Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ébresztőőő!


Számok? Ennyin múlik?
Ne már.. Te biztos jó sportot követtél idén?
Nagy a gond a fejedben robis.
Ezt aztán kiveséztétek. Peace.
Mással példálózok? Baszod. Az idei szezonról ugatok. Arról ami most zárult. Semmi másról.
Fizetett újságírók? Jézus, te beteg vagy.

Nem viseled el ha nem a tied az utolsó szó, mi? Tudod ezt hogy hívják? Tudálékosság. Amit ki nem állhatok.

Az idei szezonban minden számbeli összehasonlításban jobb volt a Saints. Plusz megnyerte a döntő meccset 14 ponttal.

Befejeztem veled.
Értem akkor azt a mondást, hogy szerencsés döntésnek bizonyult valami nem is szokták használni. Nem kell azért ennyire makacsnak lenni.
Még valami:
A számok nem hazudnak.
Saints:
Super Bowl gyõzelmek száma: 1
NFC Championship gyõzelmek száma: 0
NFC West/South gyõzelmek száma: 3 – 1991 (NFC West), 2000 (NFC West), 2006 (NFC South)
Playoff szereplések száma: 6 – 1987, 1990, 1991, 1992, 2000, 2006
Alapszakasz mutató (gyõzelem-vereség-döntetlen): 262-375-5
Playoff mutató (gyõzelem-vereség): 2-6
Összes tétmérkõzés mutató (gyõzelem-vereség-döntetlen): 264-381-5

Colts:
Super Bowl gyõzelemek száma: 2 - 1970 (IV.), 2006 (XLI.)
NFL gyõzelmek száma: 3 - 1958, 1959, 1968
AFC Championship gyõzelmek száma: 2 - 1970, 2006
NFL West/AFC East/AFC South gyõzelmek száma: 15 - 1958 (NFL West), 1959 (NFL West), 1964 (NFL West), 1968 (NFL West), 1970 (AFC East), 1975 (AFC East), 1976 (AFC East), 1977 (AFC East), 1987 (AFC East), 1999 (AFC East), 2003 (AFC South), 2004(AFC South), 2005 (AFC South), 2006 (AFC South), 2007 (AFC South)
Playoff szereplések száma: 22 - 1958, 1959, 1964, 1965, 1968, 1970, 1971, 1975, 1976, 1977, 1987, 1995, 1996, 1999, 2000, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008
Alapszakasz mutató (gyõzelem-vereség-döntetlen): 427-388-7
Playoff mutató (gyõzelem-vereség): 17-17
Összes tétmérkõzés mutató (gyõzelem-vereség-döntetlen): 444-405-7

Az, hogy fizetett újságírók milyen véleményeket írnak az meg egy másik dolog.
Tény, hogy a Saints egy nála erősebb csapatot győzött le. Ez nagyon komoly fegyvertény. Kellet hozzá egy adag szerencse is. És nem pénzfeldobás dönt ezekben, mint ahogy Orsi gondolja.
egyik haver itt árulja a shoei-ét...45ért. L-es (59-60 cm)
Egy döntés, akár jól, akár rosszul sül el, tudatos dolog. A lottót és a pénzfeldobást pedig nem véletlenül hívják szerencsejátéknak. Lehet jól vagy rosszul játszani, de az SOSE a szerencsén múlik.
Ha az eredmény fordítva alakult volna, akkor sem a szerencsének tudja be senki.
Részemről ezzel lezárva a felesleges szócséplés
Orsi nem arról írtam, hogy a szerencse döntötte el, hogy ki nyert. Ne ferdíts. Nem pénzfeldobásról írtam. Azt mondtam, hogy szerencse kellet ahhoz, hogy a döntésük jó eredményt hozzon. Miért olyan nehéz elfogadni más véleményét? Minden sportban szükség van a szerencsére. Ami nem olyan mint a lottó. Szerencsés döntések és alkalmak összjátéka párosul jó egyéni teljesítményekkel. itt ez történt. A Colts rosz döntéseket hozott, hozzá jött rossz egyéni játék. Ennyi döntött. Ha nem nyert volna a Saints, azt mondtad volna, hogy most nem volt szerencséjük. Mindenki másképpen látja.
Nézd ez a jó benne, hogy mindannyian másként látjuk. A Liga csúcs a 22 alapszakasz győzelem. Nézz csak utána. Erről beszéltem. Nem az egyéni teljesítményekről.
Én a Saints eddigi pályafutásából nem néztem ki a győzelmet. Igaz az utolsó szezon egész jól ment nekik, de ez a csapat még sose jutott el a Super Bowl-ig. Péter Te mindíg mással példálózol, mint amit én írok. Amiket leírtam, azok tények, a többi a saját véleményem. Olvass csak utána.
hát ha ez az egész szerencse dolga lenne, akkor nem kellett volna ennyi pénzt elverni rá elég lett volna feldobni egy érmét és nyerjen a szerencsésebb
Nem is értem milyen liga csúcsról beszélsz. Ja Brees passer rating-jéről? Kereken tízzel jobb mint Manning. Vagy a legtöbb szerzett pont átlagban egy meccsen? 31, Saints. Soroljam?

