Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Keresd Tsanyit, kint van Tárnokon, ha az még jó.
Idén lehet szakitunk a csillagtúra hagyományával...Ati barátom mondott egy "olcsó" oszták szállást, 99-es mellett, én mondtam hogy Tor havarunk svájcban tanyázik, mi münchenben ...Laci meg összekötötte öket, még beszurkálva egy-egy kösztes szállást mint Trento, bodeni tó partja, stb ... Lekorlátoztuk a 350-400km a napi távot, így beszurkálhatunk kisebb nem igen ismert helyeket is amit pl ép fönökömtöl kapott könyböl lehet kimazsolázni:
link

Kb 500hágó -hegyi út van benne, melyek nem mindegyike van a térképeken. A boldogság az hogy párat már kipipáltunk belöle, és talán idén is gyüjtünk be pár túrapontot...
Budapesten engem is érdekelne! lassan ugyanis esedékes lenne egy karbi szinkron + szelephézag állítás kombó...
14/46 -os áttétel, 525-ös lánc 114 szem a gyári konfiguráció
JT lánckerék + DID lánc kombóban tudok segíteni, ha az jó.
Elérhetőségem az adatlapon.
Az előbb kimaradt.
Karbi szinkron is kellene a gépnek.
Pest megye, Budapest környékén tud valaki szerelőt aki jó munkát végez?
Illetve egy kb árat tudnátok mondani?
Köszönöm
Sziasztok!
Van egy 400-as banditom. 1994-es. Most vettem.
Ki kellene cserélni a láncot és nem tudom milyen márkájú, típusút vegyek. Tudnátok adni 1-2 tippet? Örülnék valamilyen számnak, amit a neten beírva, onnan meg tudnám rendelni.
Köszönöm!
Az hogy a szállásköltség miből tevődik össze lényegtelen, annyi amennyit kiírnak. Azt a jelentkező elfogadta. Szerintem ez még nem átverés.

Ha elkér szállásdíjra a szervező egy valag pénzt, majd egy kalyibában kell aludni, holott ilyen kalandokat nem ígért, na az átbaszás.

tsanyi vok csak nem jó a nickem....

"Szerintem nincs benne semmi kivetnivaló. A jelentkezésnél tudja a túratárs mire jelentkezik és az mennyibe kerül így. Ha neki így megfelel, akkor nincs miről beszélni. Ha túrakiírás alapján mindenki meg tudja nézni, hogyha saját magának szervezné, mennyiből jönne ki. A turpisság (nevezzük a túravezető által megdrágított szállást így) már akkor kiderülhet számára. Hiszen ahova mennek mondjuk 20 euro egy átlag szállás, és tőle elkérnek 35-öt egy semmivel sem jobbért, akkor csak lehet érezni, hogy itt valami nem úgy kerek, ahogy azt gyanútlanul olvasva gondolja az ember."

....akkor mégis van alapvető hozzáállásbeli különbség közöttünk, én a sunyi drágítást átverésnek tartom, meg lehet ezt mondani előre is és akkor nem lehet átveréssel vádolni senkit, de így igen.......
"Tulajdonképp ugyanarról beszélünk, amennyiben eltérhet a véleményünk az az, hogy a túratárs tudta nélkül ki lehet-e vele fizettetni a mi utazásunkat vagy sem?"

Szerintem nincs benne semmi kivetnivaló. A jelentkezésnél tudja a túratárs mire jelentkezik és az mennyibe kerül így. Ha neki így megfelel, akkor nincs miről beszélni. Ha túrakiírás alapján mindenki meg tudja nézni, hogyha saját magának szervezné, mennyiből jönne ki. A turpisság (nevezzük a túravezető által megdrágított szállást így) már akkor kiderülhet számára. Hiszen ahova mennek mondjuk 20 euro egy átlag szállás, és tőle elkérnek 35-öt egy semmivel sem jobbért, akkor csak lehet érezni, hogy itt valami nem úgy kerek, ahogy azt gyanútlanul olvasva gondolja az ember.

Akkor van gáz, ha a túrakiírás és túra nincs összhangban, vagyis rosszabbul sül el mint ami a kiírásban van, és ezért még pénzt is beszedett a turpissággal a szervező.

