Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jó.
ok
fél 2kor indulok fertőszetmikloson megállok pálya "matricát" venni meg tankolni és 4-re bőven felérek!
Ja.
A lényeg, hogy amikor elengeded a gázt akkor egy pillanatig tehermentesül a váltó. Akkor lehet átrúgni másik fokozatba. Sokkal gyorsabb lesz a váltás. Lefelé is meg lehet csinálni de nincs értelme. Képzeld el, hogy lámpához közeledve mint egy hülye rángatod a gázt és közben visszafelé váltogatsz. Mert ugyebár egy gázelvétel egy váltás. Simán motorfék közben hiába rugdosod a váltót.
Felfelé azért van értelme mert:1. Gyorsabb. 2. Kíméled a kuplungot. Képzeld csak el ha 15 000-es fordulaton kuplungolsz akkor micsoda terhelést kap amíg újra összekapnak a tárcsák.
Hello Tibi
Holnap akkor jössz és ott talizunk?
9-es forumon is ez volt a téma egyik nap!
Rákell érezni a dologra és simán menni fog!
Ez szép!Először hülyének néztem a srácot,de már látom én voltam tudatlan!
De olyan furcsa elhinni,hogy váltó és motor közötti kapcsolat oldása nélkül lehessen váltani!
Ja és miért csak felfele lehetséges ez?
Egyébként köszönöm aki válaszolt!
Hát bizony a motorok váltója már csak ilyen. De amúgy nincs fordulatszámmegkötés. 5000 alatt se kell. Ha jól csinálod simábban veszi a fokozatot mint kuplunggal.
hun a link?
szerintetek ez jobb az enyémnél
a közelébe sem érhet! egyébként ezt anno néztem én is 2007ben
de a km akkor is kevés volt benne
azthiszem! : USA ból jött kishazánkba
Ha jól csinálod akkor nem lesz semminek semmi baja, de tényleg csak felfelé szabad!
Én is gyakran váltok kuplung nélkül (de csak felfelé). Könnyebben felveszi a fordulatot. Sem Kuplung sem lánckerék nem kopik tőle.
Hali Srácok!

Megkérdezem az itt jelenlévő főleg rutinos srácokat,hogy mit szóltok a következő állításhoz!?
Egyik a városunkban lakó,létező srác azt állítja,hogy nem muszáj kuplungozni felfelé váltásnál a Kawanál és a többi népszerű márkánál sem 5000/rpm felett!
Szerintetek?
Bika kis hangja lett
Itt van egy videó is a cuccról...

kicsit lassan töltôdik be a nagy képek miatt, és a hang sem olyan, mint élôben... azért lessétek meg...
Sunáznám...
Lehet hogy az volt ami most a sportmotoron is fent van eladó.

Frean: a rendszámod a legmelegebb Igazi chopperfeeling, ezért biztos nem bántanának a fakabátok
Ánuszka kimos, kikészit...
amúgy király! főleg az ágyúk!
emeg az enyémé!

a sajátomról is tennék fel de azt törölné a modi!
engem is megkerestek! de lemondtam!MIADTAD!
az kivanzárva! LFP találkán voltam!
az csak valami replika lehetett!
esetleg Z1000 csak nem látol!
itt a segge az öreglánynak...
bukom a meló miatt.... és a motorom sem lesz nálam, mert kiállítják a verda napokon... és ôk kérték. hoppácska ;)