Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ezert ATLaG, tub vele valoszinuseg szerint tervezni.
Te teljesen hülye vagy.Igen tudja átlagban mire számíthat,jó idő,szeles idő,esős idő,havas idő......
Hidd el ettem már drágább kaját is mint az a cukrozott liszt. Nem erről van szó, ez már a lehúzás kategória.
Annyira biztosan tudja az évek óta kültéren árusító vállalkozó, hogy átlagban mire számíthat.
De ezt nem is értem - most sem - hogy te/ti a számotokra megfizethetetlen kalács árából kapásból megmondjátok, hogy a rajta képződő haszon mennyire tisztességes - persze, hogy nem az, hiszen nem tudjátok kifizetni - de az, hogy a gyakorlott vállalkozó ne tudná megmondani, hogy átlagban mire számíthat, az már érthetetlen a számotokra.
Ezek szerint senki nem tervez előre, akinek a vállalkozása szabadtéri árusításhoz (is) kötött, mindenki a lovak közé dobja a gyeplőt?
https://www.facebook.com/photo/?fbid=282393021424640&set=a.100258166304794&__cft__[0]=AZUNWGvDuP9NrBmk9SuNMYTb7Vw8XEiBG4Y-O-hOchxjpwnDik65P8N7qhirMsGw_bv_rKUB32DHra4uqed3bO7Wg7SaIVWl-v9WyLvcwohJpXVLqZUrlXWUGOtDxc91WBkqHEbfEfQ2MXkLAXcJPkj5QADp44A6dElJc9aSDAcmFxWHBfGXBR08mlcLX87glFSHV9ISqIzzlf20O7PUFBKJ&__tn__=EH-R
Párizsban van egy kávézó ha nem köszönsz, vagy nem kéred szépen a kávét akkor ugyanazt többszörös áron adja. Ezt előre kiírja.
zake.
Szigeten voltam, eleve nagyobbak az árak, mindenki lehúz még extra 20 százalékkal. A benzinkutas zsebbe teszi el a pénzt, öt alkalomból egyszer kaptam blokkot. Vendégszeretetnek nyoma sincs, fél évig nem lesz bevételük, így nagyon kapzsiak. 25 euróval húzott le a motor kölcsönzős. Amikor reklamálsz elfelejtenek angolul beszélni.
Külföldön? Én nem. Szomszédok, haverok viszont igen. Bulgária, görög ország, olaszország. Nem volt más a helyzet máshol sem.
Most jelen pillanatban van még kint egy baráti család spanyolba. Ha jönnek haza úgy is eljönnek hozni giccseket majd mesélnek(kezeit széttáró)
Örülök, hogy akkor egyetértünk.
Én sem azt írtam, hogy oda megyek, ahol drágább. Hanem azt, hogy meg kell venni amit pihenésedkor megkívánsz, és nem garasoskodni!
Na igen,pontosan ezt nem fogja fel amit leírtál.Arról nem beszélve,ha idén nem foglal akkor már jövőre sem kell,elég kihalásos a dolog.
Voltál máshol?
😂 még ekkora kretén vagy frici 😅 Hát a tavalyi meg akár az előző 100 év adataiból,hogy az anyjába mondja meg még akár egy jól képzett kürtöskalácsos is, hogy 2023 december 2-3,9-10,16-17,23-24 fog e egész napos eső esni meg térdig érő szél fújni 😅 Decemberben nem a hőmérséklet a kérdéses hanem az eső és a szél. (kezeit széttáró) Ha tudná, hogy a pénzkereső 8 napjából 6 bebaszódik biztos nem menne. Ha tudná, hogy a 8 napjából csak 2-őnél lesz szar idő akkor még vidáman kitelepül. (kezeit széttáró) Csak a kretén kürtöskalácsosok nem fordítják vissza a hasznuk egy részét orákulum képzésre így ezeket nem tudják azt a balekok akkor is mennek, ha 8 napból 8-at esik az eső(gondolkodós) Te viszont ezeket tudod.(gondolkodós) Ne váltsd be apró pénzre kérj a kürtöskalácsosoktól 20%-ot az információkért(gondolkodós) De legalább 3 hónappal előre kell tudni, mert gondolom a helyfoglalás időben kezdődik(kezeit széttáró)
Nem kevésbé, mint bárhol máshol(kezeit széttáró)
erről beszélek. írtam is rá példákat(kezeit széttáró)
Felsoroltam 8 évet,mond meg légyszi hogy akkor milyen lesz a következő!Fogd már fel,semmit nem tud számolni,csak annyit hogy vagy esős lesz vagy nem.
Dehogy. Nem egy evet vesz figyelembe aszamolaskor, henem tobbet. Ott nincs szelsoseges elteres az egymast koveto evekhez kepest.
De hogyan?Háromszor nem esett semmi,kétszer esett hó, egyszer volt nagy szél,és kétszer esett eső.Tessék,ez 8 év.Kérdés,milyen idő lesz idén?
Akkor miért horvátországba mentél?Ott alapból lehúzás van.
Nem tudom milyen helyen járt,de a Görögöknél jellemzően 5euro a gyros pita és 8-10 a gyros tál,és nyomába sem ér egy magyar gyros,sem minőségben sem mennyiségben.
Nem vagyunk egyformák. A lehúzást gyűlölöm, de ha mindenhol ennyibe-annyiba kerül valami és megkívánom, akkor megveszem. Természetesen nem veszem meg ugyan azt drágában, ha olcsóbban is megvehetem. De ha mindenhol x euro valami, akkor megveszem. Én így értettem. Így stimm?
Miert kell a masik zsebeben turkalni? Latod a kiirt arat, eldontod, hogy azon az aran neked kell-e az a valami es kesz. Ha nem tudod megfizetni de vagyakozol ra, az csak feszultseget okoz az agyadban es ez kovetkezik belole, hogy te kilogikazod, hogy a kereskedonek szerinted mennyi a haszna es aznemutkozik- e a jo erkolcsbe.
Lepj mar tul ezen.

Amennyit ittbaszod magad ezen,annyi ido alatt elmennel falat csiszolni, mar meglenne a penzed arra fagylaltra.
Nem tudja, de a tapasztalat alapjan kalkulal. Es altalaban szerintem nem rosszul. Mindenvallalkozo kalkulal a morabbiak alapjan, amikor valamit elore kell, hogy tervezzen.