Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

yz125(r)/LC \‘02
yz 125(p)/LC \‘01
yz250F(R) \‘02
yzf 250(P)/Lc \‘01
yz85(r)/Lc;yz85LW(r) \‘02
tt-r125T,tt-r125et,tt-r125lwt,tt-r125lwet \‘04

servicemanual-ok eladók a fenti típusokhoz..EREDETI KÖNYV formába! nem cd-n..6000ft/db
mit kellene mondanom a vevőnek hogy végre nyugodjon le?
Hogyne.
tehát? :S
ezt az RS-nél büdös életbe nem bizonyitja be :)
ha ilyent írtatok volna akkor neked kellene fizetni:
Az Eladó a gépkocsi hibátlanságáért jótállást vállal. Ennek keretében vállalja, hogy ha a szerződés megkötésétől számított 1 éven belül a gépkocsi meghibásodik, a hibát a gépkocsinak javításra történő átadását követő 15 napon belül kijavítja. Mentesül az Eladó e kötelezettsége alól, ha bizonyítja, hogy a meghibásodás oka a gépkocsi átadását követően keletkezett.

elhallgatott hibáknál pl:
Ügyfelünk nagyértékű, egy éves sportkocsit vásárolt egy márkakereskedésben. A gépjárművet kezdetben csak városi forgalomban használta, így csak 3 hónap elteltével derült ki, hogy nagyobb sebességnél (pl. autópályán) a vezető felőli ablak elviselhetetlenül sípol. Ügyfelünk több alkalommal elvitte az autót a szakszervizbe, azonban az ablak beállítása nem sikerült, így a ***** segítségét kérte. A többszöri eredménytelen javítás után felmerült, hogy valamilyen korábbi sérülés miatt a karosszéria olyan mértékben deformálódott, hogy az ablak beállítása lehetetlen. Ezt a tényt alátámasztotta a szakértői vélemény, amely megállapította, hogy a gépjármű javított és részben újrafényezett. Ezeket a sérüléseket nem tüntették fel az adásvételi szerződésben, így ügyfelünk abban a hiszemben vásárolta meg az autót, hogy az sérülésmentes. Társaságunk jogásza, így a teljes javítási költséget, valamint a vételi ár és a tényleges ár közötti különbözet megfizetését követelte a márkakereskedéstől. Jogászunk érvelésének köszönhetően, a kereskedés peren kívül kifizette a követelt összeget.
itt azt kell bizonyítani hogy az eladó tudott a hibáról de nem mondta el a vevőnek
ha ez igy van én a nyáron veszek egy 125 CR-t RM-et vagy YZ-t hajjak megXD
én is ezt mondom... max ha télleg tudtad h baja van akkor esetleg megérdemelnéd h kifizesd de igy... én is mikor eladtam a 80-ast, Slim (forumon ez a nickje) megnézte, tetszett neki és meg is mondtam h nálam nem nagyon volt baja de már nem igazán foglalkozom vele mert kell nagyobbtra a pénz... ha annak lett volna baja max balszerencse, vagy szakszerütlen használat, szerencsére tudtommal a motorja rendben van még :) csak mondtam egy példát
amugy az adásvételi szerzödés kitöltésével te minden a jármühöz tartozo jogodrol lemondtál!
hát jah, de erre azt mondják hogy "nembaj, de ez a törvény" :S
na figyelj sztem ebben nincs semmi mert te lemondtál az összes motorral kapcsolatos felelösségröl és tulajdonjogról, aztán azt honnan tudja bizonyitani h nem ö baszta szét? sztem is beszélj másokkal is mert ez elég gyanus... most gondolj bele, veszek egy 2T crosst, aztán 6 hónap alatt ha elkezdem versenyszerüen használni akkor hányszor cserélek benne dugot? legjobb esetben is 25 üzemóra után bármi lehet... szóval ez a 6 hónap sztem hülyeség
?
igen, épp azért vagyok simlis mert tudom hogy ennek a motornak semmi baja nem volt ...
aztmondta ez az ügyvéd hogy ő is járt már így kocsival, fél éven belül meghibásodott a váltója és neki kellett kifizetnie pff :D
nincs jogi képesítésem, de szerintem semmi esélye nincs
bár jobb lett volna olyan adásvételi amin rajta van hogy a vevőnek az adásvétel után semmi követelése nem lehet, de így is jó ez.

de az az érzésem simlis vagy mert nagyon aggódsz.....
Amúgy elég logikátlan.
Félévente szaladok motort venni,szétgyilkolom és szaladok vissza az eladóhoz a pénzemért.
Na ilyet még nem hallottam
Kérdezz meg más jogászt is
Nah most beszéltünk ügyvéddel :( azt mondta h ha 6 hónapon belül valami főalkatrész hibásodik meg akkor kötelező megcsináltatni :(((( szal most vissza kell vennem a motort :@@
Nem fogadnék rá nagyobb összegben
jaa vágom... mennyi esélye van hogy ő nyer? :(
A szakértőt és a többi költséget ő fizeti zsebből,amti akkor lát viszont,ha pert nyer ellened.
Kétlem hogy bevállalja,azért ez nem egy 2millás motor.Többe lesz neki ha bebukja,mint a motor értéke.
és ha tényleg hív szakértőt? :D milyen esetben kell nekem fizetni? ha a motoron rejtett hiba volt? ( pl dugó beállt)
Azt kétlem,a szerződésedben nincs garanciális felelőségvállalás.
Csak ijesztget.
jajj már.......
gondolom be akart ijeszteni téged
aztán ahogy látom sikerült is
próbálkozik csak