Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

köszi
Van ruhám 46-os:) SPIDI meg csimmám is van
http://www.sportrider.com/spor...

nekem eztet ajánlották anno
Hello!

Nem tud nekem vki ajánlani vmi oldalt vagy vmit ahol tudok olvasni futóműbeállításról dolgokat? Hogy ha mit hova tekerek mi változik/változhat. Sajnos tök hülye vagyok a témához,pedig érdekelne.
Notehát

kezdjem olajcserével, ami lehet pölö Q8 Fork Oil Medium 7.5/10 - árajánlat?

az én kilóm 85 számszerűsítve, akkor sulyomhoz megfelelo linearis milyen is lenne? meg az honnét is?
A csillapitasokkal probaltal jatszani? Gyarilag elegge utcara vannak allitva ezek a motorok ami kicsit keves csilapitast jelent legtobbszor. Hatul modjuk a k4-k5 huzocsillapitasa koztudottan nagyon sokra lett gyarilag allitva... ( ne feledd a csillapitasokat mindig palyarol lejovetelkor, bemelegedett futomuvel kell allitani!, garazsbol kitolva nem sok ertelme van nyomkodni, lokdosni es eltekergetni)
Egy olajcsere biztos jot tesz neki. Nem tudom hany kilo vagy de a gyari .85os rugo az eleg puha 80kg feletti embereknek mar keves. Alapvetoen ezzel erdemes kezdeni. Elol hatul megfelelo rugok. De ez korido fuggo is. MOndjuk Hringen 05on belul, Pringen 10-en belul mar erdemes erre odaafigyelni. Persze sokkal gyengebb koridonel is rengeteget fog segiteni egy jol beallitott futomu, ahol az eleje es a hatulja egyensulyban van (rugok es a csillapitasok)
gyárilag nem érzem elég feszesnek azt a munkát, amit a rugó végez fékezés és kigyorsítás között

most így 27. 000 km-nél meg már szerintem a fáradás jelei mutatkoznak meg, az meg szerény alap a beállításhoz

tanácstalansági állapot van
Ha régebbi az olaj, mint 2 év, mindenképp cseréltesd frissre! 1 liter általában elég, és általában 10-es kell gyárilag bele (mi a Q8 Fork Oil Medium 7.5/10 telóolajat forgalmazzuk), tavaly az R6-omba, idén az RR-ben is ez van, és pályán is kiválóan szolgál! A futóművet pedig olajcsre után állíttasd be a súlyod alapján + a stílusodhoz + a használathoz (utca, pálya stb.)!
hello

valaki tud valamit hogy mikor lesz legközelebb a hungaroringen ingyenes tesztmotorozás?
jun 11 lesz aprilia tesztnap?
Progressziv rugot felejtsd el szerintem. Ha ki akarod cserelni akkor sulyohoz megfelelo linearist valassz es kesz.
Ha atszelepelteted akkor prezicebben fog dolgozni nagy igenybevetelnel is, nagyobb tartomanyban. De azt ehhez be is kell tudni majd allitani. Gyari allapotban nem olyan rossz a K5 eleje. Utcara foleg bosegesen eleg. A gyari olaj viszkozitas jo szerintem a gyari szelepeleshez. Kerdes hgy mi a bajod az elejevel?
Szia!
Dragon Supercorsa nincs, viszont van alig használt Diablo Supercorsa elsőm.
üdv vastársak

kérdéseim:

milyen viszkozítású olaj kerüljön a gyárilag előírt helyett az első telóba, hogy érezhetően jobb legyen?

feltétlenül szükséges-e ehhez átszelepeltetni?

ajánlott-e progresszív rugóra cserélni a gyárit?

egyéb tanács ezzel kapcsolatban?
Sziasztok.
K1-k3 gixxer 600 ra keresek használt pályaidomot......
Szia Brian!

