Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

szerintem fogunk mi még együtt gurulni.......
Ha jól tudom a fékolajat 2 évente kéne cserélni.
Uram mi a véleménye a Michelin Pilot Power-ről!
amikor nyiltnapon elpuhul a fék és ugy is marad az állitólag attól van...
Már alig vártuk!
Max velem kéne túráznod! Lakott terület 50, kívül rugalmasan, de nem a végletekig száguldva. A bünti árát meg inkább elnyaralom. Lehet nekem is inkább egy chopper kellene?
nem akarok okostojásnak tünni,de még a fékolajat is hallottam....mer az meg beszivja a párát,vagy mi...
Napot!
ma is irtam
nekem változó...a többiekhez igazitom a tempót...igaz,csak amig nem érzem tulzásnak.
volt már hogy elismertem hogy a tempójuk nekem sok.például nem szeretek 2 fölött sorelőzni..)
meg a lakott területeken sem értem hogy miért kell 160al átzuhanni....
lehet hogy vennem kéne egy choppert?
Egy haveromnak volt már 98 ezer km a motorban, mikor megkérdeztem, hogy teló olajat mikor cserélte.
Erre rávágta, és persze úgy, hogy ehhez sem értesz, Te szerencsétlen, hogy:
-A telóban nincs is olaj!
Ez komoly?

Jesszus. Én 16 ezrenként szoktam. De évek nem érdekelnek. Úgy tudtam, hogy a motorban is azért kell évente, mert ugye az égés és a bele szivárgó benzin állás a viszkozitását rontja.
(mindjárt itt lesznek a busások, csak figyeljetek)
dehát mi suhanunk! Nem is ér le a kerék. Mitől használódna a telóolaj?
sőt!
a telóolajat is szokták évente.....
illetve nem szokták,csak illene.


Jogos.

Nekem 120-150 a túra tempó, ahol már tart a szél.
Igazándiból-az okosok szerint- nem is a tempó számít (na jó csak egy kicsit) , hanem a folytonosság. Az, hogy az olaj folyamatosan üzemi hőfokon van, és nincsenek a felmelegedési fázisok.
egyszer haverok elhivtak túrázni...az indulásig láttam őket....meg másnap.
persze még az is kérdés lehet,hogy kinél,mi a túratempó.....
Jah, olvastam ilyen motor ápolás karbantartásos könyvet (amit a Motul csinált) és abban volt, hogy évente mindenképpen, meg ilyesmi.
Mindenesetre nekem mindegy is, mert évente kellene cserélni, így viszont még a 6000 sincs meg.


Hát az már igaz.

Több ST-s ismerősöm pedig 12-15 ezernél cseréli, persze az másabb motor. Én a túra tempó mellett pedig a 8 at választottam.
de még az is igaz,hogy egy sokat álló motornál évente is cserélni kell még akkor is ha csak 1-2 ezret ment...(igy hallottam)
nah...ez is érdekes téma...
én amikor 10 nél leengedem az olajt olyan mint amikor beleöntöttem!és grammra megvan!
persze az is igaz,hogy abból még sosem lett baj ha valaki előbb cserél olajat...
Nekem is szalonban mondták, bár nekem csak túra és antitúra viszonlatban. Az olaj is, hogy ha túrázol akkor amit ráirtak, amúgy meg korábban. :)
Nekem a szalonba mondták, hogy ha sok a város, meg a rövid út, akkor 6000, ha sok a hosszú túra, akkor 12000.