Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A takaró olcsóbb mint a fűtés
Aztán lehet ősszel-télen mégiscsak lesz legkondi akkor csak olcsóbb a munkadíj
Ez 3.6os a 49 m2 re bőven elég. Az előszoba felé fúj így lehűt mindenhol.
+t
Ja, idén hűteni eddig még nem kellet, de szerintem ma délután vagy holnap el lesz indítva, mert már 25-26 fok van bent...
Tavaly nálunk is majd' két hónapot ment, napi 5-6 óra használattal. Szintén kb. 12-13 ezer forintot kajált meg (a 2x egy-másfél hét fűtéssel együtt), de a fűtési szezon elején-végén ennek legalább a kétharmadát megspórolta gázból. Szóval gyakorlatilag minimális a fenntartási költsége.
A lakás mértani közepén van, ajtók nálunk nemigen vannak, tehát hűteni be tudja az egész 62 nm-es lakást. Fűtésre nem ennyire jó, csak a középső szoba igazán meleg tőle, ahol el van helyezve. (A meleg felszáll a plafon felé, nem "folyik át" az egész lakásba, mint a hideg levegő.
Na csak lementem láncot spanolni akkor már megcsiszáltam a berúgó pofit mert csúszott, meg állítottam a fékeken.
Tavalyi szezonban a hűtés nemtom mennyithasználtuk a klímát, 10.414+ba került a kényelmünk. Fűtést még ki sem próbáltuk rajta.
Mondjuk ez megmagyarázza miért nem javul semmit az állapotom
Hagyd Ini szerint, fűteni is felesleges, a pulcsi olcsóbb
Én azt hittem ez itt az

Lehet, de csak lehet hogy pont azért veszik az emberek ezeket a gépeket, hogy kényelmesebb legyen az életük?
Nekem folyamatosan megy a klíma. Be van állítva 24-25fokra és ha hidegebb van akkor nem dolgozik.
Máris van értelme a napelemnek, mert pont akkor termel amikor a klímának hűtenie kell
Ezen egy dekát se aggódj: én lenézett, de jó hatásfokú, csendes cuccot vettem 2 éve (3,5kW-oshűtő-fűtő Whirlpool), az akkor felszereléssel megállt 155 ezerből. Amit nyáron "elpocsékolsz" hűtésre, azt nagyjából behozod vele ősszel-tavasszal az átmeneti időszakban történő fűtéssel, mert olcsóbb mint a gáz(kazán).
Amúgy ki vagy Te, egy pszichiáter?

Csoportterápiára ítéltek bennünket? Szerintem épp ideje volt....
A hely megvan. Nem is lehet igen máshova tenni
Az a baj ha már fel Van szerelve sokkal többet fog menni mint kellene aztán az olcsó hatásfoka nagyon szar
Ez olyan mint a szaritó gép
Amigy nem volt addig nyáron ki volt teregetve most meg sosem mert lusta az asszony ki- be vinni
Máskülönben szerezz elsőre egy régi ablakklímát. Nekem valami 1000éves régi német cucc volt. Ki kellett pucolni és hibátlanul működött 5000forintért. Azzal szépen ki lehetett tapasztalni hogy érdemes hűteni és pár szezon kánikuláit átvészeltünk vele.
Na ez meg a másik, de amúgy nem szoktam kocsit vinni. Akkor kevesebb faszságot veszek
Túl igényes vagy az a baj.
160ért fel is rakják nem is gagyit.
Nem kell a WC-be is, ezt csak a klímások találták ki.
Anyámékat is rábeszélték 3 egységre, aztán abból csak azt szokták bekapcsolni ami a nappaliban van.

Ha hallgatnak rám, akkor a nappali ajtóval szembe berakják az előszobába, aztán az egész lakást úgy behűti hogy még huzatot sem kapnak.
Nem a bejárathoz kell közel parkolni hanem a kocsitárolóhoz.
Keccsöl minden hülye a bejrathoz,oszt utána baktat a kocsiért,meg baktat hogy visszakapja a 100 forintost.
Ez ki
Elég nagy paraszt voltál de kivételesen egyetértek veled
KI a faszomat érdekel pont AZ A parkolóhely hogy külön foglalni kelljen?
Ellenben én kinézem a sor végéről, hogy üres, odamegyek és "ja bocs ez foglalt" ANYÁD!
Én azt szoktam hogy elindulok az egyik soron, aztán ha látom hogy van hely közel, akkor odaállok. Ha nincs, akkor megyek vissza a másik soron, és az első üresre beállok.
A végén még karácsonykor is van hely.
Oké hogy én is közel szeretek megállni, de nincs igazán jelentősége. Az egész parkoló nincs hosszabb mint az áruház, szóval a sorok között is többet fogok sétálni mint a parkoló végéből.
Mellesleg a parkoló végében van lombja a fáknak így ott mindig van árnyékom is (nem mintha klímás autón sokat számítana)
Bolond ikrek!
Már nálunk is lassan 25 fok lesz bent. Ilyenkor mindig feljön a klíma beszerelés
Aztán pár nap és jön egy hideg front és egyből nem kell senkinek sem
Ilyen 4-500 pénzt kiadni pár nap meleg miatt nem sok értelme van
Ahhá. lesötétítettem pirít a klíma, nyenyőcén kellene állítanom láncon de még ahhoz sincs kedvem ebben a melegben.