Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tévedsz, mert a több levegőtől elég az a benzin is amit egyébként a kipufogon keresztül az útra folyasztanál ( özönvíz előtti karburátoros erőforrásról beszélünk mint pl. zx 9)
Hogy karburátor vagy injektor ez megint attól függő,hogy mik a szempontok!
Ha nem számít szempontnak a környezetvédelem,akkor a karbi még talán nagyobb élvezetet is ad az agresszivitás révén!
Az a baj,hogy te nagy általánosságokról beszéltél,én még a kilencesről!
Viszont a végén kicsit helyesbítettél!
Pont azért megy jobban a hideg levegőtől és a sportszűrőtől a KILENCES,mert alap esetben(gyári szűrőnél és melegben) nem jut be elég levegő az égéshez,ezért sok elégetlen benzint pöfög ki a jármű a kipufogón.+ levegővel idealizálod az égés feltételeit és így javítod a hatásfokot,ami ezesetben még nem azonos a fogyasztásnövekedéssel!
Ugyanezt teszi a sportrendszer is.
Viszont mint tudjuk a sportszűrőtől rövidül az élettartam is némileg,ezért nem ilyennel szerelik gyárilag!így nem tudod rájukverni,hogy egy "rövid" élettartamú valami adtak el neked x millióért!
És mert megnövelted a bejutó levegő mennyiségét,attól még a változatlanul hagyott
Karburátor nem tud több benzint bejuttatni mint azelőtt,így a fogyasztás sem nőhet!
Vagy tévedek?!
tényleg szép, de 9esre fáj a fogam nagyon :)
Az intercooler a turbólevegőt hűti. A passátomon volt ilyen
Nagy hátránya, hogy a hideg levegőtől állandóan gátrepedéses volt a verda (nekem nem érte meg)
Na persze ez folkszvágen volt ami tudjuk, hogy egyébként is...
Na de hagyjuk, mert van akinek van itt ilyen és esküszik rá
Talán még annyi jutott eszembe itt a féloldalas hegyibeszédem kapcsán , hogy zx9 esetében karburátoros robbanóelegy képzésről beszélünk. Ami azért lássuk be a mai napjainkban már nem tekinthető korszerűnek amikor az alap porlasztót ami ugyan csak egy szivacs volt, de az elvet már az 1800-as évek végén Csonka János és Bánki Dónát szabadalmaztatta. Nyilván ennél a rendszernél egy rossz elegyarány beállítás lehetővé teszi, hogy az értékes benzin hasznosulás nélkül a kipufogón távozzon
A mai befecskendező rendszerek többek között ezt hivatottak kiküszöbölni
pipo ebben az erdökerülö skoléban motortuningot tanitanak akkor tegyünk intercoolert a motorra légkondival és mindig lesz hideg levegö
esetleg 7-es nem jöhet szóba? Szerintem ez nagyon patika állapotú :) http://www.hasznaltauto.hu/motor/kawasaki/kawasaki_zx-7r_ninja-6585307
Ja most kötöm vissza én is a chippet a hiaceba, mert tavalyelőtt októberben kikötöttem, hogy megnézem a fogyasztáskülönbséget és azóta elfelejtettem meg lusta is voltam visszakötni( az egyik aksit sajnos ki kell szedni)
Majd néhány képet dobok fel
Úgy gondolnám a nagyobb légtömeg kizárólag azért kell, hogy több benzint lehessen elégetni Ha ugyanannyi benzint égetsz el de több levegőt kap a motor akkor mit csináltál? Mi lesz a légfölösleggel? Vagy lehet, hogy te a levegő hajtású motorban gondolkodtál A nyitott dob könnyíti a kiáramlást, nem fojtja vissza a teljesítményt A több levegő a több üzemanyag elégéséhez kell! Mert minél több üzemanyagot égetünk el a hengerekben annál nagyobb teljesítményt kapunk. PONT
A beáramoltatott levegő mennyiségét nem lehet a végtelenségik fokozni. Azért örülgettek most is, hogy a hideg levegőtől jobban pörög a verda, mert több levegőt kap a rendszer, vagyis több üzemanyagot is képes elégetni.
A dinitrogén oxid rendszerek elve azon alapszik, hogy nem a beáramló levegő mennyiségét növelték, hanem a benzinhez képest egy olyan üzemanyaggal működtetik a rendszert aminek az égéséhez kisebb levegő mennyiség szükséges. 1 kg benzin elégéséhez kb. 15 kg levegőre van szükség, 1 kg nitró elégetéséhez meg kb. 2 kg-ra Ez nagyjábból azt jelenti, hogyha egy normál motornál nem változtatjuk a beszívott levegő mennyiségét akkor ugyanazon motornál kb. 9-szer több üzemanyag égethető el. Persze, ha figyelembe vesszük a nitró rosszab égéshőjét a benzinéhez képest akkor is az elérhető teljesítmény kb. 2,5 szöröse a benzinmeghajtáshoz képest. Ezt mindenféle rendszer nélkül is kipróbálhatod, ha akarod, egy tank benzin, kb. 20 literhez önthetsz egy liter nitrót(kb 5000 ft/liter) Nekem még porosodik egy liternyi a pincémbe, de nem eladó
A chipp tuning pedigaz baromira nem jó példa
Az annyit tesz, hogy kihozza a gyári legnagyobb értéket és igen annál létezik kisebbfogyasztás mellett nagyobb teljesítmény. Az autógyárak az országok eltérő üzemanyag minőségi jellemzők miatt mindíg túltervezik a motor teljesítményét a kiadni kívánthoz képest. Chipp tuningal ez a különbség nyerhető ki ez autótípusonként változó de akár 15-30 lóerő különbség is lehet. Az ilyen megcsippelt autót viszont a mindenféle magyar szabvány 86-os fos benzin viszont nem viszi.
