Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

És ami most van, hogy nem fizet, mert nem is akar.
Ezeket kellene......
Ez sem olyan egyszerű, mert van aki tudna, de nem akar, és van aki szeretne, de nem tud.
Zoli szerintem arra akart kitérni, hogy "aki nem dolgozik, ne is egyék!"
Ha belegondolsz most is az van Zoli, ha beüt a baj inkább elmész magánrendelésre, ott nagy valószínüséggel segítenek rajtad és hamarabb munkába tudsz állni, mert ahhoz hogy boldogulj dolgozni kell, én legalábbis így gondolkodok, szerencsére nem sokszor voltam még kényszerpihenőn.
A magánrendelésen már az ajtón ott az árlista, annyi egészségügyet kapsz amennyit ki bírsz fizetni. A tb-t meg jószándékból fizetjük, hiszen abból (is) fonják a szociális hálót, ami még nekünk is jól jöhet egyszer, ha a nagy igyekezet ellenére mégis kicsúszna alólunk a talaj.
Ebben maximálisan egyetértek. Neked, neken, nekünk ezzel nem is lenne probléma, de a sok bennszülött szavazónak, hogy termelnénk ki az ellátását?
De az ötletet támogatom!!!!!
Siman atvennem az amcsi peldat.
Az fasza lenne.
Annyi egeszsegugyet kapsz amit fizetsz.
Ne foglalkozzon vele! Neki is jár a pihenés, kikapcsolódás. A normális ember ezt megérti, a többiek véleménye meg senkit nem érdekel. Én így látom.
Az viszont zavar, hogy pl vidékről órákat utaznak az emberek a sürgősségire, már ha van aki bevigye őket, akár egy seb összevarrásra, tetanuszra..... Mert az ügyeleteket is átformálták.
Sokat küzdöttünk ezzel... egyszerűen nem értik meg, hogy az orvosukat szombat délután nem érdekli a nyavajgásuk. Ott az ügyelet.
Pár éve külön száma van az asszonynak, egy a magán, egy a publikus, azt meg jól lekapcsolja 3 után meg szabadidőben. Így meg a városi féccbukon panaszkodnak, hogy nem lehet elérni a háziorvost 😡
...es az orvost a szabadsag alatt a tengerparton is felhivjak, hogy hol zsibbad, ami egy dolog, de nehezmenyezik, ha kikapcsolva van a mobil, nem veszi fel vagy kozli, hogy most munkaidon kivul van.
Ez vonatkozik karacsonyra, hetvegere, ejszakara.
Akkor miért zárnak be rendelőket, vagy ahol lenne szakorvosi ellátás, miért nincs csak havonta 1X rendelés?
Ha pl lenne heti akár 1-2 alkalommal, talán könnyebb lenne. Vagy vidékről, a bezárások miatt, nem a megyei kórháziakba özönlenének a betegek. Pl a sógoromnak a bölcsességfogát kellett volna szájsebészeten kivenni, de véletlenül épp nem volt szájsebész Heves megyében. Magánba azonnal 55e forintért segítettek. De ez szélmalomharc.
Elárulnám a sok nyugatmániás buzinak, hogy pl. Angliában még a háziorvoshoz is bejelentkezés kell, az is egy hét - de lehet, be se jutsz, mert ha eccerű eset, akkor az aszisztens ír fel receptet.
Itt meg balhéznak a rendelőben, ha negyed órát várni kell, vagy nem veszik fel a telót egyből... Ha meg helyettesítés van, azt nem bírják felfogni... mi az, hogy nincs itt az orvosuk?
Ezt azert kell fenntartassal fogadni, mert mint irtam, a mutter ott dolgozott es tudom, hogy az oregek egy resze a rendelot hasznalja fononak, ennek bizonyiteka, hogy 300 forintos vizitdij megfelezte a rendelo latogatasat. Vagyis akkor mar megsem voltak annyira betegek.
Én meg azt gyanítom................hogy sok a beteg és sok vizsgálat köll. 😆
Nem véletlen ez a hosszú várólista. Kénytelen vagy elmenni magánba, mert ha olyan a probléma, akkor addig el is temetnek.
Több legyet ütnek egycsapásra, ha nem várakozol hónapokat.
Így kell ezt csinálni.
Persze, de ez egy másik valós probléma. Júniusban kértünk időpontot, mert a feleségem egyik anyajegyének felülete aggasztó módon kezdett elváltozni.
Október elejére kapott volna időpontot, amit természetesen nem várt meg hanem elment magánrendelésre, azóta már el is felejtette az egész kellemetlenséget. Na ilyenkor merülnek fel a kérdések, de inkább ne menjünk bele.
Kezdjük hátulról. Nem sajnálok semmit, esetleg a szenvedéllyel élőkre eső ellátás költségét, de amúgy semmit. Mindenki a saját cseresznyéjének a kovácsa, esetleg amit nem szeretek, az a végstádiumosok családjának a követelőzése, esetleg amit egyelőre az usában olvasok néha, hogy beperlik a cigigyárakat...
A mutter 43 évig az egészségügyben dolgozott, láttam is, mesélt is csuda dolgokat, csak az már késő volt, a mutter szerint viszont 100%-ban megbánta az összes ilyen az életét. Ezt persze nem kívánom neked, de jó eséllyel nem úszod meg, ha csak nem veted magad a vonat elé időközben.

