Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ezek szerint te sohasem jártál zeneiskolába. Ez nem baj. Csak akkor ne írd - és már megint mert van EGY szomszédod, akinek van valamije és az szól - hogy a kölkek hogyan és mit tanulnak a zeneiskolában.
Mert ott NEM villannyal, nem BILLENTÉSÉRZÉKENY valamivel, hanem KALAPÁCSMECHANIKÁS ZONGORÁVAL tanulnak. Majd ha már tud és csinál magának valami lagzi zenekart, azt püföl amit akar. De NEM azzal tanulnak, mert a zeneiskolában alapvetően zongoristákat képeznek nem pedig kocsmai zenészeket.
Majd alkalomadtán, ha szomszéd járt zeneiskolába, kérdezd meg tőle, min tanult.
ne is mond most értem haza. Két nap betonoztam(homlokát törölgető) Aztán még lesz jövőhét kerítés építés meg szerintem a fagyok beáltáig minden hétvégén meló(napszemcsis)
én sem mondtam hogy hibásat vesz, hanem a feltételezés hibás
szedd be a gyógyszereid és jobban megy majd az értelmezés
szomszédnak van egy kurva jó yamaha villanyos zongorája, nem tudom hogy csinálták de érzi hogy milyen erővel nyomod le a billentyűt és ehhez képest szól halkan-hangosan, pedál is van hozzá mint az igazihoz, és nagyon élethű
valami ilyesmi: https://www.hangszeraruhaz.hu/...
az árához képest szerintem kurva jó, persze nem 10 millás verseny zongora, de egy 2-300 ezres hangcuccal nagyon ütősen tud szólni
egy haver tesója eljár lakodalmakba-bálokra zenélni na az a hangcucc nem szól ilyen faszán, igaz annak más funkciói is vannak
Te kiforgatod a másik ember állításait és utólag átírod a sajátodat is.
Ki mondott olyant, hogy valaki vesz valamit ami alapból hibás? A hibás és a jobb nem egymás szinonimái.
szerintem én sosem montam hogy ne legyen semmid, csak annyit hogy nagyjából mindenki azt gondolja hogy attól boldog ha vesz valamit
ami alapból hibás hiszem nagyjából mindentől van jobb termék, és azért bánatos az ember hogy nem tudja azt a jobbat megvenni
érdekességképp
ha odamész a konyhában a csaphoz engedsz vizet és megiszod máris jobban élsz mint a föld népének fele, aztán észre sem veszed milyen jó ez neked.....mert ugye jacuzzi kellene és az nincs......
Ugye nem bírsz baszakodás nélkül olvasni, aztán meg hisztizel.
És ő is huzakodott veled? Vagy "haggyámáezzelafassággal"-t mondott?
Nehogymá, öröm olvasni ahogy a minimalista életet neten keresztül jó lakásból teli gyomorral, motorral a garázsban hirdeti. 🙃 Mint a grétuska aki nyilván nem gyalog jár tettei és beszédei helyszinére és nem igluban él északon fűtés és világítás nélkül amit amúgy én kötelezővé tennék minden klímaaaktivistának aki éljen is úgy ahogy másoktól elvárja. Én nem azért élek ahogy mett így akarok hanem mert nem tehetem meg, hogy könnyebben, jobb minőségben éljek, de legalább nem hirdetem, hogy márpedig ez milyen jó és mindenki mondjon le arról ami nekem nincs (pedig mekkorát röhögnék ha bárki megtenné). 😆
Nem érti meg, vagyis érti, csak úgy csinál, mintha nem lenne egyértelmű, hogy a vagyon nem feltétlenül csak a drága vagyontárgyakban tud materializálódni.
Nem érti, hogy ha vagyonos kipengeti a kölöknek a különórát, a kalapácsmechanikás zongorát és nem az elektromos utánzatot, kifizeti neki az egyetemet albérlettel és nem +50 pontos cigánnyal a kollégiumot, valamint nem feltétlenül Mercedest vesz, hanem megnézi, hogy az ADAC szerint melyikhez vonulnak ki a legkevesebbet és azt veszi, ergo VAN választási lehetősége, még ha nem is él vele, de VAN.
Az ininek meg az, hogy erre a dologra rámondjam a többiek előtt, hogy ez fontos nekem (van rá pénzem) vagy azt állítsam, hogy ez nem fontos a boldogsághoz (inkább).