Nincs véletlenül eladó Pirelli Dragon Supercorsa Pro SC1-es elsőd?
Ha lehetne újat szeretnék. Nemrég mintha kínáltál volna ilyet, de lehet hogy rosszul emlékszem....
hello

valaki tud valamit hogy mikor lesz legközelebb a hungaroringen ingyenes tesztmotorozás?
jun 11 lesz aprilia tesztnap?

még egy bonusz kérdés michelin pilot power vagy ct egy 600as fazeren kb hány km ert bir ki?
előre is kösz a válaszokat!
üdv
Ricco
Köszönöm szépen a segítséget, pont ma voltam a közterület felügyeletnél megérdeklődni hogy magánkézben van-e és szomorúan hallottam hogy igen. Igazad van abban is hogy egy gyári halk dobbal talán nem vergődnének, de nekem sajna nem az van, ma is felmentem pár kör erejéig és nem kellett tíz perc és ott termett a közeli autószerelőműhely nagyon okos tulajdonosa és ismét tudtomra hozta hogy nemkívánatos vagyok, legszívesebben leálltam volna vele vitatkozni de ugy vagyok vele hogy nem lejátszott ez az én részemről. Olyanban gondolkodtam hogy megkeresem a tulajdonost és engedélyt kérek tőle a pálya használatára a földhivatalban kikérem a tulajdonos nevét, ennyi esélyt adok magamnak remélem bejön
A segítséget mégegyszer köszönöm SZÉLES UTAT
hello

valaki tud valamit hogy mikor lesz legközelebb a hungaroringen ingyenes tesztmotorozás?
jun 11 lesz aprilia tesztnap?

még egy bonusz kérdés michelin pilot power vagy ct egy 600as fazeren kb hány km ert bir ki?
előre is kösz a válaszokat!
üdv
a zsaruk elől ugyis meglogsz rám pl nem igaz,vagy legalábbis elég nehéz mz-vel...
amugy rendszámmal nem mennék fel,így inkább 1általán nem megyek,jo nekem gyakorolni csesznek is...
Jola,
Hivatalosan nem mehetsz fel, mert magánkézben van és (elvileg) le van zárva.
Azért van lezárva, mert kb 15 éve nem tud senki megegyezni az ott lévő kb. 10 házzal, hogy használják. Mert egyébként egy nagyon frankó pálya lenne gyakorlásra. (Szerintem amúgy egy hangvédő fallal megoldható lenne minden és akkor megint lehetne Győrben gokart verseny, minimotor verseny, robogó futam, stb. stb.

Szóval lezárt, de ennek ellenére rengeteg autós és motoros, robogós szökik fel és megy rajta pár kört. Ha nincs kiherélt kipufogód, akkor nem hinném, hogy bárki szól. Lehet véletlen belebotlottál vmi túlbuzgó ott lakóba. De megint mondom, gyári kipufogóval, milliószor voltam már ott én is, soha senki nem szólt egy szót se. A zsaruk elől meg úgyis meglógsz motorral.

Egy dologra viszont mindenki vigyázzon. Nemcsak olyan lakók vannak a környéken, akik kultúráltan szólnak, hogy állj odébb. Néhányan vannak olyan spermák, hogy időnként felszórják üvegszilánkkal, sőt néha felkenik teljes szélességében faggyúval néhány kanyarját a pályának. Bárki aki odamegy, előtte menjen körbe és szemrevételezze az aszfalt állapotát!
magán
én is próbáltam azér közbe fel lehet oda menni,csak az nem hivatalos.elmenni meg ráérsz akkor,mikor szirénát hallasz.
Hi all.

Hátha valakinek éppen ilyenre van szüksége.:P
bitubo
sziasztok
győriek segítségét kérem abban, hogy az 1-es úton(komárom felől) győr szélénél lévő volt gokartpálya magán vagy közterület, lementem multkor motorozni és 10perc motorozás után a tuttomra adták hogy nem kívánatos személy vagyok mert nem tudnak tőlem pihenni. A segítséget előre is köszönöm