Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mert még tejfogu vagy 🤣
Hát ez rajtam nem segit . Egyrészt nem mennék olyan messzire másrészt cascora ment. A biztositós is biztos ilyesmit nézhetett mert 240et kinált ha nem számlázok. Momdtam adjon elérhetőséget de azt nem tudott😀 momdom akkor számlás elszámolás lesz
94-ben az tuti hogy volt keverék a mol kúton,nem ott kevergették kannába.
Igy van. Az áfor kutakon be lehetett állitani a keveréket. 40es volt a teteje, az ndk cuccokhoz 50 keverék már nem volt
Ja, 81-ben tuti ilyen volt 😁 de hogy 94-ben... azt már nem tudom. Biztos nem bíztam volna a kutasra, hog az 1:40 arányt kiszámolja helyettem 😁 és én nem öntögettem kis edénykébe, az biztos.
Én meg arra hogy specko bádogkannácska volt,löttyintett olajat bele,rá pici benzin és ment a tankba,utána kimosta benzinnel és az is ment a tankba,majd rá a kért mennyiség benzin.Oszt csá.
pedig én is emlékszem rá hogy adagolós is volt
az oldalán volt egy gomb amivel állítottad 1:40, 1:33, meg talán 1:25 is volt rajta
vagy valami ilyesmi
Mar akkor is egy kis kannaba merte ki es nyomta bele a kutas.
pedig van szaga, olyan mint a hányinger
egy ismerősnek volt a ktm motorjában nagyon de ocsmány volt
faternak volt egy japán maruyama permetezője az nem szerette az arol olajat
valahonnét szereztek stihl olajat mert avval 1:50 volt az arány az arol meg 1:25 mert annyira szar volt
Én arra emléxem, hogy 94-ben még Varnyúm volt, és simán oszlopról tudtam keveréket tankolni... nem tom, mikor szűnt meg. Abba mindegy volt, milyen olaj került, 1 év múlva a bontós vette meg 😁
Egyszer vettem eper aromásat, de én isten bizony nem éreztem különbséget a sima félszintetikushoz képest.
Attól függ mikor néztük. Amikor megszűnt a kutas keverék már javában voltak részszintetikus olajak is. Azokkal lehetett 1:60-at keverni, és beállítani hogy ne füstöljön. Arol2T az mindig füstölt, mert ásványi volt.
De a 90-es években talán csak a MOL Sprint volt a minőségibb elérhető olaj. Persze akkor is voltak már észter bázisú olajak, de olyat csak a legjobb versenygépekbe raktak.
Pedig az arolos kék volt hisz végülis ásványi olaj volt, a ricinus volt talán halványabb, de nem emlékszem a látványra már csak az illatára. 😁
KÉK füstre nem emléxem füst egyébként az volt 😂
majd alkalmasint teszek. Az asszonynak már van a telóján de azok a képek gyűlnek rajta tavaly május óta le kéne már tölteni(fejét fogó)
Na kawa,megnéztem a szélvédőt.Mivel konkrétan nem tudom mi van az autóban,a fullosat néztem,az kompletten készre szerelve lenne 300,énnél csak olcsóbb van.
Én meg mellettük elmenve szoktam szélvédőt mosni.Imádják.
Ügyes vagy,hogy még annyit se mozogjon.......
Na olyat még nem is szagoltam, legalábbis nem tűnt fel. 😁
a vanília aroma odabaszósabb volt
ismerős tápkeverőben dolgozott az hozott vanília aromát aztán azt öntögettükba benzinbe
aztán eltelt 30 év és jöttek az illatosított 2t olajokkal a gyártók...
Ezt nem támasztja alá, hogy sosem megtakarítás van, hanem mindig hiány, ennek ellenére lopni eddig mind tudott 🤣 tanulmány ide vagy oda... 😅
Sztem inkább a beruházásokból nyúlnak (ha eju, ha nem) ott van most Paks 2 meg a hídja, de most azért Mohácsnál is letesznek egy hidat meg pár 10 km utat - 300 milliárd bevétel lőrincnek...
Régi szép idők, mikor toltuk a Szimóba a ricinust 😅 akkor még ócó volt gyógyszertárban, most meg kozmetikumnak árulják arany áron 😁
Én 8 évnyi 2T-zés alatt sose kevertem, mindig a kúton adták... mondjuk akkoriban még külön kútoszlopa volt, később kevergette a kutas, akkor én már nem 2T-ztem.
A ricinus volt a király, annak a füstje után bódultunk. 😁
szimó 1:60 keverékkel ment mindig
de mi stihl olajat használtunk az se nem volt büdös se nem volt füstös
legalábbis az 1:40 kutas keverékekhez képest