Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

huzal a zsiguliban volt, az újabbak már olyan mint a potméterek, el is tudnak kopni
még anno a jog-ban volt ilyen szar, én megoldottam úgy hogy amikor kb 1 liter volt benne(3 literes tank) akkor összezárt az érintkező és a speed lámpára rá volt kötve
aztán amikor kigyulladt a speed lámpa akkor kellett beletölteni egy kettespet benzint, de még így elmet szűk 30km távot
aliexpress.com/item/32875082557.htm
12 ohm 25W

Speciel 6 ohm 12V-on pont 2A kéne legyen. 12 ohmmal 1A lesz, ha a töltés 14.5V-ig feltolja a rendszert, akkor 1.2A.
Fene tudja,a kabelkoteg egy mc1 vagy 2,a muszerfal meg mc3.Atkotottem a csatlakozot,panel vilagitas,jelzolampak,kapcsolok mind mukodnek gyari csatlakozokkal,most hogy belevalo a hőgomba talan az is megy,egy termosztat meg jon.
Szoval maradt az uzemanyag szintjelzo ami nem akar mukodni,es a fordulatszam mero.Ki kene talalnom hogy csak rosszul van bekotve,nem jo a muszer,vagy nem jo a jelado resz.
Igen,kutyasetaltatas kozben atment a viz az anyagon.maradt a vastagabb verzio,az fasza,csak nagy a pakk.
Vettem impregnalot,na,azota nem talalom hol a vekonyabb. 😆
Nem tudtam kiprobalni.
Ha már ohmos. Hallottatok már olyan ellenállásról ami 6nál kicsivel több ohm, mert 6-os van de az túl sok áramot enged át. 12-esre sorbakotottem őket, úgy is jó. Tehát valami 12ohm vagy mégnagyobb kellene nekem amit pàrhuzamosan tudok kötni a leddel hogy a kettőnek összesen lehyen kb 2A fogyasztása 🤔
Azt a fasza kis kólásdoboznyi esőkabátot lecserélted?
Mi ha messzebb megyünk, bedobom a dobozba a két esőkabatot, sima aldis, az is elég nagy de elfér a dobozban. Húsvétkor életet mentett, a szél ellen kellett nagyon. Karlobag felett kerek 0fok volt.
Svájcban 4napig áztunk aztán 1nap napsütés és 2nap eső.
Haver jött pont egy sixgear ruhában, belső béléses. Mutogatta hogy száraz a pólója. Igenám de az egész ruhája vizes volt, aztán hazajöttünk és eladta, vett egy rendes ruhát meg egy rendes esőruhát.
Én szétszedtem valamelyiket, ellenállásdekád van, az ellenálláshuzal ezen a kis távon keveset változik, túl precíz műszer kéne hozzá.
Egy véleményen vagyok Lacival, szerintem is ellenálláshuzal van benne, amit egy kar simogat végig.
Mit is mondtál, mi ez a robogó? Konkrétan a tank lenne a lényeg, rákeresnék, miféle szenzor való bele.
Na ja,de ez vagy 20 eves es robogoban van,ami erdekel hogy nem csak egy kapcsolo ami kifogyaskor feldob egy lampat hanem hogy vegig meri e.
Megpróbálhatod. Régen potméteresek voltak, de manapság azért előfordulnak kapacitív elven működők is...mondjuk ez utóbbiak meg nem tudnak elromlani.
Hát igen,a sznobság minta példája.
Ezek az árak csak most szálltak el ennyire. Amíg nem hisztizett az EU a libatömés miatt, nem volt azért olyan vészesen drága.
Az üzemanyag szintjelzot hogy merjem?Ellennallast kene?
Adatlap azt írja hogy jó a sütőbe. Áramot bírja. 10millió kapcsolásra van minősítve. AZ 14000óra üzemidő ha 5másodpercenként kapcsol, az meg bőven jó. Túléli a sütődet 😁
Elvileg az lenne a dolga... ohmos terhelés, nem lehet gond.
Sose volt a "csórók eledele" csak a parasztnak volt otthon, saját nevelésű állatból. A városi melós régen se evett ilyet, meg most se. Normális egybe kacsamáj 20 ezer/kg, a proli nem vesz ilyesmit.
Na igen, erről beszélt mlas, hogy kár beléd 🤣 ízeket már úgy sem érzel, csak a gyomor feszüljön 😆
más
szerintetek ez kibírna 2000w kapcsolgatását?
de úgy kapcsolgat hogy kb 5 másodpercenként ki-be
ez egy sütőbe lenne belemókolva mert szétégett a hőkapcsoló benne(megreszeltem, működik) szóval a hőkapcsoló csak a relét kapcsolná az meg a max 10 amper áramot
https://www.villamossag.com/FI...
öreganyám régen megsütötte a kacsamájat kis fecnikre el volt vagdosva és a kisütött kacsazsírba beletette a májat, aztán ahogy kapartad ki a zsírt jöttek vele a máj darabkák és úgy tette a kenyérre
ez régen a csórók eledele volt, most meg 10 ezrekért árulják
ilyen 3-5 literes bödönbe vol ez a májas zsír, én már gyerekként se szerettem, pedig sokat megettem belőle mert nem volt más
a birs kompótot is önteném egyből a budiba 😂
van az alma közé minig pár darab belevágva az íze kedvéért, de én mindig kibaszom a kukába mert szar
Ja, bírom, mikor egyesk úgy beszélnek ezekről, hogy ke sem próbálták... mondjuk a dagadt suttyók, akik 60-70 deka bőrös csülkön meg 40 deka zsíros sültkrumlin edzettek, azoknak kevés lenne 😄 meg kár is beléjük 🤣
Libazsírban lesütött kacsamájat szoktunk csinálni, az reggelire hidegen isteni, friss kenyérrel, kis hagymával vagy zöld paprikával... egy kis lábosnyi napokig kitart.
Amúgy éppen lehet, csak ilyen helyen, azt is annyira magas színvonalon készítik, azt Pipi nem érné fel 😆
A durva ezekkel a gurmé helyekkel, hogy azt hiszed kicsi az adag, a nagy tányérokkal erre még rá is játszanak, aztán a vacsora végére meg sem tudsz mozdulni, mert még az előételhez is hoznak előételt, meg levezetőt, meg átvezető falatokat, azt kiderül hogy van vagy 10 fogás.

Ennél már csak a Görögöknél volt durvább. Rendeltünk "Mezzét" drága volt, de hát egyszer élünk. Amikor letettek egy kis falat akármit, kicsit csalódottak voltunk, és nem értettük miért tolták oda a másik asztalt...aztán elkedték hordani folyamatosan az ilyen kis falat kajákat, és mindegyik más volt, na az szerintem még Ininek is sok lett volna 🤣
A főétel rozé libamell volt, sütőtök pürével, szarvasgombás mártással meg birs kompóttal. Mellé bekaptunk egy üveg 2023-as Vylyan Bogyólét, szóval adtunk a hagyománynak, hogy Márton napon libát kell enni 😅 külön liba étlap volt erre a napra 😃
Ezt csak azért mesélem, hogy pipinek táguljon a látóköre, mert ilyesmit még TV-ben se látott 😅
nyáron láttam ilyen 18-20 ezer körüli áron is