Szerinted egy interception szerencse? Ha így gondolod, akkor hiába láttál meccseket élőben, hiába vitáztál erről napokat bárkivel, nem értesz a focihoz.

Wayne 3x nem tudta elkapni a labdát kiélezett helyzetben. Ez szerencse a Saints-nek? Vagy inkább nyomás?

Hagyjuk. Tényleg.
Értelek Péter, akkor nincs szerencse. A Saints még soha nem nyert Superbowl-t (43 év alatt). Akkor most értek meg rá. Nem szerencse, hogy a Colts elcseszte. Az első jfelében a Saints, ismerjük be szar volt. Utána aszünetben taktikát váltottak, és bevált. Szerencsés váltás volt. Így jó? Kockáztattak, bejött. Szerencsére a Colts emberei bénáztak, vagy lemerevedtek az új taktika miatt és nem tudtak váltani. Ez lett a vesztük. És a Saints, nevéhez méltóan szárnyalt.
Azért annyit, hogy az Indianapolis 2009-es eredményeit nézve a Saints-nek esélye sem volt. 22 alapszakasz meccset nyert meg. Ez LIGA csúcs. (Na ja a Jets azért elrakta őket). Szerintem hatalmas szerencse is kell ahhoz, hogy egy nála gyengébb csapat nyerjen ellene. Bár a Saints és jól menetelt.
Tudom kb 10 éve nem foglalkozom a focival (mint néző), de azért volt szerencsém jó sok meccset élőben is megnézni. New York-ban és Phoenix-ben. Akkoriban is sokat vitatkoztunk egy-egy meccs után a kocsmában.
De ettől függetlenül én is a Saints-nek drukkoltam.
A fociban nincs szerencse.

Szerencse az lenne, ha egy field gól úgy megy be 58 yard-ról, hogy fúj a szél, szakad az eső, megütik a rúgót közben, a labda pedig a két kapufán pattan, majd nem kifelé hanem befelé pattan az alsó lécről.

Látott ilyet valaki a tegnapi meccsen? Mert én nem.

Csak nagyon komoly munkát és hatalmas formátumú klasszis játékosokat.
Így értem, hogy saját magát ütötte ki. Rosszul álltak fel. Nem is értettem... csak ültem a tévé előtt és néztem ahogy kiesnek...
Colts bukta el? Szerencse?

Micsoda bullshit. Egy meccs 4x15 perc. Első félidő. Második félidő. Semmit nem jelent. 31-17. Mit kell ezen magyarázni? Ha egy ponttal nyernek akkor legalább szoros lett volna.
Nem tudok semmit.

Warner-t nagyon sajnálom, az egyik kedvenc csapatom az Arizona. Nélküle nem tudom hogyan tudnak felállni. Nem csak a játék szempontjából, hanem emberileg is órisási erőt adott az egész csapatnak.
Figyu. Én nem csak olvastam a játékról, meg tévében néztem.

Ne az elemzéseket olvasd, hanem mondjuk a teljes szezon eredményeit. Tudod, statisztika. MVP. Faszság. Marketing. Nézd meg Brees és a Saints statisztikáit.

Aki nem adott esélyt nekik a győzelemre az
1. nem ért hozzá
2. elvakult Colts szurkoló

Lehet választani.
Hogy érted azt, hogy saját magát ütötte ki? Egyszerűen szar volt a defense sora...

Én egyébként elvakult Arizona drukker vagyok, de nem tudom mi lesz jövőre, hogy Warner befejezi. Hallottam olyat is, hogy a Philadelphiaból jön Mcnabb (remélem nem). Te tudsz vmit?
Mindez nem von le semmit a New Orleans eredményéből. Tudtak változtatni a második félidőre és ez hozta az eredményt. Valóban a jobbik nyert. Ebben igazad van.
Csak idézet az elemzésből. Első félidő:
A négyszeres alapszakasz MVP, Peyton Manning és az Indianapolis Colts jól kezdte a mérkőzést, egy mezőnygóllal és egy touchdownnal 10:0-ra elhúztak, a Saints ijedten és bátortalanul játszott.

A második negyedben a Saints változtatot támadóstratégiáján, de ez csak egy mezőnygólra volt elég. Később 4. kísérletre megpróbáltak touchdownt elérni a mezőnygól helyett, ami nem sikerült, az így elszórt három pont súlyos veszteségnek tűnt. Nem sokkal a félidő vége előtt még egy mezőnygólt elért a Saints, ezzel módosították az eredményt 10:6-ra, mert Manningék nem voltak hatékonyak a támadásban, az irányító mindössze 97 yardot passzolt az első félidőben."

Ez alapján igazam van, nem volt esélyük. De a második félidőe összekapták magukat és a Colts is elbaxta, de nagyon.
Az első félidő eredménye még nem azt mutatta,hogy nyerni fog. Valójában a Colts bukta ela meccset, de nagyon. A Saints csak kihasználta az adódó lehetőséget. És élt vele. Ez erről szól.