A szelektálás meg a minimum nem működik, nem lehet elválasztani. Pl: én egy héti vagyok náthás, egy bagós meg mondjuk (vagy aki az életmódja miatt gyengébb immunnal rendelkezik) két hétig. Akkor a második hét önköltséges legyen?
mondjuk ezt én sem értem miért van így
legyen egy minimum ellátás minimum járulék befizetése mellett ami kötelező
ez kb annyi hogy ha elkap az influenza megnéz a doki meg összevarrnak ha elestél biciklivel
a többi meg a befizetett összegtől függjön

tőlem meg ne sajnáld a gyertya lángot mert az évtized végét nem élem meg
én már akkor boldag vagyok ha fekvés közben nem fáj a lélegzet vétel
csak a kanabisz olaj meg a gyulladáscsökkentő szurik tartják bennem a lelket
szóval a kurva nagy közhelyes igazságod ismét nem jött be mert nem a mértéktelen zabálás fektet a föld alá 😂
Nem a nejjel van a baj, hanem általában a biztosítottakkal. Egymillió alkesz, 800 ezer álroki, bagósok, drogosok, elhízottak, meg akik csak simán haszonlesők.
Ha a nej nem ezek közé tartozik, akkor meg lehet köszönni a faszkalapoknak, hogy az egészségügy olyan, amilyen.
Ugye azt te sem gondolod és legfőképpen nem várod el, hogy befizetsz havi 8-9 ezret és azért azonnal mekafull ellátást kapsz, sőt, ha az eltartottakat is beleveszem, akkor ők is, és közben mindenki a két végén, te mindjárt a közepén a saját bevallásod szerint égeti a saját gyertyáját?
Ha és ha.
Engem pl. te soha nem olvastál a munkahelyemről meg a motoromról - na jó, az akku - meg amúgy semmiről, esetleg az anyós elbaszott életéről, nekem mindig gyanús, ha valaki azt akarja bizonygatni, hogy milyen jól megy a sora. Pláne külhonban.
Nem állítok semmit, csak gyanús.
nekem nincs is tb olyan február óta és nem is lesz mert minek
bárvmem tudom ez a napi bejelentés hozza-e magával a biztosított létet, de nem is érdekel
de a nej melózik, fizet, és mégis rákényszerítik a maszek dokira
ennek tükrében ismét faszságot írsz....
főleg hogy ez a pajzsmirig problémája már egy évek óta fennálló gond
és most gyógyszert sem kap mert lejárt a javaslat doki meg nincs, lehet másik kórházba menni 3-6 hónapos várólistára
mindezt azért mert a doki többet keres maszekban mint a kórházban
van olyan hogy eu tb kártya
ha van ilyened nem kell fizetned a kórházban az ellátásért mert egyből a magyar tb megy a számla
már 10 éve is volt ilyen, amikor románba jártunk akkor megcsináltattam hogy ha össze kell gipszelni/varrni ne kelljen a pénzzel szarakodni
Már bocsánat, de te, aki büszkén vállalod fel, hogy nem érdekel a saját egészséged, de közben meg a várólistát és a saját pénzen való gyógyulás lehetőségét teszed negatív kontextusba?
Én azt hittem eddig, hogy te egy jellemes, önmagát felvállaló ember vagy, most csalódnom kellett.
ugye tudod miért 3 hónapra van időpont?
csakis azért hogy elmenj magánúton
asszony a héten ment pajzsmirigy vizsgálatra ami ráadásul időpontos elkenőrzés volt, ott mondták neki hogy nincs doki mert aki csinálta eddig elment maszkba
adták neki a doki számát hogy harminc pár ezerért megcsinálja a vizsgálatot
a kórházban azt se tudták mikor lesz ilyen rendelés, annyit mondtak majd értesítik ha lesz doki, namármost ez kb sosem lesz, legalábbis az értesítés része
Hála Istennek, hogy gyereknek ilyen jól megy a sora ott kint, örülök. Akkor ugye nem is lenne baj, ha egyszer és mindörökké kihúznák a nevét a magyar TB listáról? Ha hazajön meglátogatni (meg hazai ízekért) és mondok egy kicsi bajt, mondjuk begyullad a körömágy, akkor majd piaci áron ellátják, a számlát meg majd benyújtja az X ország (ahol biztosítva van) illetékes szervéhez és azok majd visszautalják a számlájára.
Ez nagyjából így van, de nem lehet itt se a fűnyíró elvet alkalmazni, mert az elszármazott munkavállalók körülményei közel sem egyformák. A fiam kint ugyanúgy fizet tb-t (lehet nem úgy hívják, de a lényege az) nem is keveset, de azért olyan ellátást kap, amit mi itthon hírből sem ismerünk. Az itthoniak 3 (vagy több) hónapra kapnak időpontot egy vizsgálatra, kint a cég leszerződött eü intézményében soron kívül kap egy héten belül időpontot. Emellett van valami munkáltatói keret, amit felhasználhat pl. fogászatra, vagy szemüveget csinálni stb.. szóval nem egyszerűen fehér vagy fekete ez a dolog, csak esetleg az olyanok hiszik ezt, akik a Lidl üvegablakain belülről szemlélik a világot.