Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

a ződüvegest vmér nem akarta inni senki
Volt a 8 napos lóbányai piros kék cimkés az is fini volt. Még a dundibb üveges ződ.
Miért? Mert mi vén fütyik vagyunk, ő meg fiatal versenyző....
Nem?....miért? ....amúgy ez a te bajod így nem tudod milyen a valóban jó......akkor max 8 napig voltak jók az üveges serek mert még pasztörizálás sem volt ma meg már bármennyi ha "jó" cuccot használnak.
Én nem emlékszem milyen volt 40ève a sör
Ez valamikor a 90-es évek elején kezdett és van pár díja (nem mintha az jelentene bármit is) és nem igazán kapható boltokban csak vendéglátóhelyekre viszik hordókban és itt is csak a saját kocsmájukban lehet kapni csapolva.
De, rengetegben van tartósító alig találni olyat amiben nincs, én hamar megérzem,, az első doboz után ég a gyomrom mint állat ha tartósítós. : https://hvg.hu/gazdasag/201606... ...... no meg miért reklámozzák a kisipari serfőzdék azt, hogy az övék tartósítómentes ha amúgy az összes az?
15-20 éve Kalocsán is nyílt egy kézműves sörfőzde, nagyon finom sörük volt - igaz, jó drágán.
Legalább 5-6 éve csődbe mentek, bezártak sajnos.
Egyik sör sem tartósítószeres. Pasztörizálják.
Hm, most pl. az utca végében lévő serfőzdéből valót iszom amit bajor sörnek mondanak, de ez nekem jó, hasonlít a 40-50 évvel ezelőtti házi kőbányaira mondjuk meg is romlik 3-4 nap alatt még hűtőben is, tartósítószert nem látott.
Ízlésről nehéz vitatkozni, de pl. régen egész jó volt a soproni , aztán elkezdték darázni azt is .
Most pl. zipfer van itthon, nem a világ vége, de meg lehet inni, míg pl. a heinekent szerintem nem (a millert nálunk a lányok isszák, de kinek a paplan ugye)!
Mind a németek, mind a csehek készítenek kiváló söröket, de nekem nagyon bejön még az ángílusok leve is.
Különösen a john smith's extra smooth, tudom a heineken gyártja meg gyenge is, de csapolva isteni és még dobozban is elviselhető.
A németek szerintem mindig inkább malátásak voltak mint keserűek
A híres csíki nekem olyan mintha csináltak volna egy szar sört és hozzá öntenének egy kis vodkát hogy legyen meg az alkoholfoka...
Kéne villanyszerelő, vizes, kőműves és burkoló 2 házhoz.........valaki?
30 éve öcsémékkel járogattunk ki négyesben éveken át nyaralni a Magas- és az Alacsony Tátrába, mindig azt ittuk.

Az egyetlen mondat, amit tudok szlovákul: Proszim štyri pivo Zlaty bažant
kinti volt, akkoriban még csehszlováki a volt
Az csak aranyozott fácán azért szar.
Sörből, hogy lehet meginni amelyik nem keserű? .......hát az a sör lényege így csatlakozom a cseh és német kedvelőkhöz a pilseni típusúakkal bár tavaly a német sörök eléggé lelomboztak, kóstoltam egy halom (vagy 10 félét) dobozos-üveges kivitelben és mind édes vacak volt, nem tudom azok is elkurvultak?
A kinti Zlaty Bazant egész jó ízű, az itthoni Aranyfácán meg egyszerűen sz@r. Nem kicsit, hanem nagyon.
Itthon az olcsó sörök mind "karcosak", baromi kellemetlen utóízzel: egyetlen kivétel a PET-palackos Argus.
Amúgy én is a csapoltat szeretem leginkább, aztán a PET-palackos Argus, aztán az üvegesek, legkevésbé az aludobozos sörök ízlenek, abból még a drágának is van utóíze.
én anno ittam aranyfácánt, nem hozott lázba
amikor még a vasútnál voltam hozott az egyik mozdonyvezető ilyen 1-2%-os söröket azok között volt néhány egész elfogadható ízű
nekem az örök kedvenc a guiness meg a kilkenny de csak a csapolt kivitel
az a bucegi 8-10éve 2,5 lei volt legutóbb 7 körül
és hajdanán 60 ft körül volt a lei most meg 70
Én a Cseh jellegű söröket szeretem. Azért "jellegű" mert nálunk mindegyik valamelyik hazai sörgyárban készül, és köze nincs az eredetihez.
Cseheknél egyszerűen nem sikerült rossz sört inni, itthon meg csak 1-2 amit szeretek ugyan abból.
Ha már magyar sör, akkor a Soproni sörgyárnak van egy két jó söre.
Nagyon olcsó sört nem szoktam venni, mert rövid az élet hogy szart igyak, de a túl drága példányoktól, meg ezektől a kézműves söröktől sem estem hasra soha.
Én is a filléres, nagyon olcsó Bucegi-t iszom kint, a híres Csiki sört például nem szeretem. A Bucegi itatja magát, és hiába olcsó sör, nem karcos, nincs kellemetlen utóíze. Itthon a 2 literes, Lidl-es Argus hasonlít rá legjobban (ez utóbbiból például a dobozost nem szeretem).
Nem alszik, mert már reggel óta a motoron voltam
Most meg iszom a sört!!!!
Miller, Heineken a többi az valami

Igazoltattak a Mátrában és nem tudták lekérdezni, hogy gengszter vagyok e
Így tovább engedtek
Kb 1-1.5méteren múlt, hogy egy őzt el ne üssek, szóval izgalomból nem volt hiány