Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Meg a nemzetközi jogosítványok szépen egymás után !
Sm 1980
A 1983
BC 1985
F3 F4 1987
E 1989
Segédmotor 50 Ft , korlátlan A,350Ft B,C együtt 3500 Ft -ba került nekem valamikkr a többi utána valamennyivel drágábban !
te honnan tudod(kérdőjeles) A testalkatoddal esélyed se lett volna katonának lenned rögtön bepecsételték a nagy E-t 😅
mondjuk most mehetnél az ukrán frontra golyófogónak ilyeneket keresnek mint te 😅
azt tudom, hogy a bratyó 90 előtt csinálta a c-t az mhsz keretein belül. Aztán amikor besorozták söfőr lett. Ennyi(kezeit széttáró) neki tök ingyen volt a jogsi akkortájt(kezeit széttáró)
Az elméleti rész mi is a suliban csináltuk ott maradtunk a tanítás végén tesztlapozgatni(kezeit széttáró)
Nincs kizárva, hogy az nekünk is ingyen volt de erre mérget nem veszek. Ha fizetni is kellett érte valami potom összeg lehetett(kezeit széttáró) Mint a menza. Az kb. 40 ft-volt egy napra(kezeit széttáró) Aztán meg kellett venni az egész hónapit egy a4-es lapra volt kinyomtatva. Hát nem szaladgált akkortájt minden háztartásban fénymásoló de nálunk már volt a cégnél(kezeit széttáró) Így ha extra zsebpénzt akartam simán lefénymásoltam egy osztálytársamét a 800 forint meg megmaradt a zsebbe(meghajlós) Azért az első főpróbánál a papp tibit küldtem oda a konyhásnénikhez, hogy mi lesz a reakció(szemeit körbeforgató) Aztán csak szépen elvették a jegyét és már szedték is neki a húslevest meg a krumplifőzeléket(meghajlós) Mindenki boldog volt(kezeit széttáró) A tibi azért mert lett egy ingyen ebédje /Ő nem volt sose menzás/ én meg azért mert bevált a csel(kezeit széttáró) Mielőtt a zotyafélék nekem esnének, hogy milyen hitvány vagyok tájékoztatásul közlöm az a napi egy adag menü nem hiányzott sehonnan(kezeit széttáró) ez annyit jelentett max, hogy a konyhások egy adaggal kevesebbet tudtak hazalopni de az meg nekik fel sem tűnt(kezeit széttáró)
Bérelni szeretnél Pipitől lakást? Vagy hogy jött ez?
Arra emléxem 360 ft volt egy vezetési óra és 20 volt a kötelező. A bukta miatt fel kellett vennem még 10 órát amiből talán levezettem kettőt(kezeit széttáró) A vizsgadíjakkal együtt így volt kereken 12 ezer és ez nem csak a B hanem A-B együtt(kezeit széttáró)
Az, hogy te vén szenilis, demens bolondként mire emléxel több mint 30 év távlatából azt nem tudhatom(kezeit széttáró) 😅
Annyiért adod amennyiért akarod nem?
Vagy valaki kenyszerít,törvényileg van megszabva?
Nagyjábol. De busz jogsira csak azok mentek akiknek volt bent valakijük. Én eleve azzal mentem be, rögtön kigolyoztam két puncsost. Mert nálunk kettö kellett, de egynek az apja volt ott tiszt kettönek meg a keresztapja. Ha nem viszbek be áttolják valahogy a két keresztgyereket is a tiszt fia mellett bár igy is megpróbálták mert megkezdték a sulit, de a törzsfönök kibaszta öket onnan mikor megtudta hogy nekem alapbol megvan. Ez is csak ugy derült ki hogy az egyik öreg soför elkurt sokszor valamit és ugy döntött a töfi hogy egy kopaszt rak a helyére. Aztán azonnal át is kerültem másik századba tisztisoförnek, ezeket meg kivette a tanfolyamrol.mer amugy is kettö kéne de egy már itt van a tartalék buszosnak meg böven elég egy is. Ugyhogy egy kettöre buszra kerültem, egyébként meg biztos hogy nem ha nincs ez az incidens.
