Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Steve, BlackNet, Laca, egyetértek Veletek! Annak ellenére, hogy sajnos személyesen nem ismerhettem a Pistit és hogy mindennap hallani szinte tragikus balesetekről, engem is mélyen érintett ez a dolog és komolyan elgondolkodtam, hogy hogyan tovább. Ilyen gondolatokkal a fejemben soha a büdös életben nem akarok motorra ülni. De a Steve mondta, ez életforma, amit megszerettem, amit akarok csinálni, remélhetőleg még jó sokáig. Kykee, a Te elszántságod és motorszereteted is sokat segített abban, hogy belevágjak. Mindig azt mondtad, majd csak lesz valami. Tudom, hogy van más problémád is, de én is azt mondom, ha csak pici esély is van a dologra, ne add fel!
Szomorúan néztem a riportot... Hívő ember lévén gyertya mellett imádkoztam Értük és a Szeretteikért.
Sziasztok!

Nagyon szomorú volt látni Csillát a mélységes fájdalma közepette. Én nem ismertem Cb-t, csak innen a fórumról, mégis rettentően megrázott a dolog.
Nemtudom hová fog még fajulni a motorosok helyzete, helyzetünk...
Legyetek résen
Szia Kykee!

Ez a dob meg lett csinálva a gépedre? Megadnád nekem a srác elérhetőségét?
Hali Tesókám !

Tudod én megértelek mert hasonló eset történt tavaly nálunk is.
Fiam barátja halt meg ahova hívták a fiamat és akkor Ő nem ment velük.
A család ahol történt a haláleset nagyon romokba került. A srác testvére eladta a motort azonnal.
Egyébként Ő ment elől és látta a zükörben ahogy a testvére darabokra szakad egy szkocsival való ütközést követően. Sajnos ez nagyon bent a pakliban.
Viszont ma már ismét vásárolt egy motort a testvér és ismét motorozik.

A fiam is hetekig nem tért magához és gyászolta a barátját természetesen.

Aztán a fiam is csak motorozott folyamatosan na meg én is.

Sajnos márcíus 15.-én a fiam is bukott egy hatalmasat, de szerencsére Ő jól meguszta nemúgy a motorja. Ő szívesen motorozna ismét csak mivel sokba fáj a moci gyógyulása ez eltolódik az Ő esetében.
Akkor most nekem már nem szabadna motoroznom ?

Dehogy nem csak okosabban.
Például én többek közt ezért váltottam kicsit karcsúbb teljesítményre.

Egyébként meg csak annyit hogy az én mocimat is a katalógusból árazták be és kicsit fiatalabb és lényegesen kevesebb km -el a Tiédnél csupán gyenge 1,4 mft ra jött ki és a kereskedő 1,55 mft ért tette fel a portáljára.

Persze ha eladod az a Te döntésed csak én emlékszem hogy nekem arról beszéltél tavaly amikor beszélgettünk az élet dolgairól, hogy Te mennyit köszönhetsz a motorodnak!?

Én azt javaslom hogy mérlegeljél és dönts a legjobb belátásod szerint.
Személy szerint nekem hiányozni foksz a túrákról és egyébként is ki a szar fogja összetartani a Balatoni cspatot?!