Sajnos nálunk még az üzemanyagszabványt nem változtatták a warthburgos, dacias, zsigulis korszak óta, a mai nagynyomáson működő erőforrásaink is, 30 évvel ezelőtti szabvány üzemanyaggal működnek
Csak mennyi ki az osztrákokhoz és tankolj ott, majd elképedve tapasztalod, hogy az (autód, motorod) az ottani szabvány szerinti üzemanyagtól jobban is megy, meg kevesebbet is fogyaszt
Sajnos nálunk a méregdrága prémium üzemanyagok se nyújtják ugyanezt Az üzemanyag szabvány módosítása elméletileg napirenden van a parlamentben, hogy mikor lesz belőlle valamilyen pozitív irányú változás azt sajnos száz öregasszony sem tudná megmondani
És az esőruhát is megspórolod vele!
Akkor a hitelest jól sejtettem.
A másik meg lehet vár még egy kicsit,hogy a jóidő beköszöntével hátha kap más ajánlatot is,aztán eldönti mihez kezd velük!
Zxtom!
A ZXR 400 tényleg annyira kínpad?!?
Te próbáltad már?
Alacsoony csajnak kellene.
Én még nem mentem olyannal,sőt ismeretségi körömben nincs is senkinek!
a kék 9es 660ért aki cserélni akarja baszik visszajelezni.. mehet a picsába a 33ezres hiteles meg most írt vissza: szia nekem nem kell motor a motortól akarok sdzabadulni mert nem birom fizetni


:D a kérdésemre nem válaszolt de gondolom tárgytalan
A bank nyilván nem számolja be,a csávónak meg val.szeg nincs lóvéja azért szabadulna tőle.De egy emilt ez is megér és megtudod!
De. Ha csajnak úgyis akarsz egy hatost,akkor az is egy lehetőség,hogy neki "adod,eladod" a tiedet és össze is állt a mutatvány!
Annyira azért már nem kell félni a hiteltől,főleg nem ilyen rövidtávnál.
igazából tavasztól ősz végéig 150alatt nem igen keresek... azért gondokoznék el rajta úgy. 1 évig ki tudnám szorítani a 33mat HA ehhez nem csatlakozik plusz költség
Tévedsz! A légszűrővel jobb lesz az égés,azért megy jobban ugyanannyi benzinnel!
A kipufogóval gyorsabb a kiáramlás,azért lesz hatékonyabb ugyanazzal a benzinmennyiséggel.
A dynojet-tel meg meg van a lehetőség a plusz teljesítményre plusz benzinért cserébe,amivel ha élsz akkor nyilván többet eszik,ha nem akkor viszont nem.
A chiptuninghoz lehetne ezt leginkább hasonlítani.egy lehetőség ami ott van HA KELL!De alapból nem jelent pluszt!
Nemde?!?
ha 450 körül beszámítanák a motoromat a hitelbe akkor TALÁN elgondolkoznék... akkor 12-14 hónap körül kéne fizetni
Az igaz,hogy annyi,de ha az egy sérülésmentes motor valós kilométerrel,akkor azoknak még annyi az ára!
rohadjanak meg :D Pedig félig megírtam az üzenetet de aztán kiszámoltam és BAHHH. lófaszt! Amúgy írtam 3 emberkének hátha beszámítják a kis hatosomat
nem szabad hiteles motort venni,,sose mászol ki belőle,,,még kocsit se manapság...
meg kurva nagy cascót akasztanak rád!
Te ezt számoltad bazz? 2 év 8 hónapig havi 33ezer! az több mint 1 millió ft
Ha sportlégszűrőt és sportkipufogót raksz rá eleve jelentősen növeled a fogysztást, ha fúvókaszetett is tolsz bele akkor garantált a 12 lityi
Hát szeki nincs egy hete, hogy szóbakerült a fancsika, mikor Attila barátommal felidézgettük a régmúltat.
Ő Debrecenben lakott és jártunk hozzájuk húsvétkor meg egyéb nemes ünnepeken Mindíg elmentük pecázni valahová + inni. Voltunk a Wekeri tavon, aztán volt amikor a Látóképi tározóra (gatya tó) mentünk, volt amikor a balmazi Sziki tóra...
Szóval épp azt sajogtam neki ha még egy évet ott lakik a következő a fancsika lett volna mert kíváncsi voltam rá, abban az időben sokat cikkeztek a rekordfogásairól, meg csukaállományáról.
Amit a videón látunk az semmi más csak a rossz tervezés és (vagy )az emberi hanyagság látványos példája. Valószínűleg ezen vizállásoknak természetes vízutánpótlása nincs A mai szélszőséges időjárási normák figyelembevételével egy tórendszernek rendelkezni kell 1/ vízutánpótlással ez lehet természetes( patak, ér,magas talajvizszínt, állandó vízborítás) Mesterséges (fúrott kutak szélkerék napelem meghajtással esetleg hálózati árammal történő folyamatos utánpótlás.)2 vízfelesleg elvezetésre alkalmas műtárgyak.
Ehhez hasonló példa azért van néhány pl. amikor a Soltvadkerti büdös tó (Petőfi tó) a hetvenes évek végén csontra kiszáradt.
és van ellenpéldája amikor pl. a Basi fényképezte néhány éve a móri ezerjó tórendszer gátszakadását, ahol nem bírták megfelelően elvezetni a fölös vizet.
Ez semmi más csak elégtelen tervezés és emberi hülyeség következménye. Egy működő horgásztó vízszabályozását nem lehet csak az évi csapadékra és a tavaszi hoólvadásra alapozni.