Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Komoly!

Mi régebben a szlovákokhoz jártunk át síelni, máig szívesen emlékszem vissza azokra az időkre. 10 éve nem volt léc a lábamon.
Ausztria, Tirol tartománya, Sölden. Itt láttam életemben először gleccsert! Hát egy életre szóló élmény...
Elsősorban Ancsának, hogy gyönyörködhessen a hegyekben!

Ausztria, Karintia tartomány!
És még klíma is van rajta! TUTI! Ez jó lesz neki!
Amúgy nagyon sokan mennek már csak azért a sípályákra, hogy a gyerekeik havat lássanak és szánkózhassanak egyet... Ausztriában van minden héten egy nap, ahol este kivilágítják a sípályát, működnek a felvonók és éjszaka lehet szánkózni... ill. vannak olyan helyek, ahol direkt ki van építve szánkópálya! Nagyon jó szórakozás!
Garga bácsi!
De rég láttam ezt a filmet! Haha! Király!
Polo!
Gratula!
Igazán szép jövőképet festettél, de azt hiszem, hogy ez nem csak Ancsa sorsa, hanem a Tiéd és az enyém is! Könnyesre nevettem magam!
vagy motoros tolókocsiba teszik,mint amilyen Garga bácsinak volt a macskajajban
Látlak lelki szemeim előtt, ahogy 93 évesen a dédunokáid próbálnak belegyömöszölni a bőrruhába, miközben a megereszkedett bőrödet folyton becsípi a zipzár, így jajongva tűröd, hogy a bukót a fejedre nyomják, miközben a műprótkód folyamatosan küzd a bennmaradásért. Ezek mellett próbálod megtartani a járókeretedet, amit az egyetlen stabil pont ebben a helyzetben, de már tuszkolnak is fel a motorra (amin a biztonság kedvéért vannak mankókerekek is), majd könnyes búcsút intenek Neked és jó utat kívánnak. Az persze csak később jut eszükbe, hogy a magasdioptriás szemüveget elfeljtették odaadni.
Egyszer ki fogom próbálni...de szerintem csak élvezni szeretném a szememmel a hegy adta szépségeket,minthogy sieljek.Így is folyton ba....gat a dokim,hogy "nem szabad motorozni",mert gerincsérvem van,asszem egy jó kis esés sielés közben ,nem tenne túl jót a sérvnek .Ettől függetlenül,nem fogok lemondani az élet örömeiről,és amíg föl tudok ülni a vasra,sőt amig fölraknak rá ,addig szándékozom hódolni eme szenvedélyemnek!
Ancsa!
Nincs is olyan hideg a hegyen!
Amikor mi voltunk nulla fok körül volt a hőmérséklet és a szél sem fújt, viszont sütött a nap...
Voltak anyukák, akik "kivetkőztek" magukból, hogy napozzanak, még a gyerekeik szánkóznak!
Na persze aki meg egész nap mozog, az úgy sem fázik a sícuccokban, mert azok jó melegek!
És ott vannak a "hütték" is! Ahol lehet kapni forralt bort, meleg kávét, forró csokit vagy hideg sört... Kinek mire van ingerenciája!

Csak akkor zordak ezek a hegyek, ha szakad a hó és az orrodig nem látsz!
Polo!
Én csak folytatni tudom az egyenlőségjelet...
Menhely = dögkút = sínek mellé kirakás
Tetszik Bolond,jó helynek néz ki! Én olyan fagyos lettem mostanában,egyszerüen nem tudok átállni a télre.Nem tudom miért van,de mindenesetre nagyon idegesítő,pedig nem vagyok az a derekam kilóg-ós típus....

Poló!
Szorítok,hogy sikerüljön gazdit találni az ebeknek!
Nem nálam vannak. Barátoknál, csak próbálok segíteni. A piszkos anyagiak, mint pl. állatorvosi költségek (oltások, féreghajtó, csonterősítő vitaminok), valamint a jelentős mennyiségű élelem (naponta 3*) sürgetik az elajándékozást. Ha bekerülnek a menhelyre = dögkút.

