Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

mivel zsid ..... nekem 3 telom van elöfizetésel

1 . amit csak a fiam , lányom ,nejem stb tud ezen nem is veszek fel idegen számot
2 .a vasutas ezt leg szivesebben eldobnám............ haza megyek éjelről , lefekszem egy 2 órára ..,, cseng vissza kéne jönni éjelre !
3 . a servizes telo
én zsid.... voltam világ életemben volt 501 ... volt ritt és casucci
Szia!
Én se akarlak elkeseríteni, az enyém 2004-es, gyönyörű állapotban karbon kipufogóval ment el 700-ért.
És még így is alig volt érdeklődő, gyakorlatilag az első emberke elvitte.
Oké, színházban/moziban/megbeszélésen nyilván le van némítva, de az más szitu. De kikapcsolva akkor sincs.
Ebben nem értünk egyet. Én soha nem kapcsolom ki a telefonomat, mert lehet olyan élethelyzet - két majdnem felnőtt fiam van, akik járják az éjszakát - amikor nagyon fontos, hogy elérhető legyek. De nem gondolnám, hogy az is rendben van ha minden inszomniás fasz hívogat éjjel, mert neki akkor esik jól. Szóval szerintem éjjel bárkit hívni csak különösen indokolt esetben illik.
Nekem Ritt volt kétezerért anno
Gimis sztori:
Te, hú,, ááá, van kurvajó léviszfarmer, ötszázegy, nem kell? Mindenféle! 2500!
Mivel nekem volt egy szépséghibás, outletben gyöngyökért vett, így ránéztem a seggemen levő cetlire: 33X36-os légyszi, indigókék, vagy a klasszikus sima kék.
-Jó, a héten!
-Ok.
Két hét...
-Ricsi, hol a gatya?
-Hááá, valamit elb@sztak, nem tudom, nemjót hoztak.
-Jó, hagyjuk.
-Neee, de lesz!
2 hónappal később megjelent a csávó, diadalmas arc, cinkos kacsintás.
-Na mit hoztam?
-MIT?
-Itt a farmer.
WC-be be, bontom ki, FEKETE.
-Ricsiiiii....ha jól emlékszem kékben állapodtunk meg.
-Jajmá, METÁLOS vagy nem?
A hőskori telefonok korában nem illett éjszaka telefonálni, kivéve ha nagy gond van. A mobiltelefonok már némíthatók, kikapcsolhatók. Lehet hogy én tudom rosszul, de a mobil etikett nem tiltja az éjszakai hívást, mivel a hívott fél választja meg hogy elérhető legyen-e vagy sem. Én mindenkinek azt mondom, hívjon bármikor. Ha éjjel háromkor jutok eszébe, akkor tegye meg akkor. Ha kicseng, nem is kell megkérdeznie hogy zavar-e, mert nem zavar, azért van a mobil bekapcsolva. Nálam rutinszerű a mobil kikapcsolása ha alszom, ha olyan szituációban vagyok hogy alkalmatlan, ha olyan helyen vagyok (mozi, színház). Be is b@szna ha éjszakás műszak után csengene a mobil vagy a vezetékes délelőtt. Olyankor megszűnök a külvilág számára.
Ja, ezt a sztorit mesélted anno a bótban is :)
Illetve csak hogy még vesézzem..
Mindegy mit veszel széles e világon, ha elmondod egy társaságban , biztos lehetsz benne hogy valaki a fejéhez kap!
"Úúú...nemmondod hogy megvetted! Te adtál érte annyi pénzt? Egy barátom tud szerezni a feléért!Most adott el egy csomót!"
Na ha ilyenkor erre az a válasz hogy ok, kellene még úgyis, akkor jön az igérgetés, meg a habogás, meg a "Nemtudommivan a gyerekkel, most nem tud szerezni!"
Vagy egy "ingyen szájat" nem kérsz mellé a Fóti útról?
Illetve vannak még-ezt nem említette senki ha jól emlékszem- azok, akik egy fórumon ha felrakod amit hírdetsz (motor vagy egyéb mindegy), leszólják. Életükben nem láttak olyat, nem érdekli őket a meghírdetett dolog, konkrét példát nem tudnak mondani de "Láttam a neten valahol a feléért" az megy!
Vagy:
Neviccelj! Az ebay-en ennyi meg annyi...
Aztán odatesz egy aukciós linket ahol látom hogy már túlhaladták az árat amit kérek a dologért, meg ugye a postaköltséget az ilyen bölcsészek rendre elfelejtik...
Sebaj.
Tényleg dühít néha ha valaki aki nem akar venni semmit szétb....a a másik lehetőségét.
A másik dolog a telefon...
Cult 1:
100-ért hírdetsz valamit ami másutt 200....jön egy sms.
"20értmegveszem"
Mi van? Mi a beborult búboskemencéről beszélsz te népedény?! Na kb. ilyesmiket szoktam mondani, meg vigyorgok a csöves próbálkozón.
A másik konkrét példa:
Spidi ruhát hírdettem anno. egy szezont használtam , új ára akcióban 480 volt. 120-ért hirdettem.
Telefon hajnalban ....nem vicc...Fél kettőkor .
"Őőő..izé...megvan még a ruha?
-ember....bazze...mennyi az idő egyáltalán?
-Ööö...ja! Elnézést. Csak most ültem a géphez...
-Megvan a ruha...
-Mennyire alkuképes ez az ár?
-Te figyeljmár....hajnalban felhívsz alkudozni a negyedárból?Hát...
-Jó-jó! Holnap akkor elmegyek megvenni."