Ingyen túránál a rosszul elsült túrát nem lehet számon kérni a vezetőn, maximum a későbbiekben nem mennek közösen motorozni, és itt kb véget is ért a történet.
Tulajdonképp ugyanarról beszélünk, amennyiben eltérhet a véleményünk az az, hogy a túratárs tudta nélkül ki lehet-e vele fizettetni a mi utazásunkat vagy sem?
Dóri lányom az iskolájával volt Rómában márc.15.én....megvolt a befizetendő összeg mindenestől és amikor kiértek kiderül, hogy kaját mégsem kapnak, oldják meg a diákok ahogy tudják(tanár szervezte és 98!-an voltak), még szerencse, hogy vit bőven kaját és volt pénze is, de így nem tudott olyasmit vásárolni amit szeretett volna......amikor hazaért kiszámoltuk, hogy a 3 tanárnak akik persze rokonokat is vittek magukkal, több mint 1 milla maradt a buszon és szálláson felül és akkor még drágán számoltunk mindent(megknéztük a buszos céget és a szállás honlapján is ott voltak az árak)......ahogy leszálltak a buiszról már promotálták az angliai körutat is hatalmas összegért.......azt hiszem ebből többet nem kérünk...
Én a gyári előírású, 10-40-es olajat teszek bele mindig. Egyszer tettem bele full szintetikust mert akciós volt, "na egyszer kipróbálom" -alapon. Érezhetően hígabb, vékonyabb volt az olaj, a váltóm csattanósan, hangosabban vette be a sebességet és álló helyzetben egybe rakva csattant, megszökkent a motor. Nekem pl. nem tetszett. Ez is egy vélemény, lehet hogy mások meg esküdni fognak rá.
Azok %-ért árusítják a nagyok szervezéseit, maguk semmit nem szerveznek csak a neten foglalnak...
Mint mondtam meg lehet oldani olcsóbb költséggel,nem főállásban egész évre..............ha nem lehetne nem lennének 2-3 fős utazási irodák minden városban legalább 2-3-an.
Jah, azthiszem 4 rugót kell fizetni a fizetős túrakiíráshoz . Ez az igazi fillérbaszás, hogy négyezer forintot sajnálnak a "kenyéradó" honlapjuktól
Havi szinten ki kéne termelni a cégnek majd 3 millió forintot, és akkor még se iroda, se semmi beruházás. Csak a 3 ember alacsony fizetése, a motor és a kísérő autó üzemanyag felhasználása, a két túrán lévő kolléga kajáztatása és szállása van benne.

Ha minden túrára 8 ember eljönne, akkor is 40 eurot le kéne róluk gombolni naponta, hogy nullára kigyere. Nem járható ez céges keretek között, ha magyar/kelet európai piacon akarod eladni a szolgáltatást.

Egyelőre mélyebben ebbe nem akarok belemenni, mert most nincs időm ezen agyalni. Ott a bérkalkulátor, a túraköltségek meg ismertek
"Attól hogy neked, meg még jópár embernek nem nyűg megszervezni egy túrát, majd többé kevésbé eltévedés nélkül élvezetesen végigmenni a tervezett útvonalon, nagyon sokan vannak olyanok, akik hiába voltak már itt ott valakivel (ha voltak), de már egy rendes túraútvonal összerakása is a nehezükre esik, a lebonyolításról nem is beszélve.
Szóval ha ők akarnak valahova menni akkor vagy lesnek egy nyilvános túrát a motorozz.hu, vagy botladoznak a saját szervezésükben, vagy fizetnek némi pénzt valakinek aki biztosítja nekik mindazt, amire ők képtelenek lettek volna. Az utazási iroda, és a szervezett utazás az ugyan ez pepitában. Vagy a telepített idegenvezető is egy ingyen nyaraló, nyerészkedő akárki?"

Én is tévedek el és mentem el látnivaló mellet, nem gáz majd legközelebb az iroda és idegenvezető előre megmondja, hogy mennyiért csinálja és aki ezt vállalja akkor jó, de épp arról beszélünk, hogy az aljas dolog ha ezt nem közlik előre és közben kiderül, hogy jóval többet fizet a a társ mint amúgy kellene....vannak ilyen irodák, de azok nem fű alatt sumák módon húzzák le az embert

....a motorozz.hu-n pedig ha fizetős túrát írsz ki akkor fizetni kell a honlap tulajának is, lehet hogy ezért írják ki ingyenesnek a fizetősöket is és priviben pedig megbeszélik, hogy mennyi az annyi....
Teljes állásban természetesen tuti nem...............De pl irodistát meg kell dumálni eseti jutalékként x összegre egy utazási irodánál és a többi.
Létezik normális út a dologhoz.
Csak találj ki egy ésszerű árat. A cég az profitorientált. Ehhez a történethez minimálisan 1 ember kell és 1 túrázásra alkalmas motor. De több emberrel jobb, nyilván. 1 vezető, 1 kísérő, meg 1 irodista aki a háttérből tud szervezni mindent. Na az összes költségüket kéne fedezned úgy, hogy némi pénz még maradjon a munka végén. Persze bejelentve, befizetve az összes bürokratikus költséget. Nem fogsz tudni így versenyképes árat adni.