Azért köszi!
Enduros ismerős a párom!
Szoktak Kaposvárnál is motorozni, merthogy többen szoktak menni ill. átmennek a Horvátokhoz a hegyekbe, a vízmosásokhoz.... Ill. eddig mentek, most el lesz adva DRZ, lesz helyette V-strom!
Nem tudok róla, hogy lenne beceneve enduros körökben...
Azt mondja, hogy 3 kaposvári csoportot ismer, vannak a Suzukisok, vannak a enduroboltosok (Motorvilág) ill. van egy társaság, akik Osztopánnál szoktak gyülekezni és a környékbeli falvakból verődnek össze... Milyen típusú motorral jársz?
(Amúgy meg mindenkinek megvan a maga baja... Elétek rönköket tesznek, minket meg nem akarnak észrevenni az autósok...)

Rogla! Most voltunk ill. úgy néz ki, hogy hétvégén is megyünk, mert esett friss hó a tegnapi nap folyamán... Kezdőknek roppant jó pálya, de egy haladó 1, max 2 nap alatt bejárja a hegyet és a pályákat, akár többször is, így egy idő után unalmas lesz! De jó, mert közel van, kulturált és nem drága! Tehát megéri! Egy dolog bosszantott viszont: van egy futószalagos felvonó, ahol nem takarítják a futószalagot. Múltkor ráálltam és mivel ezek a szalagok nem szoktak csúszni, hát ez a hó miatt most csúszott, majdnem dobtam egy hátast... Osztrákoknál ezt rendszeresen takarítják...
Szeréncsétlen... Nem kezdődik neki valami túl jól a kis élete! De ezután rosszabb már nem jöhet!
Ezek szerint az egyiknek már akadt gazdi, remélem estére tényleg már csak ketten lesznek nálad, nagyon szorítok!
Jó reggelt és B.U.É.K.!!!!

Még mindig gazdira vár 3 kiskutya! (lehet, hogy estére már csak 2! ) Egyiküknek sajnos nem kezdődött túl jól ez az év. A szilveszteri durrogtatásoktól megriadva, berohantak a karámba a lovak közé, és a ló patája nem volt jó hatással az egyik kiskutya lábára - jobb mancson kettős törés. Volt állatorvosnál, gipszelni, ill. sínbe tenni nem lehet mert beledagadna, így naponta újra kell fáslizni. Gyógyulási idő 4-6 hét, így neki romlottak az esélyei új gazdi ügyében. Ráadásul külön kellett tenni a testvéreitől, mert mindig rajta ugráltak, szegény meg üvöltött a fájdalomtól.

HELP!
Nagyon ari kutyusok, pont mint az enyém amikor hazahoztam 2 éve.
A kollégám hozta el a tesóját, sajna 2 kölyök nem talált gazdára, nagyon sajnáltam mert mind a
négy kutyus életrevaló volt, egy örző védő cég telephelyén árválkodtak tél derekán....
Nem gondoltam volna de az öreg (14 éves) snauczerrel kb 1 hónap alatt összehaverkodott és a
kertben talált magának még egy havert (lásd a képen:)
Há-háj, most látom, voltatok Roglán. Én is idén készülök harmaccor. Szupi a hely, elfogadható áron. Valami különleges tapasztalat?
Nem mondom, hogy mindenki utál minket, de nagyon sok emberről lerí a rosszindulat. Meg időnként "üzennek" is. Endurónyomba dobált rönkök, leásott lukak, ránk eresztett kutyák, siratón keresztben kidöntött fa. De nem hagyjuk, hogy elvegyék a kedvünket a gyáva köcsögök.

Ha nem titok, ki az endurós ismerősöd? Becenevet is írhacc!
Illetve találtam egyet, amin mi nem vagyunk rajta....
Inkább elküldöm mail-en, mert a többin az ember van...
Nem mertem odaadni neki a fényképezőgépemet, féltem, hogy összetöri!
Aha meg!
Előhivatjuk a mocis képeinket és ez lesz az album elején.Legalábbis így terveztük.
Halihó Tarka: Megvan még a vers? Nemám elvesztitek!
Biztos van hangulata a dolognak. Pár képet még dobhatnál fel,megnézném! Mi is imádjuk a hegyeket,Németországból hazafelé meg is álltunk gyönyörködni!