Tényleg eljött és tényleg megvette...De azért hajnalban telefonálni !
Én még a végén megkérdeztem volna tőle hogy esetleg egy gyertyafényes vacsorára ne vigyem-e el a biznisz nyélbeütése után?
Jó storik, ha nem tudnám, hogy igaz, visitanék rajta...

Bukóval régen nekem is volt egy alapszitu. Hirdettem két Lazer century sisakot 50 ért. Felhívtak valahonnan talán Szegedröl, hogy érdekli, 45-öt ad értük. Nem jó dolog a telefonba alkudozni, de mondom akkor legyen 45. Leküldtem saját szervezésben egy Spar-os kamionnal, hogy még ilyen irányu költségektöl is mentesüljön. Hajnalban a találka idöpontjában hív a csávó, hogy megnézte 40-et ad értük. Mondtam neki hogy akkor azzal a lendülettel rakja szépen vissza a sisakzsákba, és küldje vissza. Nem az 5 rongyon múlott, hanem az elveken. Ha nem alkudozik elöre 40 ért is az övé lett volna...ezek után külön külön kiárultam a 45-öt, de ez már más történet...
MOST találtad fejin a szöget !

így van ahogy mondod megy a fotozkodás ! tele a kép csarnok !
habizti guszti ................. ha meg ittvan a motorja a servizbe a gyerek malac persejével jőnn !
Ez nem bandit vagy nembandit, sok vagy keves kerdes. Az emberek hulyek. Nincs penzuk, ha van egy keves, rogton ugy gondoljak ok "huzatjak a notat" es kergetik az almokat. Az atlagos, normalis, realis vevobol keves van.

Masik pelda: volt egy sisakom, uj, jo minosegu. Neten rendeltem, kicsit nagy lett (a leheto legnagyobb meret!), gondoltam a hazai ar kb. 60%-a kornyeken meghirdetem elmegy hamar.
Jottek is az okosok sorban.
Volt, akinek a fejen korbeforgott a sisak, es gondolkodott, hogy megvegye-e, de aztan azert nem vette meg, mert ezust, neki meg szines kell.
Volt, aki azert alkudott sokat, mert neki matt fekete sisak kell es az ezustot at kell festenie meg. Fotok voltak az ezsut sisakrol a hirdetesben, le is volt irva.
Volt, akire vartam fel orat, erre elforog a fejen, de megvenne az altalam kert ar negyedert(!). Kiderult motorosboltja van.

De volt olyan joember, aki mas cuccra alkudott. Tobb cuccott vett volna, mar felarnal tartottunk (kb. a legolcsobb cucc ujkori aranal olcsobban adtam volna az egesz hobelebanciat), es meg alkudni akart 5000-et telefonon, mikor jott a hova postazzam kerdes. Kb itt hajtottam el. Ranezek a facebook oldalara, tele van mindenfele nyaralasi kepekkel, tengerpart, buvarkodas stb, epitesi vallalkozo, honlapja tele referenciaval stb.

Szoval megy a ciganykodas.
"gyöngyszemmel"
mondasz valami igazat ... a bandit nagy betegsége ,hogy ebből van a legtöbb az országban , de europápan is a legtöbb motor Suzuki ,, mert jó és olcsó ,,,,,,,,,,, na de a a Suzuki swift se azért olcso mert szar ,hanem rengeteg van belöle ,, és ez le töri az árat szerintem sok ember ugy áll motor vásárláshozz , autó vételhez ,hogy neki olyan kell ami másnak nincs , nem kell neki a tucat áru hiába jó, hiába olcso ................ na ezzért nem adnak egy jó állapotu kis kilométeres banditért , csak bagót ... ,,,,,,,,,,,,2200 EURÓÉRT szereltem ki a komplet blockomat a gigxerből egy osztrák palinak és ő keresett a facén !

És itt van a magyar vevő ........... Ő egy külön történet ! se pénze ! se müszaki tudása ! mindent hitelre ....... azt majd lesz valahogy?............ és még meg is magyarázák MIÉRT NYUJTOZKODNAK TOVÁBB MINT A TARARÓ !
Ez igen drámai szituácíó...
Èn ezért javasolom, hogy aki teheti, egyszer vegyen egy normális motort, amit sok évig élvezhet, így mentesül az ilyen kellemetlen helyzetektöl, meg kevesebb pénzt is kell befizetni, átírás és egyéb jogcímeken.
Ugyanakkor én is úgy látom rendkivül el van korcsosulva a Magyar piac mind a vevök, mind ez eladók oldaláról.

