Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát nem imádnivaló pár?!
Késő!
TE! Ilyeneket ne írj! Félre értik a gonoszak És rögtön poénkodnak. Amúgy meg szívesen!
Hihetetlen mennyire elszállt a valódi értelmétől ez a fórum
Na mindegy....
Imola remélem jól vagy és hamar rendbe jön minden!Sajnálom ami veled történt,de hála az égnek nem lett semmi komolyabb baj!
Fel a fejjel és hamar mocira pattanni!
Sipi,

köszi még1x a vasárnap esti tömést [016] így kicsit jobb volt,
tegnap alig bírtam mozgatni a nyakam...
Én annyira örülök nektek
Jo de ha a multkori tura utan hoztam volna szoba, az sem lett volna jobb, mert akkor is volt egy eses. Lehet meg kene tartani a velemenyem es qssolni
legrosszabbkor hoztad elő
Ezert irtam, hogy ezek az "altalanos" eszreveteleim az idei turak alapjan. Persze valoszinu, hogy rosszkor hoztam elo, mert mindenki magara vette es rahuzta a vasarnapi buktara :) Dehat megiscsak ez volt a szezonzaro tura, utana szokas ertekelni az evet
Azon a túrán én nem voltam
Azt nem mondtam, hogy en nem szeretem huzni :)
Latod pont errol beszelek, hogy amit leirtam, azt rahuzod az utolso turara, es ugy adod elo, mintha mindig minden ugy tortenne. Pl. az amit irtal (hogy elagazasnal mindig megvarjuk a tobbieket) az NEM IGAZ, mert pl. az elozo turan is siman tovabbment Tybee egyenesen, mert senki nem varta meg mikor leforult a csapat jobbra. Es az ilyen es hasonlok soxor megesik.
Amúgy is Te is húztad a gázt az egyik részen ahol hajtottunk, meg is jegyeztem magamba hogy ilyen jól megy az FJR?
Nem kell egyáltalán hamuzni, de most komolyan, kezdtek engem is felbaszni úgy mint kykeet! Elmentünk túrázni, mi elől gyorsan mentünk, de MINDIG, ismétlem MINDIG bevártuk a többieket ha leágazás volt! A balesetet meg légyszi ne próbáljátok belemagyarázni a túrázási szokásba, mert az egy szerencsétlen véletlen volt!
Egész nap tempósan motoroztunk, a vége sose szólt hogy lassítsunk! Arra se kértük a végét hogy húzza a gázt ha nem akarja!
Lehet itt okoskodni hogy mi az általános túrázási szokás, de ezt nem itt utólag kellene megbeszélni, ráadásul úgy hogy érezni hogy a háttérben a baleset az ok! Akinek baja volt a tempóval, miért nem akkor és ott jelezte?
Imolának van elég baja, egyáltalán nem hiányzik neki hogy itt most elkezdjünk okoskodni hogy ha így meg úgy betartjuk a nagy álmoskönyv szabályait akkor ez meg ez nem lett volna! Alapból megsúgom, nekem is volt necces helyzetem elől és a nagy sebesség mentett meg, hogy el ne vigyen egy érdekesen előző volskwagenes! Mindenki úgy közlekedik ahogy akar! Én indulásnál a vége felé mentem, de nem éreztem jól magam mert előttem túl lassan mentek! Ezért is húztam előre.De senkinek nem intettem hogy gyerünk, húzd a gázt ész nélkül! Úgyhogy gyorsan váltsatok témát, leszarom a 100 oldalas túraszabályzatot is, mondom 1 szabályt kell követni, mégpedig aki lemarad csak egyenesen menjen, aki előremegy az meg leágazásnál várja be a többieket!
Meg mindig nem arrol beszeltek amirol en :) Ki beszel itt az esesrol?
Ja Ja,,,,,, tényleg ne legyen már vita itten e! Jó volt szép volt. És senki nem tehet arrol, hogy kicsi hülye gyerek az útszélén játszik. A másik meg kutya is kiment elénk,,, abból is lehetett volna nem kis perec! akkor mi lenne a vita tárgya? HE? Állat védelem? A kutya előre kiszámítható lelkivilága? Vagy netán a világbéke?
Jó reggelt!
Szerintem jó hogy nem lett nagyobb baj belőle,és szerintem is be kellene fejezni az indulatoskodást,ez qrva jó kis fórum,ne baxxuk már el a hangulatot.És a hozzászólásokból nekem úgy túnt hogy mindenkinek van igaszság ,vagy legalábbis részigazság a véleményében,ezeket kellene konstruktivan összefércelni,de indulatok nélkül jobb lenne ,Szerintem! Megjegyzem ez csak egy vélemény,nem biztos hogy igazam van,de nekem per pill. úgy tűnik....
P.S.: fndi! kis infót nem kérhetnék a kipudról? Nagyon klafa a hangja,ilyet szeretnék a mocimra! Előre is köszi
Jó reggelt !

