Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

En is igy gondolom a fiatalabb jobb, de vigyazz 14att buntetik
Én is átlag 5 éves gumikat használok, de minél fiatalabb annál jobb.
Felraktam egy 200-as hátsó gumit, menni még nem volt időm vele. Elöl 125-ös van, az már múlt évben is bevált.
Egyszer kiprobalnalgy fasza arait :-)
Egy arainal tudod mi jobb? Ketto arai...
Michelin pilot 2ct. 180/55/17
Na! Legalább van miről beszélni,,nagyon kussol ez a jó nép itt....
Mi a baj az xr1000el? Nekünk hármunknak ( cimborámnak, páromnak, nekem) ilyen sisakunk van. Egyikünknek sem volt vele panasza, mondjuk én használom a legrégebben, kb. 5éve, de nincs bajom. Bár egy zajszűrőt vettem bele, mert volt olyan idő, meg túra, hogy megfájdult a fejem benne. De az tuti, hogy egyikünknek sem mocorog a fején semennyinél sem. De érdekel az indokod.
Azz tuti!
Minek vitázni ha egyszer valaki eldöntötte hogy csak az új gumi a jó akkor úgysem tudod meg győzni az ellenkezőjéről.De abban igaza van hogy óvszerből ne használtat vegyen.
csőő! szállj be te is a "vitába"motortalan barátom!
Adj isten emberek a napolajokat már elővettétek?
Hát ZOZO nem most kezdte,és tudja sztem mit rak a motorjára,mire bízza magát.. de sztem annyira nem hülye hogy ne dobná le azonnal ha megjelennének a repedések,stb....
Többélű ez a dolog: függ attól hány éves, hogy volt tárolva stbstb.
Nem azzal van a baj, hogy használt, mert lehet fél éves gumi is használt amit ledobnak, de lehet három éves, amit két éves korában raktak fel újonnan.

És nem igaz, hogy nem öregszik. Tapasztalat: sógorom vett "új" gumit autóra. Újonnan vette gumisnál, tényleg nem volt használt, csak előtte tárolták vagy 6 évet - erről elfelejtettek neki szólni. Felrakta és az is elkezdett repedezni.

ZOZÓ: azokon a kis pályákon nincs rendes terhelés és/vagy nem mész határon.

Nem akarok senkit semmire rá- vagy lebeszélni, mert mindenki úgy döglik meg, ahogy akar, de ha az spórolásból történik, akkor az azért eléggé Darwin-díjas.
de volt még FZR 1000,CBR 600,1100 XX

sok most kezdő suttyó is bedől ezeknek...
Baromság hogy öreg a gumi. Nem harminc éveset veszel. Ha normálisan van tárolva és nem húsz harminc éves akkor semmi baja. Ötödik éve csak használt négy öt éves gumikat veszek, de volt már nyolc éves is. Kecsón lábtartót karistolok és tapad mint a rágó. Ezzel nem azt mondom hogy mindegyik jó de nem kell annyira a korával foglalkozni.
Én többször vettem ilyen gumit,,,régebben nem volt ez az öreg gumi,friss gumi dolog,,,mentünk vele ,leszartuk,....
2000 óta max 2-szer volt uj gumi a motorjaimon,lám itt vagyok,irkálok..
akkor majd begyujtok vele....
Én egyszer vettem ilyen gumit, ami öregebb volt, de nem repedezett, minta is volt bőven. Soha többet. Elkezded használni és megrepedezik, megkeményedik. Autón még csak-csak elmegy, de motoron? Aki nem akar megdögleni feleslegesen, az nem vesz ilyet.
Hát ez van...
egy gixeres kölök is érdeklődött utána,de mikor irtam hogy nem friss gumi még csak el se köszönt..
Beszari fostos banda
Az hülyeség hogy öreg. Ezekben már nem sok gumi van ,inkább tejfölös flakon stb. Én már az elejétől pover 2ct használok ,csak most kíváncsiságból néztem a s20 as brigestont. Még filózok rajta.
Nem,,,ez csak magába van...
Ha nem vitték volna el a motort raknám felfelé....
de nem párba van neked ?
Nem kell senkinek mert"öreg" gumi..
mindegyik be van szarva tőle.Oszt akkor mi van? nem kemény,nem repedezett...