Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

na most amoda írogattam de 2 perc alatt találtam neked.
Szóval 2021 nyár. Ez már a kovidban de még az energiaválság előtt.
2 ember 2 adag kajája salátával 2 sörrel 30 euró(kezeit széttáró)
15 től indul az éttermi rész számlarészletezés 29:50-nél.
Ez 8 részes görög túra de minden nap tudnék neked találni mert minden nap tart a cobranco ármustrát. Itt még mondja is, hogy meglepően olcsó volt. 2021-ben 2 ember 30 euró. Ez egy átlagos tengerparti étterem egymást érik mindenhol. Ne mond akkor, hogy 2023-ban amikor elszaladtak az árak 4 ember 40 euróból megkajál(gondolkodós)
http://youtu.be/Jw_RiMZzI2I
Nekem nem kell,én tisztába vagyok vele.
de mindjárt keresek egy cobrankós utifilmet görögről jó pár évvel ezelőttről azt ránézhetünk az árakra ha gondolod(szemeit körbeforgató)
A jó pár úzó a görögnél onnan benne van ahogy leültél az asztalhoz azt hozzák ingyé szívélyesen(kezeit széttáró) Aki kint volt most haver ugyan azokat az árakat mondta mint horvátba volt. főétel 15-25 euró/db ital 2-3 euró. Én mondjuk azért söröztem mert 2,6 volt 1 fél lityi sör 3 euró volt egy 2 dl üveges kóla 😅 Az, hogy magyarországon drágább nyaralni, mint külföldiába ez nem olyan egyértelmű. Balatonhoz hasonlítva többnyire igen, de szerencsére nem csak az a nagy kiterjedésű sekély pocsolya van az országban. (kezeit széttáró) Úgy általánosságban azt mondom kb. eben guba az ár szolgáltatásokkal arányosan esetleg az a nem mind1, hogy egy strandon vagy vagy a tengernél. Mondjuk pont nekem teljesen mind1 én egyikért sem ugrándozok(kezeit széttáró) Az olcsóság valamikor bulgáriában volt amikor kint voltam 2006-körül ott tényleg töredéke árak voltak az itthoniaknak szinte nem bírtuk elkölteni a pénzünk(kezeit széttáró) Gondolom azóta már ott sem ez a helyzet(kezeit széttáró)
hát én 2000 környékén voltam görögbe akkor még drakma volt. Akkor az árak eben guba volt magyar országéval. Nyilván eltelt több mint 20 év azóta meg eurójuk lett nehezen képzelem el a 40 eurós sztorit 4 embernek piával(kezeit széttáró) Esetleg büfés bódéból neccesen (kezeit széttáró)
Nincs mit csodálkozni ezen,már az is elég beszédes hogy egy nyaralás olcsóbb mindennel együtt mint itthon.Baszki,még ha akarnánk sem tudnánk elkajálni 100eurót a görögöknél,egyszerűen belénk se férne,ha jól emlékszem akkor fizettünk 60eurót mikor jó pár ouzo is benne volt.
Egyikbe sem,de engem az sem érdekel ha a zsebébe fizetek,meg nem kapok blokkot.
Egy souvlaki két gyros tál egy görögsaláta 3 pia,40-42 euró.Hogy neked mi a putri hely abba nem mennék bele,mi olyan helyre szoktunk beülni ahol görögök ülnek.
