Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igazad van Freon. Viszont lehet tenni azért hogy ne vérződjön minden rosszul. Ez a gyerek egy meggondolatlan előzés miatt ma úgy beszopta hogy el lett cseszve az egész szezonja.
Miután megelőzött minket, egyből bejött a srác elé (volt köztük vagy 10cm), és utána satut húzott. Mikor bevágott még nem fékezett.
pedig ott volt , árokfájterkodott egy supermoto-val
Döbbenet amit egy-két ember csinál. Gyorsan mennek, ami nem baj. A nagy baj az hogy sokan rutintalanok és nem tudják a gyorsaságot kordában tartani. Az edzéseken azért küzdenek hogy ki legyen előréb, nem türelmesek. Mindent egy kanyar alatt meg akarnak oldani. Szerintem az edzések nem arról szólnak hogy szanaszét előzgessük egymást. Hanem arról hogy gyakoroljunk, biztonságos körülmények között felgyorsuljunk. Ezt a mai szerencsétlen srácot körökön át követtem, és azt láttam hogy rutinosan szépen terelgette a motort. 2:09-eket mentünk, nem gyors de nem is lassú. még a baleset pillanatában is okosan próbálta menteni a menthetőt. De sajnos nem tudta mert egy faszkalap kiszorította teljesen. Odalett a keze a motorja, szeritem az egész szezonja. Szeretnék megkérni midenkit hogy vigyázzunk a pályán egymásra! Elvégre nem ellenfelek vagyunk hanem egy összetartó közösség. Mindig gondoljuk át mident 2x is mielőtt cselekszünk. Próbáljunk meg úgy az edzéseken és a versenyeken is menni hogy ne okozzunk másnak problémát! A Szerencsétlen srácnak jobbulást kivánok! Remélem minél hamarabb ismét köztünk húzza a gázt. A vétkes yamahást meg nem akarom szídni, elvégre mindenki hibázhat. Csak arra kérem, és nem csak őt hanem mindenkit! H a célegyenes végén féktávon előzünk, ne vágjunk be egyből a másik elé hanem haladjunk tovább a nyomvonalunkon és onnan kezdjük a kanyart! Szerintm bel lehezvenni 1m-el beljebbről is a pálya szélétől. Holnap mindenkinek sok sikert kivánok a versenyre!
ÜDV: Gábor
Ezt ,hogy érted?

"A hogy elment mellettünk, egyből bevágott a srác elé kiszorítva őt a fűre."
Miután megelőzte jobbról,balra bejött elé?Mert ha így volt nem mehetett v mi gyorsan mert nagy tempóról való fékezésnél ilyent nem tudsz csinálni.
Nehéz így okosnak lenni,de ez sajnos benne a pakliba,főleg egy ilyen napon,mikor tele a pálya "vasárnapi"motorosokkal.
Hey junkie ! miert nem lattalak en teged...
az ilyen "tömeg pályázós" napok a leggázabbak biztonság szempontból... egy sima nyílt napon kevesebb az ilyen incidens... a legjobb a 11.15-ös menés volt, ahol a versenyzők együtt mentek a túradobozos arcokkal...
a pályára lépés pillanatában tudomásul kell venned, hogy nem csak te kottázhatod el, más hibáját is ugyanúgy beszophatod! ez van...
Az elmult hét pénteken a GH-MOTO-S palyanap vegen, amikor a MERSZ est volt/kezdodott, hasonlo modon utöttek ki egy lány alol motort, a motoros oda sem ment a lányhoz, semmit nem tett egyszerüen le lépett....

