Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

én motoros vagyok,bocs.tudod van motorom.nem valami holmi ócskavas hondám,hanem olyan IGAZI,KAWASAKI
amúgy nem fogod elhinni,itt viszonylag népszerű a maxxis,sok motoron láttam már
majd írd ide holnap mikor cseteljünk
most meg már repülő ?nem elég h idepofátlankodtál kocsival most meg még a foregon is vált repülőre ?ez már tényleg nem motoros fórum
ok
holnap dolgozol?nekem day off lesz,úgyhogy lesz a repülődre időm
Még jó hogy újra kell vizsgáznod!
Mert ott jobboldali kormányos minden motor...
Kocogtatás működött, most már nem szivárog. Kerültem vele egyet, utána szöszmötöltem 10 percet, és egy csepp se jött
köszi a segítséget! Az index holt K.O, semmi hangot vagy hasonlót nem ad. Elfekvőben talán van itthon egy index relé... Aksival sztem nincs probléma mert nincs még 1 éves, a gépezet első rúgásra indul szivató nélkül :)
Kipróbálom ezt a körbekocogtatásos módszert, hátha ennyi a problémája.
Tessék itt a karbid!Műanyag úszós tehát nem lehet lyukas ez a hiba kilőve. Karbi
Most nézem a TZR-ed van.Ha jól tudom az csak berúgós ha ez így van akkor lehet az aksi is az oka az indexnek.Amit a Mocilaci írt az úszóról nem hülyeség csak az a bibi ,hogy a tiedbe aszem műanyag úszó van tehát az nem lehet lyukas.Még valami fontos az úszó nyelvét (mi nyomja a tűszelepet NEHOGY ELHAJTOGASD!Mert azzal a benzin szintet állítod a karbiba.Na most ha eddig nem folyt akkor azzal nem leht gond és az magától nem megy el!Tehát nem szabad bántani főleg ,hogy nem tudod menyi az előírt szint a karbiba.
A benzin folyás oka nem zár el az úszód a karbiba valószínű piszok került a tűszelep alá vagy fenn akadt az úszód (kopás jelenség).Ha csak az úszód akadt meg ami különösebb hiba nélkül is megtörténhet az LEHET ,hogy tudod bontás nélkül orvosolni.Egy csavarhúzó markolattal kocogtasd meg a karburátor úszó házát (a tartály alul) a lehető legtöbb irányból.majd indítsd el a mocit 1-2 percet had ketyeregjen majd állítsd le.Várj és ha most is folyik akkor sajna karbi le,szét,pucc,össze,vissza!Az index!Ha kapcsolsz indexet halassz valahonnan kattanást vagy berregést?Mert ha nem akkor vagy a relé vagy a reléhez vezető kábellal van a gond!A kábel lehet áram vagy test kábel.Az index nagyon kényes a testre.Égő probléma nem hiszem mert akkor csak azon az oldalon jelentkezne a hiba amelyiken problémás az izzó,egyszerre nem hiszem ,hogy mindkét oldalon zárlatos lenne az égő.Ha kapcsolsz indexet és hallasz 1 kattanást ,de nem történik semmi akkor valószínűleg csak kábel gond lehet.Ha berregést hallasz ( röviden akár hosszan) vagy semmit akkor majdnem biztos ,hogy index relé.Illetve nem tudom milyen motorod van de még lehet aksi is!
az index attól is elromolhat ha zárlatos lessz egy égő és akkor kivágja a biztosítékot vagy csak szét csúszott egy csatlakozó
nem lehet benne 8l max 5l
valószinü hogy azért volt kicsi az alapjárat mer megszorult a turbó és ha nem pörög benne a tengely akkor nem tölt és lefogja a motort
köszönöm!
Hy!
Le kell venni a karburátort (vagy a fedelét) és találsz ott egy szelepet, ez zárja el a benzín útját, ha nem kell utánpótlás...(elvileg)
Neked ez nem zár el valamiért...
Az ok három lehet:
1:szennyezett a tűszelep, nem zár rendesen, így mikor nem kell utánpótlás, akkor is szivárog a benzin a karburátorba, az megtelik azt a túlfolyón meg kifolyik...
2:ha a tűszelep tiszta és jól zár, akkor találsz egy általában réz kart, ami a tűszelepet zárja, ennek a másik végén van egy kis műanyag vagy réz tartály. Ez elméletileg lebeg a benzin felszínén és ahogy emelkedik, úgy zárja el a tűszelepet... Tehát, ha a tűszelep tiszta, akkor az úszód lyukas...
3:Az első két pontban leírt szerkezet akad valahol...
Üdv:
Mocilaci
Csoki!
Híjjá föl!
06-30-318-1860
Sziasztok!
Segítsetek, hátha találkoztatok a jelenséggel. Motort leállítom, és nem zárom el a benzincsapot, elkezd belőle csöpögni a benzin egy túlfolyón, hogyan tudom ezt megjavítani?
Ma az index is felmondta a szolgálatot, se jobbra- se balra, de totál süket lett mind :(
valami rémlik
május,június?valami ilyesmi
nekem az van...de te mikor csináltad ?
Na mi tőgy van makk arcúak?
pontosítok:korlátlan jogsim volt otthon.aztán kijöttem,és azóta állami szervek között váltogatja a helyét,de nálam még nem volt.
nem baj,már nincs mit elvenniük
méé',neked nem korlátlan van?
1.egen ?
2.
3. a 10essel még elmentél volna fagyban is.alapjáratot meg szard le.húzd rá a szivatót
1:korlátlan van má valamennyi idő óta
2:igazából nekem is ez jött le,hogy ugyanazzal a gyerekkel fogok bojátkerülni fél órán keresztül aki 14 éves és még nem ült robogón se
bár mentesülök az oktatás alól legalább.
3:én is azon agyaltam,hogy a motorolajnak ugye 2 vizskozitása van,az egyik a kinti,a másik meg a benti.tehát ha 10w 40es volt benne,akkor most nem a 40 az érvényes,hanem a 10,mert kintre került