Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én még a saját gyerekeimnek is vetítettem vele, pedig azok 1990 után születtek.
Most kéne megtalálnom/vennem egyet, az unokának.
Nekünk 1970 be lett azelső tv-nk .Elötte anyám duafilmet vetített minden este a fém diavetítővel ! 🙃
Én csak kíváncsi vagyok a reakciókra, hogy az idő múlásával van-e változás. Nincs. Ja, de, egyre több a fura ember. Pl. 10 éve egyáltalán nem hallottam német szöveget nálunk a boltokban alapvető élelmiszert vásárolni, most meg iskolaidőben gyerekes családokat is.
Régen csak vasárnap délelőtt volt olyan, hogy látni lehetett a vidékieket, mert azok mindig egymás mellett mentek a sorok között mint a faluban, most már minden nap látok ilyent. Szinte.
Szemmel látható a változás. Nem is olyan régen gyűjtöttem a pénzt mono kazettás magnóra (tuchel csatlakozóval), aztán katonakoromban cd játékos, most meg a zsebemben van valami és kékfog a vezeték nélküli fülesben. A gyerekem még nem is látott bakelit lemezjátszót.
Most előszedtem és bekapcsoltam, nem gyakorolt rá túl nagy hatást.
Heti? Az mondjuk 10 db kefír lenne, meg mondjuk 6-8 nagydobozos gyümölcsjoghurt. A mozzarellát ne is mondjuk, meg a gyümölcsöt.
😂
A kocsit arrébb tolni én is szoktam ha én is kocsival vagyok. Nekicsattanok lendülettel, szól az ember hogy hejjj, én meg jajj bocsi nem láttam hogy az út közepén hagytad a kocsit, néha oda is lépek megveregetem a vállát mintha tényleg sajnálnám. Aztán röhögök egyet hogy el is hiszi a gyökér. De vannak akik észbekapnak és elnézést kérnek.
Mondjuk ehhez mostanában túl fáradt vagyok és nem tudok viccelődni.
vegyél heti mennyiséget és szombat délután szerezd be
mostanában voltam párszor hétvégente aztán alig volt ember
kefírt nem tudom volt-e mert sosem ettem még olyat
Én felpörögtem? Amikor bemegyek és látom a tömeget, már tudom mire számítsak. Mennék máshová, de az a kurva kefír mint a mágnes bevonz.
A tuskó sem jobb, oda akkor járok, amikor tőkehús kell.
Azé' veled se lehet könnyű 🤣 de úgy nagy vonalakban egyetértek, csak én nem pörgök fel ennyire ezeken. Nem kell nevelni mindig a hülyéket, egyrészt nem tanulnak, másrészt nem is fogynak el. 😓
Amúgy nem, mert a lidlis kefírt szeretem a legjobban, azért kétnaponta betérek, de ha már ott vagyok, tudom mit kell néznem, pl. az útban hagyott raklap- vagy reklámlófasz mellé, már szerintem szándékosan az útszűkületbe rakott bevásárlókocsikat (egy időben szerettem ezeket magam előtt eltolni kicsit messzebb, hogy a sok hülye balfasz talán elgondolkodik amikor könnyes szemmel keresi a szarját, de amúgy nem tanul belőle senki. A mindent összetapogató, hülyegyerekre rászólni nem tudó, a büdös rohadt cigányok mutatványait, a büdös ribancok kasszánál fizetéskor is a vállával a füléhez szorított telefonos barmait, az övtáskát a pólóra, pulóverre kívülre felcsatolt szefósokat, a dinnyekopogtatókat, az egyre több német-holland ideköltözőket, valamint amikor a szaloncukorra ki van írva, hogy színenként (ízenként) külön kell zacskózni az egyforma ár ellenére is, és a sok nyomoronc csak azért is egybe rakja és még ők mérgelődnek a pénztárnál, pedig ha megnézné a mögötte állók arcát és tudna belőlük olvasni...
szomszédnak 700 netto nem rossz
bár ha 10 kocsit 10 helyről hoz el és a többsége üzemképtelen akkor csúszik egy napot a hazaérkezés, de ez nem gyakori
pedig azt mondják azzal lehet nagy pízt keresni(szemeit körbeforgató)
Szerencsére ritkán és keveset és hétvégét sosem.
én azt látom te szórakozni jársz oda 😅
Na, a lidliben 139/kg.