no cooment....
Kérdem én! Ha féktávon megelőzőtt minket, miért nem tudott a saját nyomvonalán tovább haladni és onnan kezdeni a kanyarodást? Miért kellett egyből bevágni elénk. Be sem látta hogy egyértelmüen ő volt a hibás. Bár szerintem ő is ideges volt utána. Ha ma este belegondol, majd belátja. Bár nekem abban a pillanatban amikor beszéltünk utána nem úgy tünt mintha érdekelné. Megkérdeztem a mentősöktől, a srác magánál volt, a keze biztos törött, egyenlőre ennyit tudok. Ja..... a motor totálkár.
Sziasztok!
Történt ma egy eset amiről muszály írnom. Egyben szeretném elérni azt is hogy a versenypályán is vigyázzunk egy másra.
A legutolsó menetben az 1-es kanyarban tötént egy nagy baleset. Már három kör óta a srác mögött mentem, jól ment, nem tudtam megelőzni. Utólag belegondolva ez volt az én szerencsém. A céegyenes végén a 200-as táblánál kezdtünk fékezni. Ő a pálya bal szélén, én mögötte fél m-el beljebb. Féktávon előzött minket egy r1-es yamahás gyerek. A hogy elment mellettünk, egyből bevágott a srác elé kiszorítva őt a fűre. A srác már nem tudott mit csinálni, fékezett, megdobta őt a motor és belerepültek a gumifalba. 5mről láttam, brutális volt. A látványtól csak a legrosszabra tudtam gundolni. A yamahás gyerek persze sikeresen bevette a kanyart. Után odamentem hozzá, azt mondta meglökték hátulról. Meglökte, mivel már mást nemtudott csinálni. Folyt köv.......
Aki ilyet kérdez legközelebb, annak mond nyugodtan:
- Neked nem eladó. Szia.




Haverrrr.....

Fingom sincsen miről beszélsz..... ,

Akkor Te most mire vagy kíváncsi?
A futárkodásos kérdés az magammal kapcs. merült fel... Köszi
Lenne pár kérdésem, ami egy ismerősömmel kapcsolatban mostanság merült fel bennem, hátha valaki szakértő.
Ha valaki jól tud bringával egykerekezni/stoppyzni stb, annak a motorhoz is lesz tehetsége? Vagy a kettő különálló dolog?
Ha sokat megy az ember hideg/csúszós úton motorral, pl. mint a futárok, mennyire számít a rutinba? Vagy az inkább már a "nem rendeltetésszerű használat kategória, vagyis más dimenzió", tehát a normális nyári vezetésnél nem számít?
És még egy: van olyan, hogy valakinek a motorvezetéshez nincs/ abszolút nincs tehetsége, vagy túl későn kezdi a motorvezetést(már nem lesz ösztönös)? Mint ahogy ezt egy oktatótól hallottam anno.. (ez az ismerősöm pl. balkezes, és nagyon nehezen tanult meg elindulni)

Várom a válaszokat, mert ezekre igen kíváncsi vagyok, és nem találtam sehol ilyennel foglalkozó témát... Köszi
Jó volt ma a Mol Dynamic nap a Rijngen,nem tudom,ki volt ott innen,de azért volt pár furcsaság...emberek a pályán menet közben beszélgetnek...Aztán,piros zászlónál satufék,meg sárgánál is,eléggé veszélyes emberkék is felkerültek ma a pályára,akik ok nélkül és összevissza fékeztek,de összeségében jó volt azért,lehetett gurulgatni és végre sok sok néző is volt a ringen,amit nagyon jó volt látni:))))
sztem azzal a képpek kellene hirdetned amiután kilet júliusban bányászva a sóderágyból ..tuti elvinnék...
sosem....ismétlem sosem látott még csak nem is hallott a pályáról!egyszer mentél vele autópályán na....olyan pályán mán vót!de akkor is csak 150-el mentem!(egyesben)
Mi van itt, nem vagyok néhány napig és osztjátok egymást

Vegyetek JET SKI-T ... annak lesz szezonja


Roger that
majd jövőre biztosan!
sajnos nem kapkodnak a mocim után...
pedig már hatan felhívtak.
de amikor a volt e pályán a motor kérdésre azt válaszolom, h persze, hiszen oda való, akkor rögtön fikázzák...
hülyék...
,
,
,
szikszallagból húzunk neked a gépre szívesen valami jó numbert
Hát a rajtszám boltban.
Bemész egy dekor boltba és pikk-pakk ki is vágják a neked szimpi számot.
S.O.S-ben szükségem van rajtszámra!
Hol tudok venni?
Te takony!Neked meg már 56-ot kéne menned,nem az aszfaltot tör ni
21:14kor nyit majd a boxutca....