Bent bármilyen extrához ismerös kellett.
ez, most, hogy jön ide? A bérleti díjakat nem én találom ki hanem a piac szabályozza. Én max annyit dönthetek el, hogy piaci ár alatt értékesítsem vagy nem. De hát ki az a zálogos marha aki nem a piaci áron értékesíti a portékáját túlkeresletben?
A honvédség?
Ne viccelj,pikpakk oda jutottak hogy biztonsági őrök őrizték a laktanyákat.Nem kellett oda semmi.
magyarul aki hülye volt mindenhez annak adtak c jogsit
és ez meg is látszott a sofőr állományon
az a pár ember aki kilógott a sorból mert átlag feletti értelemmel bírt az elkükdték buszvezetői tanfolyamra az alapkiképzés után ami kb fél éves időtartam volt
legalábbis baján így volt
Szerintem is.....több okból is.......
Volt kapcsolatom az mhsz-nél, nekem is etáltal lett C jogsim ott, különben elzavartak végzettségem miatt ( ami elsökörben meg is történt mert hamarabb mentem beiratkozni mint ahogy leszóltak). Pont mert azokat iskolázták be akik alkalmatlanok voltak speciális feladatra.
Az MHSZ 1990-ben szünt meg létezni. Azt követően nem tudom hogy valaki is felkarolta volna ezt a lehetőséget, de szerintem nem. A honvédségen belül még utánna lehetett itt ott vizsgázni ha olyan helyre került az emberfia.
Már megint hülyeséget beszélsz.
Megint?Én nem mondtam hogy tűzoltó vagyok,sose szoktam.Ő látta a tabletjén,és a rendőr saját hatásköre eldönteni hogy büntet vagy csak figyelmeztet.Figyelmeztetett.
nekem 90-ben 8 ezer volt az a+b vezetési része
a tanfolyam meg a vizsgák ingyenes volt mert a suliban tantárgy volt
mg vontatóra( fekete rendszámos traktor) ingyen adták a jogsit csak egy napos felelősség biztosítást kellett kötni a vizsga napra ami 50 forint volt
Neked nem lehetett 9000 92ben nekem öt évvel korábban is több volt vidéken, Pedig én is a legolcsóbb lehetőséget kerestem meg
Mennyiért adsz ki egy átlag pecót?
mit kaptok? lófaszt nem kaptok. Tanuld meg az elméletet a neten úgy is az lesz a vizsgán. A gyakorlat meg abból áll, hogy beül 4 tanuló egyszerre mind vezet egy órát és el van írva mindenkinek a 4 óra, mondván, hogy az is vezetésnek számít. (kezeit széttáró) Amikor én vizsgáztam 92 körül ha nem bukok meg olyan 9 ezer körül kijön a jogsi.(A_B) Akkor lehetett szerintem 10-15 ezer ft a fizetés (gondolkodós)
Akkor reálisan ez most kb. 250 ezer lenne(gondolkodós)
Átlag fizetést érdemes nézni. Mert kezdőként persze hogy kevesebbet kerestem arányaiban mint most.
De az átlag fizuhoz képest is kicsivel olcsóbb a jogsi. Szóval annyira nem kell rinyálni.
De ha belegondoltok, amit befizetünk abból kb. ugyan úgy átlagos színvonalon élnek az oktatók, szóval akárhogy nézzük, nem túlzás az ár azért amit kapunk.
Volt igen. De C kategóriával együtt kellett csinálni, és garantáltan besoroztak mint sofőr.
Én inkább fizettem a jogsiért. Ha be is soroztak volna akkor a végzettségem és rádióamatőr papírom miatt egy rádiós üdülőszázadba kerülök valami hegytetőre, nem akartam ezt kockáztatni 😁
Nem. Nem is kell megbüntessen. Az ott intézkedő rendőr dönti el hogy mi lesz a büntetés.
Igazolvány? Dehogy ... szerintem simán a Zsanettozást választotta 😁