Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

arra szoktam figyelni,hogy a megadott Nm-rel húzom meg a csavarokat,nehogy megszakitsam a meneteket...
Pecsétes papirokkal sem tudtam eladni, akkor meg teljesen mindegy. Lehet, hogy most kéne eladnom, mert ahogy elnézem most pörög a piac...
enyém eddig márkaszervizes volt Fix-x jóvoltából..Állítom,hogy még a gyári légszűrő volt benne...(Érintetlen csavarok a légszűrő házon,honda felirat a légszűrőn)
a szűrő meg olyan retkes már, amit ritkán látni..
Lehet Laci még fizetett is a cserére,de szerintem még nem cserélték!Ezeket a karbantartásokat jobb szeretem magam csinálni..az a biztos.. A vásárolt dolgokról a számlát megtartom
A kb 1000 éves kocsim javitási papirjait is mind elrakom, a km-t ráirva. Lehet, hogy másnak nem ér semmit, de nekem annál többet. A motoron az olajcsere- és itt nem akarom senki munkáját lekicsinyiteni!- nem egy atomfizika. Talán az én csekély tudásommal is meg tudom oldani.
Pontosan!
Nem, a pecsét a lényeg!
A pecséttel mit foglalkozol!
Enyém sincs pecsételve,viszont dátum, kilométer,stb. szerint pontosan vezetve,mit,mikor cseréltem javítottam!
Szerintem ha valaki kézbe veszi,ér annyit mint egy "szakszervizes"pecsét!
De ha gondolod simán be pecsételtem neked,az se gond!
Minek pecsét? Én is vagy otthon vagy cimboráknál szervizelek, mindent ugyanúgy megkap. Én tudom hogy jó! Márkaszervíz 100 km, annyit nem ér. Ha kellene a plecsni még bele is bírnám rakatni, de szerintem ezzel már nem igazán foglalkoznak vételnél, bár a fene tudja?!
Igen érzékeny,de én ezt a komputerre írtam!
Az nem szeresse ha babrálják!
Nem zavarja,mivel az érzékelő a közösítőbe van,a dobok előtt!
Pontosan!
Mindenféle dobokat fel aggatnak a vasakra!Általában gyengébbek is lesznek ettől,főleg alul,és közép elején!
Hamarosan irom a levelet, csak összeszedem a gondolataimat. Lehet, hogy kicserélem az olajat is itthon. Akkor a szalonban történő olajcsere árkülönbözetéből megvan a légszűrő is. Mondjuk csak a pecsét fog hiányozni a szervizkönyvéből, de a szeretet ugyanúgy megkapja itthon is.
a lemérést vágom...
De nem zavarja a rendszert?Te mondtad,hogy érzékeny a beavatkozásokra az Xx
Bár mindenféle dobok kerülnek fel ilyen mocikra is..
Szerintem igen!
De egyszerű!Leméred a vastagságát,ha egyezik akkor oké!
Igen!
Mindennap kerekezek,ha tehetem és elfogadható idő van!
Elő van írva orvosilag,mint a cigaretta!
Akkor akár rárakhatnék karbis dobokat is? Mert lehet ezeket leveszem róla..
akkor jól láttam...a körforgalom utáni kivezető belső sávjában láttunk titeket.De késői volt a feltételes felismerés.
Bocsi!
Az előbbi írásodat rosszul olvastam!Én a szívó csőre gondoltam!A dobok,az összekötő cső után egyeznek!
Azon nem volt változtatás!
Természetesen!
Általában,ha nem is mindig,de odaírom hogy amit írok,az én véleményem,és mindenki aszt,és úgy tesz ahogy gondol,akar!
Én csak azt írom,amit tanultam,vagy az elmúlt kb.30-éves motoros múltam alatt tapasztaltam!Evvel próbálok tanácsot adni,segíteni egy jobb döntés meghozatalában,vagy azért hogy más ne essen esetleg ugyan abba a csapdába,amibe esetenként én bele léptem!
igen!
Most értünk haza!
Többször láttam már kokeszolt vasakat,még oldalanként is változó kipufogóval...általában karbison voltak injektoros dobok
Van idő.. ..
Azt tudom hogy a 'összekötőcső' vastagsága más.Talán a katalizátor miatt
bringáztatok 6 körül a tesconál
Szinte biztos hogy nem,legalábbis nagyon meglepődnék ha csereszabatos lenne!
De ha adsz egy kis időt,utána nézek!
Húúúúúúúú!
Most híztam vagy húsz kilót!
De nagyon jol estek szavaid!Köszönöm!
Milka:
Az injektoros és a karbis dobok csonkmérete azonos lehet? Tehát adott esetben a karbis dobot is fel lehetne rakni a miénkre?
Ez így igaz ahogy Pityusz mondja!Aki kérdez az legalább választhat mi tesz a mociba!Jómagam eddig mindig megfogadtam Milka tanácsait és sohasem volt problémám!
Most is ezt teszem!
Sajnos olyan világot élünk ahol sok ember megeszi a marketing dumát és kevés az olyan tapasztalt ember van mint Milka akinek lehet a szavára adni!
Szerintem se egyszerű a dolog,amúgy meg mindenki azt rak a motorjába amit akar,legyen az olaj vagy szűrő vagy akármi...