Bizonyára sokan emlékeznek pl a borhamisitásokra... azt hiszem jelen esetben igen jó hasonlat. Adott egy jelentös hagyományokkal rendelkezö szölészet borászat. Majd jön pár pontagyú, lapostarkojú emberszerü egyed, és pár év alatt hazavágja a piacot. Neked meg, aki valódi szölöböl van valódi borod, ami napig harcolsz az elöitéletekkel, gyanusítgatásokkal.

Magyarországon az a "jó", hogy a külföldi versenytársaknak nem kell semmit tenni, hogy aláássák a Magyar termékek hirnevét, azt a Magyarok maguk megteszik.

Ezért nehéz kitünni a romhalmaz-tákolmány motorpiacon is egy-egy "gyöngyszemel"...
Nem a Bandittal van baj, hanem a piaccal. Akinek van penze az ujat vesz, besetal a szalonba, megveszi KP. Aki pedig hasznaltat szeretne, az kivar egy igazan szep motorra, odamegy es megveszi. Ebbol van keves (motorobol es eladobol is). A maradeknak pedig ures a zsebe, alkudik mindenre, azt hiszi, ha van 500 a zsebeben o a Jani.

En azt hittem elmegy a motorom par het alatt, erre egy evig arultam. Aki megvette gondolkodott, hogy megvegyen-e egy jopar evvel idosebb (majd dupla annyi idos), olaszbol behozott Hornetet (mert abban csak 16000 km van) vagy a hazai, leinformalhato Banditot. Szerintem az apja dontott helyette.

Aki az enyemet megvette szinte forintra kiszamolta, hogy mennyi penze van, gyakorlatilag atiras utan egy tankolasra maradt penze. Hiaba javasoltam neki, hogy vegye meg csomagban olcson a kiegeszitoket, mint bukocso, doboztarto stb., de nem volt penze ra (uj aranak a toredekeert).
Ami ajanlatokat kaptam... volt aki ugy gondolta, hogy a telefonon valo felhivas utan 1 percen belul kapasbol engedek 200-at, elviszem neki Budapestrol Miskolcra megmutatni a motort, es termesztesen a sajat koltsegemen at is irom neki. Es vegig ereztette, hogy most o dirigal, mert penze van.
De volt olyan is, aki felhivott es megallapitotta, hogy hogyan merek ilyen selejtet arulni, mert nem gyari rajta az index (gyari volt, kb. 10 evig minden Suzukin az a rombusz alaku index volt), nem gyari a kipufogo (de az volt, soha meg leszedve sem volt), nem gyari a gumi (hat persze, mert elkopott), van mar benne 38000km es motort fel kell ujitani (huha, egy 8 eves motorban mennyi legyen) es a legutolso aduja az volt, hogy milyen felelotlen vagyok, mert arulni merek egy motort, aminek 3 honapig ervenyes csak a muszakija. De termesztesen neki telefonon tetszik a motor, es kedvezmenyesen megvenne. Kb. itt kuldtem el az anyjaba.

Ha valaki el szeretne adni motort: szepen letakaritani, kivinni valami szep helyre, szep idoben jo fotokat csinalni, leirni a hibakat, lefotozni minden serulest, befizetni azt a 200 forintot a nagy kepekre a hahun. Es turelmesen varni. Keves hivas lesz, de aki felhiv tisztaban van vele, miert hiv.
Nekem ez jott be.

En kb. feladtam, hogy itthon barmit is aruljak. Elegem van a hazai piacbol, nagyon keves normalis vevo van. Kivaltkepp az itteni aprohirdetesi oldalon.
Ez igaz is, csak van egy alapgond, amit már többször tapasztaltam ház körüli meló ill. konkrétan az ülés esetében is, csak mek-elekek vannak és komolytalanok...Az index ide vonatkozó 2 részes kis bemutatója tökéletesen mutatja a magyar állapotokat. Kókler hegyek és megbízhatatlan mesterek....
Úgyhogy miután 2x10.000. körül elbaxtam a tartalék ülésre, azóta erősen gondolkodom a somoto kárpiton....
És akkor nem beszéltem arról az utánajárásról, amiért még mindig nem találtam megfelelő alapanyagot hozzá....
amilyet
Persze hogy nem. Én még mindig azt mondom, keress egy tapasztalt vidéki kárpitost, 15 körül olyan ülést rittyent Neked, amijet akarsz.
piti1!

Pedig nem tűnsz olyannak aki szereti a pacalt!
Sajnos a Bandit nem sláger motor! Éppen ezért főleg a fiatalok nem ugrálnak érte! A speed motor a menő,mert azzal lehet vagizni! Gondolják ők!