Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia. Egyezzünk meg abban, hogy bármilyen gumival lehet határon sokkal belül (bénán), határ közelében (gyorsan) és határon túl (esés) motorozni. Ha elesel az NEM azért van, mert rossz gumit választottál, hanem azért mert AMIT választottál, annak túl mentél a határain. Ez a Te hibád, amit bármely gumival gyakorlatilag egyforma eséllyel követsz el akkor ha egyáltalán nincs tapasztalatod a gumi határának megérzésében, a megcsúszás korrigálásában. Emiatt teljesen mindegy milyen gumit teszel fel első alkalomra - nyilván a legolcsóbb megoldás a legcélszerűbb. A kecsóringen túragumival is olyan fordulókat lehet venni, amit közúton képtelenség lenne, annyira jól tapad a burkolat. Ha más gumit raksz fel, azzal kicsit még gyorsabb lehetsz akár elsőre is, de hibát gyakorlatilag ugyanakkora eséllyel követhetsz el, ráadásul a pályanapon szerzett tapasztalatokat nehezebben viszed vissza a közútra, mert a pályán más gumival mentél. Mindent figyelembe véve, az első, betekintő pályázás alkalmával célszerű fennhagyni a motoron azt a gumit, amit egyébként is használsz. Ebből fogsz a legtöbbet tanulni. Véleményemet gyakorlatlan pályázóként, paraszt ész alapján fogalmaztam meg ilyen cíípen.
Nagy valószínűséggel nem kell hozzá pályagumi. De egy jó gumi nagy önbizalmat tud adni. Ezáltal nagyobb lesz az élmény. Nem fog rettegni a csúszkálások miatt.
2:30-2:40es időhöz minek pályagumi? Full feleslges. Föl se melegszik ilyen tempónál.
Világért sem mondanám másra, hogy nem őstehetség, de ha esetleg mégsem...
Úgy tűnik nem pályázott még egyáltalán, szóval felmegy a ringre a hornettel gyakorolni. Vajon milyen időt fog menni, amihez pályagumi kell?
Gumi nélkül ok az más. Ne keverjük a dógokat. Eskulonben is aki nem megy elsőre 00 alatt az egy luzer.
00-ig.
Én elbasztam mert erőltettem azt a kurva gumit.
Pedig aki ezen megtanul spórolni az nagyon jól jár.
Há' nem úgy volt,hogy egy bizonyos köridőig gumi sem kell?
Lófaszt
Pályára pályagumi. Máson kell spórolni
Egy jó sport-túra gumival nyugodtan felmehetsz a hungaroringre is tanulgatni.
Na van már 5 bátor jelentkező a gokartra
Akkor vasárnap lesz kis csata
http://www.compaya.hu/motoroso...
ja el is felejtettem
Buék
Mivel régen nem láttam gyönyörű arcodat ha tudok akkor elmegyek.
Régen nem szerveztem gokártozást, ezért gondoltam hogy ebben a hidegben sokan epednek végre kis benzingőz után.
Nem akarom az egész pályát kibérelni mert akkor bizonyos létszám szükséges, inkább ugy gondolom hogy akinek van kedve pár ismerős motorossal meccselni az odajön vasárnap délután 4-re és nyomunk 1-2 gokart menetet. Ha van kedvünk akkor 5 órakor a 8 leggyorsabb résztvevővel nyomunk egy versenyt is.

Egy menet 1800 ft, a hármas bérlet 5000 ft.

Helyszin és időpont: G1 KartCenter január 6. vasárnap 16.00
Cim: 1137 Budapest Róbert Károly Krt 54-58, Material Center -3 parkolószint

Ha biztos vagy benne hogy el tudsz jönni akkor örülnék ha jelentkeznél, hogy legalább kb tudjam hogy 10 vagy 35 főnek van kedve

http://www.compaya.hu/motoroso...
mostanában max kakucsra megyek ki, még a "világválság" előtt sok ingyenes nyílt nap volt hringen, az igen fain volt,,, oda már kell a jobb gumi,,,
Kakucsra meg amilyen épp fent van pilot road2, z6 al már mentem
Ja, kezdésnek lehet, elég lesz a túraguma is. Ismerkedni a pályával, az ívekkel, meg ilyesmi. Az elején ne akarok nagyon durvulni.

Te is pályáztál túragumival? Látom, neked is naked motorod van!
szia

szerintem feleslegesen ne cseréld le, ezeken a kis pályákon egész jól bírják a túra gumik is,
Mindenképpen el szeretnék menni valamelyik pályára, lehet, hogy Kecskemétre is. Asszem, sportgumi vásárlással kell indítani tavasszal :)
Elég kulturált pályát csináltak. Pedig már kezdtem örülni hogy a megyéből egyre többen leszünk
Ez a Kecsóring is jónak tűnik. Igen, békési vagyok, de sajna Pesten élek jelenleg, sztem a motort is felhozom tavasszal.
Kakucson a penzt befizeted, a papirt alairod es mehetsz is amig be nem zarnak.

Turagumival is fel lehet menni, korbe is lehet erni vele, de tudni kell hol vannak a hatarai.
Pityuli Ha Békési vagy akkor gyere Kecskemétre vagy Örkénybe oda járunk mi is a megyéből
Sziasztok! Idén szeretnék elmenni pályázni és kérnék pár tippet, véleményt! Pl. hogy Roadtec Z6 túragumival érdemes felmenni mondjuk a Kakucsringre, vagy kell a sportgumi? Esetleg ha valakinek van túragumis pályás tapasztalata, az megoszthatná velem! Nem tudom, mennyire bírná a lábtartóig döntött kanyarokat. Nem szeretnék az első kanyarban kicsúszni... Kakucson csak befizetem a lóvét, aláírom a nyilatkozatot és mehetek is? Nem kell valami technikai módosítás a motoron? Pl. régebben olvastam, hogy kell valami kis tartály a túlfolyócsöveknek, hogy ne a pályára folyjon.
Előre is köszi! P.
én még nem próbáltam igy lobbizni .....
Na akkor van neked is esélyed