..és kicsit lehetetlen vállalkozásnak is tűnik az év 24 hetét (amíg az éghajlatunkon lehet kényelmesen motorozni) lefedni végig túrákkal, a télről meg nem is beszélve.
Akkor hajrá.
Hát ezt nem tudom...
Apartmanok.
3 képet láttam róluk, azzal nem volt gond.
Szerintem lenne rá igény ésszerű árak esetén.
Ki lehet kedvezményeket szállás ügyben harcolni.
Biztosítani mentést,csomaghordást satöbbi.
Lenne piaci rés mert van pár profi szervező csak berosáltam az árak láttán.
"Fizetős" túrát (bármilyen formában is értjük)még nem csináltam.

Én szeretem a túrákat megszervezni, majd végig lebonyolítani, de olyan csapatnak biztosan nem szerveznék ingyen semmit akikkel utána nem lesz élvezet motorozni. Éppen ezért is szűröm meg a túráimnál a résztvevőket (már túrakiírásaim eltántorítanak sokakat alapból, ami nem nem baj, és nem véletlen) , és szabom meg a max létszámot alacsonyan.

Attól hogy neked, meg még jópár embernek nem nyűg megszervezni egy túrát, majd többé kevésbé eltévedés nélkül élvezetesen végigmenni a tervezett útvonalon, nagyon sokan vannak olyanok, akik hiába voltak már itt ott valakivel (ha voltak), de már egy rendes túraútvonal összerakása is a nehezükre esik, a lebonyolításról nem is beszélve.
Szóval ha ők akarnak valahova menni akkor vagy lesnek egy nyilvános túrát a motorozz.hu, vagy botladoznak a saját szervezésükben, vagy fizetnek némi pénzt valakinek aki biztosítja nekik mindazt, amire ők képtelenek lettek volna. Az utazási iroda, és a szervezett utazás az ugyan ez pepitában. Vagy a telepített idegenvezető is egy ingyen nyaraló, nyerészkedő akárki?

Ja, és az ilyen tehetségtelen önszervezkedő gurulásoknak elég sokszor az a vége, hogy nem tetszett nekik amit láttak, nem élvezték az egészet.. holott általában mások "fantasztikus" túraleírásai alapján választották ki a célpontokat. Természetesen miután hazaérnek, terjesztik is az igét, hogy ott nem lehet semmit se látni, szar így szar úgy.


A másik érdekes dolgot, hogy motorozz.hu eleve kiírja h fizess némipénzt a szervezőnek a fáradalmaiért, mert úgy illene. (aztán persze ez az életben nem szokott megvalósulni)
"De az a szomorú, hogy így hajlandóak az emberek fizetni pénzt , ha meg szervezésért akarnának tőlük pénzt kérni, akkor meg nem. Közben meg elégedettek az egésszel, mert később a következő ilyen szervezésre is elmennek. Úgy látszik az emberek igénylik, hogy átbasszák őket."
"Mert azt nekem senki se mondja, hogy egy szinte sehogyan sem szűrt 8-15 motorból álló csürhével élvezet napi 400 kilométert motorozni, 90-100-as maximum tempóva, hogy a bénák se maradjanak le nagyon, és még ennek tetejében kell a szervezés és a tájékozódás nyűgjeit, valamint a csapatösszetartás terhét is felvállalni a vezetőnek. "

....de miért kéne az embereknek fizetni ezért?...mert megszervezed?...na és?...én azért szervezkedem, hogy nekem jó legyen és ha elkísérnek annak csak örülök....és annak még jobban örülök ha nagyon elégedettek és eljönnek legközelebb is.......ezek szerint Neked probléma a szervezés és csak azért szervezel amúgy általad nem kedvelt embereknek túrát, hogy magad azokra a helyekre ingyen vagy olcsóbban eljuss?....ez nekem nem menne mivel ha valakit nem kedvelek azt csak azért, hogy jobban járjak nem akarom elviselni a közelemben egy túrán......én szemétségnek tartom a láthatatlan lehúzást és ha kiderül akkor a szervező ne csodálkozzon a számonkérésen.......
Még összejöhet, ha új jön pénz, a tervem készen van. De van lehetőségem visszamenni Murauba is, olcsón, az a B terv. Úgyis kimaradt tavaly kb a tervezett utak fele. Idén meg megmászhatnám a glocknert is.