Olyan ez, mint amit évekkel ezelőtt beszéltünk, amikor azt mondják a lemaradt versenyzőknek, hogy ne szomorkodjál, a részvétel a fontos... Persze.
Ezt nagyon 😆
Akkor ezt jól elnézted. 😆
Engedd el a temat, nem lesz meg a kozos nevezo.
csak ha ezt jobban végiggondolod így is mindig szar cuccokkal éled az életed, hiszen mindig van/lesz szebb-jobb-újabb és amíg ezt nem veszed meg addig szar cuccod van 🤣
emlékszem egyszer volt egy film valami afrikai benszülöttekkel aztán mindja a csávó egyetlen vagyon tárgya egy vas lándzsahegy amit késnek is használ ha nem vadászik, az öregapjáé volt az meg a fene sem tudja honnét szerezte, a nőszemélynek meg egy vas fazeka volt ebben csinált mindent is
szóval a mi szemünkben meglehetősen csórók voltak, de fülig ért a szájuk a vigyortól és full boldog volt mind, a 2 éves is meg a meghatározatlanul öreg is(aki aztán lehet csak 40 éves volt)
én akkor világosodtam meg hogy nem az eszközállománytól boldog az ember, hanem attól hogy azt csinál amit szeret
Vagy 200 al. 😆
Volt 50 perc egyesben billeges,en taktikusan kihagytam,de neked valo varosi motorozasnak tunt videorol.

http://youtu.be/7E6mmIzAzl4?si=49FyU8aoGG8Gv5b5
A gyártás és az ellenőrzés is sztenderdek alapján megy. Nagyon is jól tudják, mit-mennyire vizsgáljanak. Azt felejtsd el, hogy minden legyártott autót százkilométereken keresztül küldik a földúton meg a sivatagban, közben folyamatosan kapcsolgatnak mindent.
Hagyd már a Mercedest. Ugye, neked nem az Istened a vagyon, de valahogyan mégis ide kanyarodsz vissza állandóan. Örüljél inkább, hogy a gazdagok megszopják ezzel a fossal.
Visegrád lett? Most nem volt meleg, tuti ott voltál 🤣
Hány km-el? 😄
De, hiába dumál bárki bármit a használt tárgyak minősége erősen befolyásolja az életünket, nem mindegy, hogy egy trabiban vagy merciben, döngöltföldes sárkunyhóban vagy kastélyban, 300ft-os párizsi vagy bélszín, sal hangszóró vagy franc tudja milyen (nekem pl ez tök mindegy) csodás cucc ami miatt sokkal jobban érzem magam, velem nem a háttérhatalom hiteti el, hogy a minőségi tárgyak minőségi életet adnak hanem magammal hitetem el. 😆
azért ez nem egy kínai bicikligyár ahol a minőség ellenőrzés is kínai szintű.....
egy skoda vagy dacia gyárban még elmegy amit írsz, azért van a garancia hogy ha hibáznak kijavítják, ez előfordul
de azért egy merci csak merci, régen azért adtak a minőségre
Majd amikor te csinálsz napi/havi/évi több száz-ezer darab akármit nulla gyári hibával, közte beszállítók tucatjaival, akkor mondhatod ezt.
Szerintem a világon nem volt olyan ilyen mértékben összetett műszaki eszköz, amiben nem lett volna hibás egy sem. Az arányok, tudod, az arányok.
én úgy gondolom egyetlen 30+ millás mercinek se kellene megállnia 2 évesen, de még 6 évesen se
mert jó dolog hogy észreveszi hogy a váltóban lóg egy csapágy és letiltja a hajtást, csak ugye ha már méri akkor az utolsó 50-100km legyen max 60-80km tempó hogy legalább elérjen a szervízbe vagy haza vagy bárhová és ne a pusztába álljon órákig
szóval az az 1-1 példa is kurva sok egy ilyen színvonalú(vagy ilyen színvonalúnak gondolt/remélt) kocsinál
Keszultem zsambekra,aztan elhibaztam. 😆
Megint egy-egy példából vonsz le általános érvényű (-nek gondolt) következtetéseket.
Igaz, én nem erről beszélünk, de elengedem nálad, mert tudom, te hajlamos vagy erre.