mert szerinted milyen benzinkúton tud zsebre dolgozni a kutas amikor már 1ml-t eltérést is mutat a műszer és a seggük lyukába is kamera van? 15 éve más volt a helyzet akkor jó állás volt a tankoló(kezeit széttáró)
Idén 3 felnőtt 1 gyerek aki levest nem eszik gyerekmenü meg fele sincs a felnőtt főételhez képest 100 euró (puszit küldő)
Ha görög ilyen qrva olcsó hát lehet kimegyek lakni azt az itthoni pénzemből jól eléldegélek kint majd elsziesztázgatok, mert dolgozni ott nem nagyon szeretnek(kezeit széttáró)
nem ismerem a görög árakat de 4 adag kaja nálunk 10 éve volt kb. 40 eurónak megfelelő forint. (kezeit széttáró) Voltak kint haverok görögbe átbeszéltük a dolgokat hát nagyon nem ilyen árakról beszélgettek mint most te. 40 euróért max 4 hamburgert kapsz nem éttermi kaját. Fene tudja milyen putri helyen lehettél(gondolkodós) Mi horvátba négy felnőtt 2 gyerek 80-110 eurókat fizetgettünk úgy, hogy egy qrva levest nem tudtunk enni sehol mert azok a balfaszok ahhoz képest, hogy állandó 40 fokos mediterán tájékon élnek hírből sem ismerik a levest(ujját lefelé mutató) 40 juró most kb. 15 ezer ft. Na akkor úgy mondom, hogy 14-15 ezer forintot 5-6 éve fizettem magyarországon amikor meg se kovid se háború se energiaválság(kezeit széttáró) nem csúcskategóriás mamlasz féle gurmé étteremről beszélek ahol a nagy tányért összekenik valamivel és azért fizetsz vagyonokat hanem normális de nívós éttermekről pl. a kecskemét csalánosi csárda vagy a fekete gólya(kezeit széttáró) Leves, főétel, nekem édesség amiből kapott a gyerek amíg kicsi volt asszonynak kv, nyílván + üdítők(kezeit széttáró)
Cseszdmeg,pont két perce írtad hogy nálunk ez már lehetetlen mert lassan a tankoló pisztolyban is kamera lesz.Egyébként meg Görögországról volt szó,tehát a mindenhol az Görögország területére vonatkozott.Ugyanis Sedu úgy tűnik elment egy lehúzós szigetre és ezáltal általánosít,persze,ebbe bele lehet szaladni ha az ember egy turista koncentrált helyre megy,de hát az is hülye aki ilyen helyre megy,vagy ha már ilyen helyre megy akkor azért hülye mert nincs ezzel tisztában.Én egyszer nem tapasztaltam lehúzást sehol.Pl idén kajára öten,mondjuk inkább úgy hogy 4 adag kaja meg pia,ilyen 40€-kat fizettünk,és tisztességes adag volt,éhes nem maradt az ember
Ausztriában is tankoltunk túrán ilyen kúton, több motort is tankoltunk és azt mondta, hogy rossz a termináljavésbcsak kp persze blokk nélkül, ott kávézgatott több helyi is amúgy elég rosszarcú volt a figura, de nem volt mit tenni.
mert erről szól a világ úgy 40 ezer éve mióta tudatára ébredt az előember 😅
feloldozlak(meghajlós)
hát én ilyet selnél még nem láttam, hogy zsebre lehet dolgozni nem azt mondom, hogy a vad délen ez nem lehetséges ellenben vagy kártyával fizetek vagy ha zsebre tolja a lóvét nincs gond de akkor alkudozunk a benya eladási áráról(kezeit széttáró)
Néhány ilyen hitvány országban a mekdönci azért záratta be az éttermeit és vonult ki, mert nem tudta ellenőrizni a partnereit. 😅
Eladtak 20 bigmeket elszámoltak 2-vel(fetrengős) Aztán azt mondta neki ez így nem buli(kezeit széttáró) Lehet eljön az üzemanyag kutakon is ez az idő(kezeit széttáró) Nálunk ez pl. már lehetetlen lenne lassan a tankoló pisztolyban is van kamera átfolyásmérővel(kezeit széttáró)
én nem azt mondtam, hogy nem hiszem el csak én a horvát árakról pokfákztam te meg a görög árakról(kezeit széttáró)
a horvát 1,44 benya sütőolaj 1,33 volt nyáron. Itthon az olaj akkor 60 ft-tal több volt(kezeit széttáró) Görögbe kb. 2000 évek elején lehettem utoljára nem emléxem hány drakma volt az üzemanyag mi pl. akkor busszal mentünk 😅
Honnan tudod hogy lopnak csalnak mindenhol?
ott az lpg olcsó volt arra emlékszem, és 10 százalékkal kevesebb fért a tankba mint itthon :-)
itthon a kúton viszonylag rendesen adóznak, ott lopnak csalnak mindenhol és az eu-ban többe nézik őket. Egyébként nem érdekel, vallásom szerint én is adó tagadó vagyok, de mégis fizetek.
Nos, mentségemre legyen mondva, én végig abban a tudatban voltam, hogy Horvátról beszélünk, mivel Pipi sok-sok éve csak ott volt külföldön nyaralni 😁
És ez téged miért érdekel hogy ő hova rakja a pénzt?
A gyengébbek kedvéért megy zsebbe a lóvé, nyugta nincs, a 2 euró alatti árak a dízelre vonatkoznak.
Kabd be a faxom te kis kerti törpe! :-) Hogy lehettek ennyire hitetlen gyökerek?!