Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

rosszi jól mondja. Nem a fogaskerékhez veszel láncot, hanem a motorhoz veszel láncot és fogaskereket.
Pl. előveszem a gépkönyvet amiben le van írva. Vazze ez olyan, hogy nem veszel 16 colos gumit a motorodra mert 17 colos a felnit. Illene ismerni a saját mocidat ennyire.
A Tiedre konkrétan 112 szemű 520-as lánc kell és 16/43 a fogaskerékszám.
Hogyan döntöd el,hogy most 20-as vagy 25-ös lánc kell az új fogaskerekedre?
Ahan,tehát a szélessége!Sosem értetem mi lehet ez az adat,de most már tudom!Tényleg mindig tanul az ember valamit nap mint nap!
Az 520-525 nem lánctípus hanem a szélessége. Nem kompatibilisek egymással. Erre a X Z dologra nem mondok semmit. Én mindig DID ZVM2-őt veszek oszt kész.
Nem.
Létezik 520 és 525 lánctípus is illetve O-Z-X gyűrűs láncok!Melyik a frankó?
Kisebb fogaskerékszámban nem is inkább nagyobban gondolkozom!De lehet most még maradok a gyári áttételszámnál azért is is elég veszett a "kis" gép hátha még szaporodna a fogazatszám hátul!Gondolom ha már 1 foggal is több van hátul akkor már legalább 2 szemmel hosszabb lánc szükséges hátra!
Tényleg nem nagy tétel,persze kinek mi a kis ill. nagy tétel!
Jaja,mondja egészen jövő hét csütörtökig!De csak lesz még jó idő remélem,mert megőrülök a négy fal között!
Majd máskor. Bár most elég hosszan mondja ezt a szar időt.
Fogaskerekeket párban cserélünk. Nem is olyan nagy tétel, hogy ezen kelljen spórolni. Amúgy meg mit szeretnél. Ha hátulra nagyobb fogaskereket veszel akkor javul a gyorsulás (rugalmasság), csökken a végsebesség. Vadabb lesz a gép. Ha kisebbet akkor csökken a fogyasztás.
Szia Szkráccs!
Ebben a zord,hűvös,lóg a lába az esőnek időjárásban inkább kihagynám!A múltkori kis Mátrai körutam után is 3.5h-ig nyalogattam a gépet mire számomra úgymond elfogadhatóan tiszta lett,mivel akkora felhőszakadás kapott el,hogy meg kellett állnom mert nem láttam ki a sisakom plexijén!
Megfigyeltem,hogy kapható a hátsó lánckerekekből az én zx6 típusomra többféle fogazatszámmal! 39-43-ig!
Jelenleg 40-es (gyári) hátsó fogaskerék van rajta!Érdemes eltérni ettől vagy maradjon a régi (gyári) fogszám?
Illetve ha csere érett a fogaskerék érdemes mindkettőt cserélni tehát elsőt+hátsót?
Heló Deni. Nem gurúlsz ma véletlen egy szolidat? Ha igen esetleg elkóborolhatnál errefelé
Húúúú hát ez nekem akkor is drága, ha nagyon sokat engednél belőle. És hát.....őőőőő........izé.......szóval, hogy nem zőőőd.
Köszi DDT!
Beforogtam
Ez nem vicces!

Ő mindig mindenhez meg tudja hozni a kedvemet.
Mert ha nem csinálom, bajba kerülök.
És semmit nem kell csinálnom, ha nem mondja.
Nálunk meg én vagyok aki eldönti mikor mi van.
Feltéve, hogy neki van kedve hozzá vagy nem.
Egyébként azt csinálok amit akarok.
Feltéve, hogy megengedi.
Az asszony hordja a nadrágot mindenhol?
nálunk én vagyok a főnök! amikor dolgozik......