Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na mesélj mit nem értesz.
A motornak te magad ,neked meg a motor.
helló mindenki.
na most aztán kurvára tudom mi a jobb ....
a motornak,,meg nekem.....
Szerintem nem a generátor teljes teljesítménye tölt, hanem annak kb. 10%-a. Sokkal több kakó kell a többi egységnek. Régebbi motorokon a legkisebb tekercs volt a töltésé. Normál akku töltés 0,9-1A körül van motornál (máshol is max 10%/akku teljesítmény), ami kb. 13watt egy 500-as generátorból, de inkább kevesebb.
nem okoskodsz, csak hozzá szólsz.
a 12V 8Ah akkunak 0.9 A a töltési árama 5-10 h ra számolva zx9R C modell, a 12V 10Ah akkunak 1.2 A a töltési árama 5-10 h számolva zx9R B modell. az áramfelvételt pedig az Í=P/U képletből számítjuk. megpróbálom előkeresni a két generátor teljesítmény adatát.
Ha vársz tavaszig a motorshovon szoktak árulni fa nélkül adják máris olcsóbb én mindig ott szoktam vásárolni jó is meg tartós a zxr ben 6 évig volt..............akkor?!
az enYéimbe 9.5EZ AZ HA JOL EMLÉKSZEMah van már4éve semmigond töltis A YAPO RAKOTT ALÁ GYÁRILAG EGY TÁVTARTÓT NA ÉN AZT KIVETTEM ÉS MÁR BELE IS FÉRT az aksi uGY is csak akkor fogyasztó ha le van merülve FESZÜLTSÉG FORRÁSOK PÁRHUZAMOS KAPCSOLÁSA max töltés 5A AZ MEG 12V SZÁMOLVA IS 60W MÉG MARAD A SOK KÜTYÜRE VILLANY
Nem okoskodni akarok, de szerintem a generátornak aztán tök mindegy, hogy mekkorát tölt. Feltölti a nagyobbat is, csak tovább tart (egy normál akkutöltőnél is ugyanez a helyzet...a töltőáramból és az időből kell számolni, nem a teljesítményből). Ráadásul az akkut sosem a nulláról kell feltölteni...
(Autóba is be lehet tenni nagyobbat, ha befér.)
ha nem zx9re fájna a fogam akkor erre szereznék valahonnan pénzt
Találtam 6880.-ért Landport....vajon ez is csak 2 évet bír majd?

Köszi okosabb lettem... .
Akkor maradunk a 8 Ah-nál....
annyi jó motor után egy kawára akarsz ülni
2000 - 2001 - 2002 körülit keresek, de még hosszú a tél, és én türelmes ember vagyok.
Eszembe sem jutott elhozni.
nagyobb értékű-teljesítményű- generátor
üdv himi!
válasz a kérdésedre. a japán gyártók sem hülyék, mindent pontosan kiszámolnak vagy alá számolnak a motorkerékpárokon. tehát ha te veszel egy 12v 9Ah akkumulátort helyett egy 12v 11Ah akksit, nem vagy beljebb egy centivel sem-szerintem-, egy motor elektromos töltési rendszerét úgy tervezik hogy fel tudja tölteni a motorhoz tervezett akkumulátort, ezt az értéket a service manuálban találod ami a töltő feszültséget és a wattban mért teljesítmény adja meg. mivel mind a két akkumulátor 12v os , itt inkább a watt érték a meghatározó. tehát ha pl 725w-os a generátor töltési teljesítménye a zx9r-nek az fel tudja tölteni maximumra a 9Ah akkumulátort, de a 11 Ah-t nem max 70-80%-ra, mivel a 11Ah akkunak 880 watt töltési teljesítmény kell. ezek példa értékek sajna nincs időm előkeresni a gyári adatokat. mivel nem tudja rendesen 100%-ra feltölteni, így soha nem mégy feltöltött akkuval tehát ha szükséged lenne a 11Ah akku max erejére-vidékiesen- pl hosszabb indítózáskor akkor csak az akku kb 3/4 részét kapod ami lehet kevesebb mint egy rendesen feltöltött 9Ah akku maxi ereje. tehát ha szeretnél egy 11Ah akkut az elektromos rendszerbe beilleszteni akkor tekertess hozzá egy nagyobb generátort. remélem tudtam segíteni.
majd 1szer sikerül.
94-97 ig gyártott zx9R B széria, ez a modell a 94-95-ös mert 4 dugós fékek vannak rajta és nincs kapaszkodója. nem rossz modell, de ma már nehéz és órmótlannak tűnik a többi 1000-hez képest.
futóműve nem gagyi és minden irányban állítható, motorja a kakukk tojás!
94-97