Meg kicsit szórakoztam is a csütörtöki akciós napon esedékes nyugger találkozóján.
meg utólag visszaellenőrizhető(kezeit széttáró)
Már a kis rakodó gépeken is mérhetik a kanálban lévő cuccot, nem bonyolult, az emelő munkahenger nyomásából megvan az adat elég pontosan. Pont pár hete láttam ilyet, homokért voltam, és a bobcat mérte ki nekem, azt mondta a srác, legegyszerűbb, leggyorsabb így.
volt billencses haver mentem párszor vele. Igen akkor még folyamatosan ment a cb-zés mindenki gyűjtögette az információt, hogy hol van papucs 😅 Mondjuk meg is értettem, mert volt amikor a bányából 70 tonna összsúllyal fordultunk ki 😆 Ott pl. a dunaasztfaltnak szállítottunk a kécskei keverőtelepre egy gyöngyös környéki bányából. (kezeit széttáró) 2 kanyar meg volt 1 nap és a ponyvázáson kívűl nem volt extra a söfőrnek mert bemégy a bányába leponyvázol megtöltenek, visszaponyvázol a kijáratnál ráállsz a mérlegre kapsz egy mérlegjegyet aztán avelsz elfelé. A keverőtelepen meg leponyvázol meg billentesz azt csók a családnak(kezeit széttáró) Nekem nem tűnt nagyon kombináltnak a munka(kezeit széttáró) Szerintem 100* jobb, mint megcsinálni 1 nap 5 felrakót meg 5 lerakót néhány raklaponként. Illeszgetni tengelyterhelésnek megfelelően a rakományt meg kirögzítgetni, meg papírozni mindent mint egy könyvelő meg pakolgatni alul a raklaptárolót, meg órákat várni, hogy ráállhass 1 rámpára (kezeit széttáró) De hát kinek mi(kezeit széttáró) Én úgy tudom, bár koránt sem biztos, hogy a bányákban a rakodógépeket is mérleggel látták el azóta már, ezért nem mer túlpakolni az ember, mert ha téged a közúton megfognak túlsúlyban a bányát is megbaxák(kezeit széttáró)
a matek nem jó
7 napból 3 nap biztos a dobozban a 4. nap ritkán
benzinkutakon pár euró a zuhanyzó
a szarást nem tudom hogy intézi, gondolom lehetőség szerint azt is a pihenőben de sosem érdekelt annyira hogy megkérdezzem
ezt csinálja 40 éve szerintem van rutin
te sosem nemzetköziztél?
M5-ön ha autópálya rendőr lennék napi 20 kamiont biztos tudnék bírságolni(kezeit széttáró) Csak pest-lajosmizse közötti szakaszon nem tudok úgy végig menni, hogy legalább 2-3 kamionelőzésbe ne futnék bele(kezeit széttáró)
A kecskmét-solti utat azt hagyjuk mert úgy szar az egész ahogy van, szerintem aki teheti kerülje bár mint ha elkezdték volna szakaszosan felújítani apránként(gondolkodós)
Ez nem ilyen egyértelmű. Jó néhány cimborám nemzetközizett. Volt amelyiknek cipőbe be se lehetett szállni a fülkéjébe volt egy klumpája azt vette át amikor beszállt a padlóról lehetett volna enni. Aki indrustriáról-indrustriára jár ott jó esetben van lehetősége a fürdésre, mert általában nagyobb telephelyeken biztosítanak ilyet a söfőrnek. Persze van olyan objektum ami hagy némi kívánnivalót maga után de hát ez benne van 😅 A hoffokban is van fürdési lehetőség a benzinkutakon is ha oda esik a pihenő idő. Azt, hogy igénytelen egy söfőr vagy nem azt a személye dönti el. Tény, hogy nagyobb erőfeszítést vesz igénybe a tisztálkodás, mint amikor otthon kinyitod a fürdőszobaajtót és ráfordulsz a kádra. Van olyan cimbim aki meg van veszve a kamionozásért az élete, pedig otthon szép ház család rendezett körülmények(kezeit széttáró) Emléxem amikor mentem egyszer vele és a saját telephelyükre beérve le kellett akasztania mert vinni kellett 5 scaniát a szervízbe, csak a traktorral nyomtuk az M0-án a szája fülig ért rázta a kezét és ordított, hogy- pipi NÉZD MEG, HOGY MEGY EZ A NAGY VAS 😅 Olyan boldog volt mint kisgyerek ajándékosztás előtt 😂
akkor azt megvárjuk köszi(meghajlós)
A sofőrök általában igénytelenek, ezt mondjuk ki. Kérdés, melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A munkakör és a körülményeg igénytelenek, ezért lettek a sofőrök is azok kényszerből, vagy csak az igénytelenek mentek sofórnek? Korosztályomból 4 kamionozót ismerek, egyik se túl bonyolult lélek 😁 kettő nyugaton nyomja.
Én agyfaxt kapok ezektől... Kmét-Solt-Cece-Enying tele van román kamionnal... erre spórolnak a rohadékok, kitiltanám mindet, de leginkább felrobbantanám ott helyben. Egyébként sok magyar is megy erre, azoknak is a q annyát.
Művelt helyen a határon vagonra fel, és úgy viszik át őket... tudom, ez kevés helyen működik. Viszont mehetnek pályán, az pont ezért épült. Nem, nálunk 2 meg 3 számjegyű utakon kalandoznak, mert úgy olcsóbb. Próbálnák ezt meg az osztrákoknál, az első faluban szénné baxnák őket 😡
Tehát élete 3/4-ét 1 nm-en tölti a pótkocsiba alá szarva fürdés nélkül, nekem ez nem menne legfeljebb ha már semmit nem találnék, nem véletlenül van sofőrhiány, igénytelenség a köbön.