Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akkor olvass utána
Utána folytathatjuk.
A 100-as benzin jobban süríthető ez igaz. De ha mást nem módosítasz a blokkon akkor nem fogod kihasználni ezt. Nem fog 100-as benzinként elégni mert nem nő a sűrítés a hengerben. Tételezzük fel, hogy a mocidba 91-es benzin kell. Egy csomó 4T-s még azzal is elmegy. Mondjuk 11.8 a sürítése. Attól még, hogy TE 95-t tankolsz bele nem fog 12.2 süríteni. A 98-tól meg nem lesz 12.8-as.
miért terhelődik jobban?én szerintem nem robban nagyobbat,de lehet,hogy én tudtam eddig rosszul
hát már nem azért, de volt már egy jó pár teszt, és az ujabb autóknál (tuti a jobb motoroknál is ) a 100as benya igen is hoz Le növekedést, ugyan ugy mint Nm növekedést is.. és a Shellnek a benyája bizonyult a legjobbnak:)
a könyökig igen,de utána?
de lehet,hogy én hamarább megterveznék egy 4Tés kipufogót,mint ti egy 2Téset.
Talán azért, mert a 100as benzin miatt jobban terhelődik hővel a blokk, a nem erre tervezett hűtőrendszer nem tudja elvezetni a hőt, a megint nem ilyen terhelésre tervezett motorolaj filmje megszakadhat, ergó súrlódás, és fokozott kopás léphet fel, ami megterheli a csapágyakat, hajtókart, főtengelyt.
Gondolom a kopogó égésről nem kell mesélnem, ha ennyire ügyibügyi vagy
Jé most kivételesen egyetértünk. Attól, hogy 100-as benzint rak valaki a gépébe még nem lesz nagyobb a sürítés, ergo nem tudja kihasználni a nagyobb oktánszámból adódó többletet. Ahhoz minimum el kell tolni a gyújtást.
őszintén szólva engem nem érdekel ez a vita mert a faxom kivan a 2T-vel úgy általánosságban és el is adom a francba de a szivem mégiscsak a power felé húz meg az iyen szanaszét hegesztett rendeszerek felé... úgy vennék egy RS250-et kár h sehol nem találok épkézlábat, meg nem hiszem h diplomaírás évében arra lesz igazán időm. ugyh kicsit 4T-zek. de amint tudok, mondjuk jövő nyáron megint veszek egy kis RS-t:)
4T kipuffrendszerrő annyit, hogyha a Lada leömlőit megtoldod 8-9 centivel, akkor vagy 10-12LE-vel többet tud az autó. Áramlás-ellenállás dinamika. Felsőfokú fizika...
A gáz ami kijön, tartalmaz szilárd, és folyékony (el nem égett keverék) alkotóelemeket is. Mindegyiknek más a fajsúlya, a rezonanciája, a sebessége, tömege. Ezt kell tudni, meg a hőmérséklet függvényét, és a kipuff/folytás hosszát lehetőleg ezred mm pontosan. Ezenkívűl a turbulencia, vektorális sebesség, stb. Végülis egy hülye is össze tudja heggeszteni a rendszert, jah
szerintem meg nem kellene visszairogatni ennek a fasznak, így egy idő után megunná és elhúzna innen máshova. Bár más sok fórum nincs ahol ne útálták volna ki.
Tudom.
szervízintervallum miért is?
szerintem itt nálatok,komoly alapvető dolgok hiányoznak...pl,hogy mit is jelent az oktán szám.
az,hogy egy utcai gépbe 100-as vagy 200-as benzint raksz,nem teszi tönkre,de egy hajszálnyi LE-t sem fog adni neki.
amiről te beszélsz az a metilalkohol és a más LE növelő folyadékok.
vissza smile-ztam:)
Remélem azért Te értetted a viccemet?
Már az iróniát sem érted Te idióta?! Még Te beszélsz itt szintekről? A két szmájli ott a végén gondolom nem tünt fel? A 2T füstje kimarta a szemedet vagy mi?
Na! Ezt jól megmondtad. Eddig úgy tünt, hogy általánosságban a 4T motorokról beszélünk. Az F1-re miért raknának hangtompítót? Vagy egy dragsterre. De az utcára nem árt ha van. Az F1-ek leömlői meg igen durván meg vannak tervezve. Nem én vagyok pár szinttel lejebb ha nem Te vagy olyan sötét, hogy elvakít még eg gyertyaláng is.
milyenbuline?
Én nem tűntem el... Otthon is ott vagyok, meg jár az agyam a bulin... csak cselekednem is kéne... Majd iszunk egyet fosós egészségére is, jó?
Gyorsabb lesz pedig. Szervizintervallum biztosan.
de a sok hülye megveszi és azt hiszit ettől gyorsabb lesz a gépe
István a Király... Meg a Dzsimmi...

Hiányzolámnekem
persze h jól néz ki, őröm nézni h minden miliméter a helyén van, meg azok a hegesztések
4hangja nem lesz tőle nem is kell, 6000 felett szép ez is:)
egyébként 4t-ben is jobban szeretem azt a hörgös gurgulázós visítást mint a a gyári kipuffokat... azoknak szar hangja van:)
"Ettől 4T-s hangja lesz?"
te eddig csak fényképen láttál mocit,ugye?
Jah... 100as benya. Hátha leolvad a 10es gyertya is
Főleg, hogy a japánoknál 89-es meg 93-as benzin van, tutibiztosan 100asra tervezik az alkatérszeket