Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Alex egyszerűen a telon nem érlek el. Infora lett volna szükségem
Jó estét! Hát aki nem jött az bánhatja, nekem nagyon tetszett a mai gurulás, kb. 500 km. Volt minden: jó kis szerpentín, jó társaság, jó kaja (már akinek ), szép táj... no meg igazoltatás - 25ekm alatt ez volt nekem az első. És hát kinek nem áll jól a rendszáma? Hát persze, hogy csak a Macinak!
Fagyi viszont nem volt a váci Duna parton, helyette egy full karbon MV Agusta Brutale... álomszép. Ja, és az Árpád-hídon egy darázs megcsípte a nyakamat, nem volt kellemes...
Töltök fel pár képet, köszi mindenkinek aki ott volt! Ahogy néztem, szinte csak benzinkutas fényképeim vannak, vajon miért?
Jo volt a tura, ez volt az elso hosszabb utam az FJR-el, es egesz jool megbaratkoztam vele, meg a szerpentineken is tudtam viszonylag tartani a tempot :)
Azt hiszem valamelyik motoros túrás pöfögős újságból lett bescannelve!
Csak nem adnak meg szar útvonalat?
Nem hiszem,hogy olyan szar lenne!
De előzetsen azért végig kellene menni az uton hogy milyen minőség, mert Én krosszozni nem akarok
zsiir az itiner majd prolog-ot is közbe iktatunk..
Ehhez mit szólnátok.
Annyira le vagyok maradva, hogy megmondom őszintén, azt se tudom hogy hol voltatok. Láttam hogy megy a szervezkedés, de hogy hova, meg minek, azt nem sikerült megtudnom, ez az én saram
Ráadásul letettem a vasat, nem nagyon akarok menni vele 1 métert se, mivel el akarom adni....
akkor jó

És ma miért nem jöttél? Tök jó helyeken jártunk
Félreérted, nem vitatkozunk, csak leírtam hogy nem biztos hogy megéri új motort venni.
Tutis, feleslegesen vitatkozunk, én eladni akarok nem venni
Janikám. Ne haragudj, de Gödöllőn voltunk a Pizza Maxban a telefont nem volt nálam. ,,Későn,,
értünk megsem néztem a hívásokat. A nettel is tele van a tököm. Tegnap du án újra vezetékeztem új
csat tettem fel. Félnapot volt jó és most du án megint. A szolgáltató végül kicserélia modemet.
A hitel sose jó
Amúgy meg mindenki tudja hogy az új motor a legnagyobb bukta, mivel ha hitelt veszel fel rá, első években több kamatot fizetsz be mint tőkét, viszont a materiális értéke meg akkor zuhan a legtöbbet.
Ép ezért nem éri meg újat venni ha csak tisztán az anyagiakat nézzük. 1 éves motorokat 1,4-ért lehet venni, viszont a banknak első évben befizetsz fél misi körül, amiből kamat kb 300 ezer ft. Tehát ha kihozol egy 1,9-as motort 10%-ra, akkor a hitel 1,7, első évben meg tőkébe befizettél 200 ezret, ami azt jelenti hogy 1,5-el tartozol a banknak, motor meg ér max 1,4-et. Ez azt jelenti hogy 290ezer bukóba vagy első év végén ( a külömbség + a 10% amivel kihoztad)
Az idő múlásával jöhet majd csak szinkronba a motor értéke és a banknál lévő tőketartozás.
Ez nincs személyhez kötve, általánosságban beszéltem..

De ha a saját példámat hozom fel:
A tax ára a motornak, amennyiért a kereskedő beveszi: 1.250.000Ft
Én kp-ba 1,2-ért árulom. Csakis azért hogy elmenjen..Szerintem nem sokan árulják tax ár alatt a motorukat..
Vagy ha valakinek nincs kp-ja (ami manapság sajna gyakori), akkor át tudja vállalni a hitelemet 12ezer forintból! Ez azt jelenti hogy 1,3 misi tőketartozást kell számolni, és csak 12ezer forintot kell feláldoznia ahhoz hogy legyen egy 1 éves motorja.(ráadásul ez is a névreiratásba megy bele Nem hiszem hogy használt motort ennyivel bárhol meg tudsz venni
Ha szerencséd van akkor 10%-al tudsz venni használt motort, + a névreiratás..
Na azt ne mond hogy így sem éri meg megvenni a motort, mert magam alá csinálok
Sétálj be egy kereskedőhöz és kérdezd meg hogy hogy tudnál elvinni egy használt GSR-t
azzal együtt számoltam. Csak jó hitelt kell keresni

Jó reggelt.
Jó időt és hangulatot kívánok a holnapi túrához , jövő héten valamelyik este szervezünk egy talit ? mondjuk a Balcsinál vagy a Velencei tó-nál ?
akkor add most hozzá a tőkét is amit beletettél Mert gondolom nem 0%-al hoztad ki...
Nálam 7 kiló a haszna.
én 60 hónapra vettem fel, havi 30 körül, 2 milla a motor, a végére 2,4-et fizetek ki....amit ki akartam hozni az az, hogy bukik az újjon, de nem annyit, mintha belemegy egy használtba, amiben lehet, hogy végképp beragad.
Nem értem ebből mit akartál kihozni.
Vagy szerinted jobb évente 500-at bukni mint 200-at?
Amúgy egyáltalán nem hibás a számításom. Új motorra nem 2,5 fizetsz vissza hanem 2,7-2,8 körül.
De ezt mondom hogy hiába hasonlítod a lejárati összeget a mostani piaci értékkel, a bank haszna úgyis 1 misi körül van..
Hi ,

Ma este kb. fél 8 kor Siofokon intett valaki egy GSR ről ....nem valamelyőtök volt az ?
teljesen igaz, én megtartom

Ha minden igaz holnap ott találkozunk. Jóccakát.