Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nah, pont erről beszéltem:)
Azért a 8-as gyertyával óvatosan... Itt a fórumon évente több esetet lehet olvasni, hogy nem megfelelő gyertya miatt szorult meg a motor.
Így van. Egyértelmű, hogy a tapasztalatok szerint nagy a szórás az élettartamban és futásteljesítményben. Itt a fórumon is van egy miskolci srác, aki szintén túl van a 30e km-en gyári bontatlan motorral. Nyilván nem mindegy, hogy valaki 6-8e-es fordulaton munkába jár a motorral vagy rendszeresen gumit füstöl le vele. Sokaknak lényegesen hamarabb lefekszik 'normál' használat mellett is és a nagyobb károkat megelőzendő (pl henger, blokkfelek cseréje) érdemes megtalálni a kompromisszumot és inkább hamarabb kivenni a blokkot.
Nem ezt mondtam, hanem azt, hogy ne essen a vak vezet világtalant csapdába.
Naponta, olyan baromságokat lehet olvasni motoros fórumokon, hogy ihaj.
Megsértődni meg nem kötelező, akinek nem inge.
igen,és akkor a más komentjeit nemkell számba venni,értem..jah hogy ez így működik..
"Sok esetben olyan olajokat adnak meg, amelyikkel a motorgyártó szerzödésben áll."

ezért írtam , hogy "olyan MINŐSÉGŰ"
Volt egy AF-1 Futura Replicam 34000 kilóméter volt benne bontatlan blokka,l ment járt de bele lestem és kicseréltem mindent a dugón már voltak nyomok. A Jóisten tudja mennyit ment volna még. Komámnak volt egy RS125-öse 7000kilóméter után széthullott hozzá teszem vadi újan vette szalonból, és meg volt kímélve. A gyári szervízkönyvbe leírtakat ha valaki betartja biztos nem lesz gond.
Azért a service manual is kétes Sok esetben olyan olajokat adnak meg, amelyikkel a motorgyártó szerzödésben áll. Sok ember ezeket az olajakat teszi bele, annak ellenére, hogy ár-érték arányban hasonlóak, de jobb minőségű olajok is vannak
Szia!
Gyertya br10eg nyáron, télen br8eg---- r betű nem fontos, az csak a tetején egy zajszűrő.
hajtóműolaj: Szerintem automata váltós autókhoz való váltóolaj (castrol, motul)
Motorolaj: Nem írtad le, hogy különolajzás benne van-e vagy nincs!
Ha benne van, akkor castrol power1 vagy agip speed vagy motul 710.
Ha nincs benne különolajzás, akkor érdemesebb jobb minöségű olajat tenni: Castrol A 747, Agip racing
Ne hagyatkozz a fórumozókra, illetve válogasd meg, hogy kire.
Atta, Tvr meg még páran, az oké, de a többi felhazsnáló bár jóindulatú de kétes értékű segíytséget nyújthat.

Keress egy service manualt (ebben biztosan segítenek) és az abban szereplő értékű, minőségű anyagogat tegyed a motorba.
Következő kérdés a gumi lesz :)
(motorra:)
mi a baj vele a hejesirás?
tökmindegy ha beirja a google.hu-ba akor ugyis kijavitja
nem tudom mit kel anyira fenakadni ijan kis hüjeségeken!
Segítségként: repsol compation = repsol moto competicion 2t
Köszi szépen a segítséget
heló
hajtomüoljat 10w40
morotorolajat csak is kizárolag minőségit ful szintetikusat én repsol compationt használok
gyertya meg ngk br10eg
Aprilia Rs 125 (2002)-esbe milyen

-Gyertyát
-Hajtóműolajat
-Motorolajat
Ajánlotok ?
hát azért egy teljes körű blokkfelújítás 20.000 kmnél,enyhén tulzás,és sztem a dugócsere is 10.000 után, 15.000ret kibír egy utcai gép sztem,hajtókar is tuti 25.000km-t min elfut. ezek mellett minden használat kérdése
köszi az infókat
Fogyasztása 4-8 liter körül van.
Kb. 10 000 km-enként kell dugót cserélni (20-30ezer Ft)
20 000-nél meg már esedékes egy teljese blokkfelújítás (ez már költségesebb, akár a 80ezret is elérheti)
Nem rossz motorok, de törödni kell velük, jó minőségű olaj, rendes bemelegítés.
Ha egy jó állapotút veszel akkor sok kilómétert megtehetsz hibátlanul.
Viszont ha nicns szerencséd, akkor egy halom pénzt kell rá költened. Vásárlásnál mindenképp vigyél magaddal egy hozzáértőt.
Sziasztok.

Én teljesen új vagyok még itt

Szeretnék tanácsot kérni tőletek.Tavasszal szeretnék venni egy Aprilia rs 125-öst.Melózni bejárni meg csak úgy motorozni néha.
1998-as évjáratúra lenne talán pénzem,úgyhogy azt az évjáratot.

Teljesen kezdő vagyok,gyerekkoromba motoroztam utoljára egy Rigán,azóta semmin,és még jogsim sincs rá,tehát 50-esként használnám.

Szerintetek jó választás az aprilia rs 125 kezdőmotornak,meg arra amire szeretném használni?
Mennyi a fogyasztása kb?És milyen vezetni?Könnyű?Milyen sűrün kell rákölteni,szervizelni?
szia
van 2 db gyári hibátlan kormányrudam
bencex15@freemail.hu
Sziasztok!
Arprilia Rs 125 (2002)-es hez keresek alkatrészeket, mégpedig ezeket:

-váltókat
-kormányrúd
-km meghajtó azt hiszem "csiga"

Ha valakinek ezek közül van valamilyen az légyszi jelezze.
kb. barátom
szia anti fiygu nemtudom mi pénzbe kerülhet de amennyiért adnák az szerintem a fele összege lenne annak amiért egy komplett tömíttő szettért kérnek gyárilag! szóval szerintem vegyél újonnan és a többi meg megmarad pótnak ha ugyis kell!
vagy ha van vékony kliongelited akkor csinálj abból tömíttést a réi mintályára -légy kreatív old meg:)
vagy van szerelőopaszta is pl:) 1000 ft ért veszel pasztát és kb 10 blokkot kikenhetsz vele:) adjak még ötletet?