Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Wow... Dr Sonáj...

LX
Ha a bruxizmus-t csökkenti az régen rossz, mert ha elalszunk a motoron akkor baszhatjuk. De kíváncsi lennék még arra is, hogyan javítja egy fogvédő a test tartást? Anatómiailag nem jön össze. Mert az egy magyarázat, hogy ha használod nem feszül a válad meg a nyakad, azt még talán elhiszem. Amúgy szerintem azt is ugyanolyan erővel szorítod mint ha nem lenne a szádban. Legfeljebb nem fáj a szád. De itt egy kis magyarázat:
Felnőttkorban (bár ez gyermekeknél is jelen lehet) elsősorban a stressz, a felgyülemlett feszültség áll a fogcsikorgatás hátterében. Jellemzően gyakrabban alakul ki bruxizmus a túlságosan erős önkontroll alatt álló, nagyon precíz illetve agresszív természetű embereknél.

Mit okozhat?

A fogcsikorgatás néha hatalmas terhelést ró a fogazatra és a környező szervekre. Kimutatták, hogy míg a normál rágás során a harapás ereje mintegy 5 kilopondot tesz ki, és forszírozott, akaratlagos erős harapás esetén ez az érték 7 kilopondra emelkedik, addig éjszakai fogcsikorgatás esetén akár 25 kilopond erőkifejtés is terhelheti a fogsort. Ilyenkor egyaránt hat egy függőleges és egy vízszintes irányú erő is.

A bruxizmus hatására bekövetkezhet a fogak és a fogtömések törése, a zománc sérülése, és ezáltal érzékenyebbé válása valamint a fogíny károsodása. Jellemző, hogy a fogcsikorgató napközben arc- illetve állkapocsfájdalmat érez, nem ritka a fejfájás sem. A partnert sokszor zavarja a csikorgatással járó kellemetlen hangjelenség.

A bruxizmus kezelése

A tünetek enyhítésére és a károsodások kialakulásának megelőzésére a fogorvosok ún. sínezést alkalmaznak, amikor egy patkó formájú műanyag szerkezetet helyeznek az egyik – általában a felső – fogsorra, ez mechanikailag csökkenti a szövődmények esélyét.

A gyógyszerek közül nem szteroid gyulladáscsökkentőket alkalmaznak a fájdalom csillapítására – ez szintén csak a tüneteket enyhíti. Oki terápiára az orvos felírhat izomlazítókat, nyugtatókat, altatókat, szorongásoldókat.

Különböző fizikoterápiás eljárásokkal, ultrahang-kezeléssel, elektromos idegingerléssel, elektromiográfiás visszacsatolási módszerrel, nyújtókezelésekkel, masszázzsal is sokszor eredményt lehet elérni.

A legnagyobb mértékű enyhülést azonban a pszichére ható módszerek hozzák. A viselkedésterápia, a hipnózis és az autogén tréning egyaránt sikeresnek bizonyultak a fogcsikorgatás oldásában
Na szóval Ti sok pszihopata, gyerünk fogvédőért.
5.000
minden ellenségeskedés nélkül:te ezt elhiszed!?mindegy is,én nem hiszek benne!na....béke veletek!
nem!de ugylátom ezt is forrovízbe rakva alakítod a fogaidhoz!innentől kezdve már te alakítod és nem fogorvos,ez ráadásul az olcsóbbik verzió,mert vannak a komolyabb kétkomponensüek,amiket valoban fogorvosnál kell megcsináltatni,az mondjuk még ki sem esik egy esetleges esésnél mint ez!azt ugyanis ugy kell lehuzni a fogakrol,az van vagy 5.00Ft.
mert annyira basztatja a fogakat hogy nemfogsz tudni odafigyelni a hátfájásra.
Én csak azt nem értem,ha ez van a pofámba,miért is nem fog fájni a hátam?
Mi is ki tudjuk másolni a linkelt oldalon lévő infókat.
Köszi a termékbemutatót, majd ha kell ilyen, keresünk!
Hány embert kell beszervezned, h a pénzednél legyél...?
Ez nem sima fogvédő .
Megszünteti a váll és a nyak izomfájdalmait, valamint a hát és a nyak fájdalmait. Segít a fejfájás megszüntetésében, és használatával elmúlnak a fogak és az állkapocs esetleges fájdalmai. Csökkenti a szájszárazság kialakulását. Fokozza a koncentrációt, és növeli az egyensúly érzetet. A BRUX SPORT segít a sportolás közbeni kényelmetlen testtartás hosszas megtartása által előidézet esetleges izom problémák enyhítésében. Segít a test tömegének kedvezőbb eloszlatásában, az estleges stressz helyzetek, a légellenállás, fékezés / gyorsítás és az vibrációk okozta összeharapások, fogösszekoccanások esetén a fogak védelmében. Mégis legfőbb feladata a sport közbeni a koncentrálás által kiváltott bruxizmus elleni védelem. Amikor olyan problémák merülnek fel menetközben, mint a fáradtság, az izmok, az állkapocs és a nyak fokozott fáradékonysága, fej- vagy fogfájás ez a koncentráció és a teljesítmény visszaesését eredményezheti.

Cairoli - MX VB, Svindal - síelő VB is használja ..
készülget
De hát csájék vagyunk:))))
Na jó,a pontos tartalmáról tényleg nem tudok!Egyébként sem pályamotoros téma ez,még jól kirúgnak innen mingyá' bennünket
Nem. Az csak simán védi a fogakat. Ettől visszanő a kihúzott is?
Marketing bullshit azért megy rendesen!
Azt is fogorvos kísérletezte ki, klinikailag tesztelt, ill. hatása alátámasztott ?
Tudod hogy van ami igen:)
Mi van kurtika...nem tetszik valami?!
MOTORBÉRLÉSI LEHETŐSÉG PÁLYA MOTOROZÁSHOZ!
45000/NAP/fő szerelővel futóművessel a Hungaroringen!
Az árban 3X 20 perc és mindez egy HRC kittes CBR 600 RR!
+ caució! További kérdéseket a legzepp@gmail.com-ra várom
15.000,és 16.000 Ft ezért horror pénz!
ez egy sima fogvédő....ez kb 1.500Ft adidasban vagy egyxéb márkában amit a székely sport-ban megtalálsz!
Sziasztok !
Van egy jó kis cucc pályázó motorosok részére , Talma és Sebestyén Peti is használja már .. Én beszéltem vele erről, csak jókat mond róla .
www.bruxsport.hu
A Motorkiállításon Talmáék standján lesz megtalálható - Talmával együtt ! ))
megérkezett.. köszi..

LX
vazze'.. mire leesett...

LX
Ment Te elcseszett projekt menager
LX!
Ezt elküldöm az Eszternek Biztos örül neki ha látja, hogy milyen elkötelezett vagy
elfelejtettem az idézőjelet :"külgyed" még népiesebb formában : "kűűűgggyyyyeeeed"

LX