Nézd van egyenes út és van kanyar. Van aki nem tudja merre kell menni csak azt látja, hogy az eleje elporol a körforgalomból kifelé a közepe meg megáll a körforgalomnál lévő benyakútnál. ERGÓ fingom se volt, hogy merre menjek. Megáltam és megkérdeztem. Aztán rongyoltunk a 71 esen. Ennyi.
ti voltatok nyirádon sajnálom ami veled történt de jo hogy nem lett nagyobb baj
nem mondanak hülyeséget pedig. Mondjuk Gino jogalapját vitatom én is de amikor nem veletek vagyok a dolgok működnek. Ott is van gyors csapat, de a kanyarodásoknál, letéréseknél bevárnak minket, plussz van találkozási pontunk is. És van köztünk egy Gixer 600, egy 750 és egy Busa, szal....
Ezt a megjegyzest nem teljesen ertem, foleg, hogy leirtam, hogy az "altalanos turazasi szokasaink"-ra vonatkozik minden, nem csak a vasarnapira. Amugymeg pl. pont Abdul meg az egyik, aki gyakran jon turazni. Es hidd el mi is ultunk mar az ut leszen hasonlo okok miatt (es nem 1x) es bar igaz, hogy vasnap hamarabb hazamentunk, mert dolgunk volt, de most akkor szorjak hamut a fejemre es terdeljek a sarokba? :)
én sem értem miért azok akarnak megmagyarázni dolgokat akik nem ültek ott az út szélén.
nyugtassatok meg kérlek, hogy a túrázás fogalmát próbálnátok megfogalmazni és a jellemzőit boncolgatni abban az esetben is, ha a kölyök nem jön ki elém a bicajjal.. mert már nem tudom miért terelődött erre a téma, de mivel idénre már vége a túraszezonnak, kár tovább taglalni..
és amíg nincs vége ennek a témának én nem is jövök erre, mert ez most megint nem az a csapat, aki ott ült velem az út szélén sziasztok!
kedves Abdul!
a mai szavunk: självdisciplin - önfegyelem
A túra, azért túra, mert akkor sok motoros EGYÜTT halad.
Nem pedig a gyorsak előremennek, a lassúak lemaradnak főleg ha nem is ismerik annyira (vagy semennyire) a környéket és megbeszélt helyeken megint összegyűlik a csapat.
Ez így olyan, mintha arról szólna a "csapatos" vonulás, hogy ki tud teljesíteni hamarabb egy szakaszt.
Ahogy Ykess is mondta, ilyen esetben arról szól a "túrája" a lassúaknak, hogy megpróbálja beérni a többieket.
Ebben az esetben könnyen előfordulhat (mint ahogy a túra szabályoknál is olvasható), hogy a nagy sietségben benéz valamit.

Olyan tempót kell választani, amit mindenki tud tartani felesleges kockázatvállalás nélkül. Ha ez nem megy, akkor a különböző motorosok nem tudnak EGYÜTT túrázni. Ez pedig szomorú....