépült a rehab kórház Akkor került 400 millió ft-ába a városnak majdnem belerokkantunk. Persze ez pénzt nem hoz a városnak csak visz. Oké kell egy kórház tehát van DE mellette meg lett hagyva 1 hektáros terület mert ott is tör fel a gyógyvíz a talajból. ki lett találva, hogy egy gyógyszálló fog reá épülni nagypénzű külfödi vendégek számára Pazar az ötlet jó az elgondolás aztán 30 éve a gaz veri fel a területet Pedig ebből igen szépen profitálhatna a város. Kövér pénzeket elrakhatna meg adna vagy 100 munkahelyet is. Aztán az van, hogy nem történik semmi Legalább parkolni beengednék oda az autókat mert 30 éve a kórház előtti 30 40 férőhelyes parkoló kevésnek bizonyul, amikor csak a reggeli vérvételre 70-80 ember érkezik ennek fele autóval. A környező utcák szélei, meg zsúfolásig tömve autóval Hát igen kulturálatlan nem is szívesen laknék a kórház környékén
Legyen Moszkva tér. Ha jól értem, akkor most keleti nyitás van....
Le elvtársaztad magad?
Úgy tudom, hogy te már a fővárosi és a vidéki létet is (többször) kipróbáltad, és egyik sem tetszett igazán. Olyan nincs, hogy mindenből csak az előnyök járnak. Illetve van, de az nem megy átlag fizuból, ahhoz jobban kell keresni, elvtársam!
Pontosan melyik téren? Kossuth? Mondjuk rég nem lakok pesten, de attól még nem akarok rosszat senkinek
Tisztelt Fővárosi Urak!
Ti leginkább magatokkal baxtok ki folyamatosan. Minden téren.
Nem rossz hiszen közterületen hajtasz ki és be amire simán lehet kivetni ki és behajtási adót akár átalányt akár alkalmankéntit egy számlálóval vagy ahogy írtam kapuadót kivetni 1.5m fölötti méretben. Sokat járunk Bp.-re és ugyan sosem volt jó a közlekedés, de amit a héten kínlódtunk az sok mindenen túltesz. Aki városban főleg Bp.-n lakik annak nincsenek normális léthez jogai? Rendben ne legyenek, de akkor ez legyen országos, szopjon mindenki.
Benne van mert mindent külföldi cégek termelnek ki, vizet, olajat, gázt.
igen ilyen nagy üzlet
csak egyszer menj ki a kiskőrösi strandra azt nézd meg van e annyi hely, hogy a törülköződet le tudod teríteni
Aztán nem csak a strand mert az szezonális Az egész évben működő ráépülő wellnes még nagyobb buli. Van egy halom a számomra mondjuk tök fölösleges szolgáltatás(szauna, gyógy masszír meg annak a millió formája a gyógyvizes kezelések, pakolások a pedi, mani kűrös csontkovács meg millió ilyen nagy pénztárcás külföldi vendég hasbaakasztó uri szolgáltatások. A vendéklátóegységek sem panaszkodnak egy szaros műanyagtányéros kajáért jó esetben is fél órát vársz sorba pedig egységenként vagy 20 üzemel a nagyobb helyeken. Nem beszélve a közvetlen és környékbeli szálláshelyek telítettségéről Temérdek pénz van a talpunk alatt kiaknázatlanul
...abban sem vagyok biztos, hogy a felszín alatti vizek használati jogát még nem adták el... első MDF és utána Horn és "elmútnyócév" alatt vittek mindent, ami véletlen maradt, az meg ugye lőrincé lett
Át államé minden ami a földben van, még ami az udvaron alatt van, az is
ha ilyen nagy üzlet miert nem építesz termál fürdőt?
csinalj vagy 2-300 létesítményt
1 törtel azóta csak benőtte a burgying a helyi cigányok néha kitakarítják, hogy fürödni tudjanak
2 egerszalók 20-25 éve
3 a mostani állapot ahol dől a lé
A 444-el és társaival?