Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Feszítőn mit lehet tisztítani?
Cserélni lehet,oszt jó napot!
Enyémbe 80-ezer van,lánc még félúton!
De ez is sok mindentől függ,kinél mennyit bír!
a Ferit én is ajánlom!
link
ha kiveszik a tengelyeket a hézag állításhoz ... nem lehet egyben berakni a láncot?
ha rendszeresen szervizeled, 96 nál esedékes lenne a szelepállítás is!Kicsit hozd előbbre és egyúttal látni a feszítő és a lánc állapotát.
24e ként illik ránézni..
általában 72000 nél már biztosan állítani kellett volna....

a patron huszonezer ,a lánc passz mág kb 25-30 a munkadíj egyben gyertya csere is aktuális 22 tájék..
hiába a nagyszervíz kell.. örökké csak így megy
Köszike a válaszokat .Szerelő kitisztitja a feszitőt és majd meghalljuk .A lánc menyit bir és ha a hang nem zavar lesz más baja is ?
Ha végtelenitett láncot cserélnek az húzós mert a fötengelyt is kiszerelik .valaki cseréltetett láncot és mehyibe került
Mert a szelepek hangja elnyomja!
és hideg motornál miért nem hallatszik a zümögés ?
A feszítő patron végén van egy csavar. Ha azt kiveszed, egy kis csavarhúzóval be tudsz nyúlni a patronba és ha beletalálsz a csavar nútba, akkor indítsd be és emeld a fordulatot arra a tartományra, ahol a hangot hallottad. Lazán tartva a csavarhúzó kb.1/8-ad fordulatot vissza fordulhat, az normális, de ha többet, akkor kopott.
A vezérműlánc ellenőrzéshez sajnos bontani kell. Ha alul jelen van és felül a sík felett fél fognyival, akkor szintén csere, de 90-nél sanszos, hogy cserélni kell.
Én először a láncnyúlást ellenőrizném.
Oksa!
06-20-426 2269 Feri!
Ha tudsz adj pár jó szerelő telefonszámát ,hátha tudnak segiteni.Akár felmegyek hozzájuk
No az jó kérdés!
Pesten még csak tudnék segíteni,de Somogyban nem nagyon!
Egyébként a legjobb füle,keze mindig a tulajnak van!
Hol találok jó szervizt ahol jó a fülük .Somogyban élek
Ezer meg egy oka lehet!
Ez a távgyógyítás nem igazán szokott beválni,bár találgatni lehet a végtelenségig!
A ventilátor (ha picit lóg) az is tud rezonálni!
A kipufogó gyüjtőcsőben nem lehet ami zörög .Mert most elinditottam és hidegen nem adta a hangot
90 000 km
A vezérlőmű patroh csere menyire fáj a pénztárcának és hogyan tudom 100% osan beazonositani a hibát ?Házilag cserélhető ?
Mennyi a km benne? Az is lehet, hogy "csak" vezérmű láncot kell cserélni, mert már a veszítő nem igazán tudja korrigálni a csapkodást, annyira kint van.
A vezérműlánc feszítő patron visszalazul. A vezérműlánc adja a hangot.
blokkból jön?
a lánc jó nem száraz .Álló helyzetben is adja a hangot 2500 és 3500 ford között ,de hidegen nem
csak sebességben hallod? Üres álló helyzetben mi van? Ha a lánc száraz vagy laza azt csak észleled...
milkának kellene meghalgatni
Sziasztok! Elkélne kis segítség .Rezonálást hallok 2500-3500 fordulat között .Hideg motornál nincs !A zaj sebességben üresben behúzott kuplungnál is hallatszik .Lassan huzom a gázt 2500 jön a hang 3500 el hallkul a gázt elengedve talán hangosabb .Menet közben min tha a lánc száraz lenne olyan hangot ad .Várom a segitséget .Köszike
Mert nem voltam ott a feketével.