Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ok, nagyon szépen köszi minden infót, most már majdnem biztos, hogy rs lesz, igazából csak annyi kellett, h azt halljam valakitől, h ő már próbálta és valamilyen szinten túrázgatni is alkalmas.

Még egyszer köszi szépen!
még nem volt kötve a motorra se biztosítás semmi
most jött meg a 11kw-os forgalmim
teljesítmény adó akkor gondolom feleződik 9ezer
biztosítás ugyanannyi?
remélem kielégítő választ kaptál :)
Ja amúgy az alkatrészekben (több esetben is) benne van a postaktg is
Költségek Aprilia RS125 '06 17400km, 3 év (azaz 3 év és 17500km alatt ennyit költöttem a motorra. 1 dolog nincs benne, a BENZIN, az további 350.000Ft körül volt a 3 év alatt.

Éves biztosítás 3x6-8000 21000
Éves teljesítményadó 3x6000 18000

Szerviz
Gyertyac
sere (8ezrenként) 2x 2500 5000
Váltóolaj (12ezrenként, de eddig 3x) 3x3000 9000
Lánc (14ezernél) 25000
Motorolaj 21x 1L (800km= 1L) 1L=4250 89250
Fékbetét (nem volt még) 0x 12000 0
Szerviz munkadíj (natix) 15000
Gumi elöl 15000-30000 /15e km 0
Gumi hátul 15000-30000 / 12e km 0
elektronika kinyitás natix 7500
Láncspray 3500/db 7000





Hibásodások miatt
1 db henger 40000
dugattyú, 2db 2x22000 44000
Tűgörgő, tömítések 1x 7500
Power elektronika 1x 15000
Karburálás, Aszalósék 5000
Power nyelv 1x 8500
fúvókák 2x 1500


Benzin
Át
l: 6-6,5L/100km 174*6,5*280


Extra: Arrow rendszer 90000


Össz 408250
20 éert vállalják általában, minden munkadijjal
"5év garancia nem sokat ér
szakszervizesek tudása=0 szval kereseni kell 1 szerelőt"

Bence ezt igen jól leírta. Tudnék mesélni a garanciáról, meg a szakszervizekről, de egy biztos:
- az 5 év garancia nem azokra a dolgokra vonatkozik, amik el tudnak romlani a motoron
- viszont hallottam már jót is egy két szalonról, úgyhogy azt lehet mondani, hogy a hazai garis aprilia kereskedések kb. 20%-a megfelelő.

minden esetre ne a natixhoz menj :D
SZia!

Nekünk van, wössner, Prox és Vertex is
kihagyod a 2t olajat ;) ami megdobja a fogyasztást
1000km 1liter olaj =3000Ft
5év garancia nem sokat ér
szakszervizesek tudása=0 szval kereseni kell 1 szerelőt
Még valami. A fenntartása mennyire macerás/mennyire drága ennél a gépnél? Mit érdemes tudni még ilyen hosszabb távon felmerülhető költségekkel kapcsolatban?
Mondjuk az az öt év gyári garancia elég biztatóan hangzik, szóval nem lehet egy olyan nagyon megbízhatatlan gép...

Kösz!
ez furcsa gondolkodás hogy azért akarsz leadni x kg-ot hogy jobban menjen a gép
én nem mondom, hogy teljesen igaz a mondás. Vannak kiváló sportolók bőven 100kg alatt, vannak kiváló erős emberek is 100kg alatt. Bár abban szerintem van valami, hogy egy férfi ne legyen olyan vékony testalkatú mint egy nő. Bár ebben az emos világban, ez már maradi gondolkodás :D
tavaszra le kéne adni valamennyit, hogy jobban menjen a gép, de sosem leszek egy nádszál alkat az ziher. Jobban illene alám valami nagy rotyogós v2es cirkáló, meg rám valami rojtos kopott bőrruha meg tetkó+szakáll, de egyenlőre maradok a speed vonalnál, mondjuk elég erősen kacsingatok a chopper/cruiser irányvonal felé. Majd 1x, ha öreg leszek :)
na csombek akkor húzzál bele mert kisfiu maradsz:D
A régi magyar mondás szerint nincs férfi 100kg alatt. Maradjunk annyiban, hogy eszerint a logika szerint éppen férfi vagyok :D
miért te hány kiló vagy?:D
2006os a vasam.
A különbség az előző széria és a 2006tól felfele széria között:
-más idomzat, teljesen (najó, a tükrök nem)
-más műszerfal
-elsővilla, bár nem sokban különbözik
-az első fék teljesen más (radiális), a hátsó nyerget meg áthelyezték
- más kipuff
- más felnik

Ami maradt ugyanaz: lábtartók (bár 2006tól felfele kicsit csálén áll, hogy később érjen le), komplett váz, futómű alapjaiban véve.
kurvára szívemből beszélsz
Attól még nagy szelet fogsz, ha nem fekszel be :)
Én nem tudok a plexi mögé bebújni rendesen, mert a sisakot hátul akadályozza a gerincvédőm , így max úgy tudok bebújni , ha nem látok ki semmit a sisakból. Hja meg letúrom a faridomot a seggemmel :D
jo, lehet, de vagod tyt nem ilyen kis gizda 47kgos csavot feltetelez a 181cmhez mint te !
Igazából pontosan ezt szerettem volna hallani :) Köszönöm szépen!
Magasságra 179 vagyok szóval ez elvileg nem hátráltató tényező annyira.

Még egy kérdést, ha megengednél... mikori a te géped? Csak azért mert nem nagyon tudom, hogy vannak-e jelentősebb különbségek a 2006 előtti szériához képest (ülés, lábtartók, akármi), vagy egyszerűen csak új ruhát kapott.

Köszi!
181cm-el lazán beférek a plexi mögé
Szevasz! Én azt mondom RS125öt vegyél :)
100as tempónál szerintem 5,5 literrel elmegy bőven. És ha tényleg 100 körül túrázgatsz, akkor semmivel nem megbízhatatlanabb mint bármi más.
Volt már alkalmam elég sokat túrázgatni szerencsére a géppel, és szerintem elmegy :)
Nekem a napi rekord 530km volt az RSel, de ez falvakon meg kis utakon, szóval autópálya szerű helyen véleményem szerint legalább napi 1000km lehúzható vele. Vagy csak én vagyok elvetemült :)
Kényelem: semmivel nem kényelmetlenebb mint a többi sportmotor. Viszont 180centi feletti embereknek nem árt összehúzni magát, vagy egy magasabb plexi azt kész.
Én azt mondom nem fogsz csalódni ha az RSt választod! Nem a legalkalmasabb túrázásra, de én már elég sok utcai körülményben próbáltam a vasat, mindenféle szar úton, földúton, esőben, viharban, jégesőben, szélviharban, 2személlyel, nagy csomaggal, stb. Igazi kis allrounder gép :)))))))))))))) na most fognak anyázni a többiek, hogy ez egy pályamotor :) És igazuk is van
Honda CBR 125 ; Yamaha 125R
De hogyha tudtok javasolni mást ebben a kategóriában, ami inkább a Ninja felé hajaz (gondolok az alacsonyabb fogyasztásra főképp), csak mondjuk kicsivel szebb :) azt megköszönném! Lehet én látom rosszul, de ebben a kategóriában nem túl nagy a választék...