Üdv:
Dody
Először is részvétem a hozzátartozóknak. Másodszor nem tudom ki hogy van vele de én felháborodtam ezen a riport bevezetőn. Állandóan azon próbálnak lovagolni a tv-sek és az újságírók hogy a motorosok állandóan hajtanak meg szabálytalankodnak. Ez a Dodor féle bevágás és az összekötő képek sem idevalók voltak , úgy állítják be a motoros társadalmat mint valami szabályonkívüli csoportot.
Én munkába ezidáig autóval járok (nemsokára motorral) és naponta kb 30 autós szabálytalankodik velem szemben. Ezt akkor miért nem vesézik ki? Persze volt szó a másik oldalról is, de miért nem lehet bemutatni úgy a motorosokat, mint egy egymással túrázgató, magukat jól érző, szabályokat betartó társadalmi réteget? Mert a legtöbbünk ilyen!
Kykee!
Nehogy abbahagyd a motorozást! Már csak Pista miatt sem. Akármennyire fájó és sablon, de sajnos ez benne van a pakliban. Te is tudod, mennyi értelmetlen haláleset van, a betegcserétől kezdve a repülő fűnyírókésig minden.
El sem hinnéd, engem is mennyire megrendített a dolog. Biztos, hogy nem annyira, mint téged, az igaz. De eléggé, hogy gondolkozzon az ember. Arra jutottam, hogy nem szabad abbahagyni. Így is egész nap az életemet kockáztatom az úton, de ugyanezt teszi egy buszmegállóban várakozó ember is, mint már volt több példa rá. A Pisti balesete is fatális véletlen volt (meg egy figyelmetlen felelőtlen autósé). Akármennyire fáj, de ez van.....:(
Az is eszembe jutott, vajon mi (én) hányszor veszélyeztetjük mások életét? Nagyon sokszor! Magamról tudom.....
Egy megoldás van, sokkal, de sokkal óvatosabban (tudom, hogy Pistiék szabályosan, óvatosan közlekedtek...) kell menni a KÖZúton, ami azért KÖZút, mert azt használja rajtunk kívűl a 70 éves nagymama és a 17 éves suhanc is. Ők nem biztos, hogy annyi tapasztalattal vannak felvértezve, másként reagálnak. A kiélésre, mert az is kell, nem véletlenül vettünk ilyen motort, ott van a pálya. Igaz, hogy drága, nem annyira "menő", de ott tényleg szinte csak magáért felel a motoros.
Szóval akármilyen nehéz, túl kell lenni rajta, és tovább kell motorozni!
Szerintem!
Pisti utolsó útján ott leszek!
19.45-kor fokusz az RTL klubon nézzétek a Pista menyasszonya nyilatkozik.
Sziasztok!

Kykee kérésére írom, hogy ma este 19:45 -kor a Fókuszban nyilatkozik a CB menyasszonya!
Még annyi kiegészítést eszközölnék a hozzászólásomhoz, hogy nem ismerlek olyan rég óta. Nem igazán tudom, hogy milyen szerepet töltök be a barát listádon. De, az biztos, amit belőled ismertem meg, az egy olyan ember, akit csak kívánni lehet barátnak. Ezért is hangsúlyozom többször ezt a szót, mert annak tartalak.
Egyetértek Steve. Amíg a gyászolás ideje van itt, addig gyászolni kell, de utána túl kell lépni rajta, akármilyen nehéz is.
Kykee tesó csak annyit tudok neked mondani baráti jótanácsként, - és hidd el ez szívből jön - hogy ami nem öl meg, az csak erősít. Engem már rég óta, csak ez vezérel. Ginó tesó sokat tudna neked mesélni rólam, mert már eléggé ismeri az élettörténetemet, de ennek ellenére is azt mondom, hogy fel kell állni a földröl. Nem szabad hagyni, hogy eluralkodjon rajtunk a páni félelem, és úrrá legyen rajtunk a depresszió. Tudom, hogy most ezek a szavak nehezek és terhesek számodra, de egy igaz barát billentyűiből jönnek, szívből. Engedd meg nekem, hogy kifejezzem együttérzésemet és barátként ezeket a szavakat írjam le bátorításként.
A focus-ba lesz az esetről vmi este....
Üdv Motorosok!
Engem is teljesen kifacsart a CB Pista tragédiája, és nekem is megfordult a fejemben, hogy abba kéne hagyni a motorozást. Főleg mivel sem én sem más nem szeretné véres húscafatként végezni egy árokparton!
Különösképpen brutális volt ez a baleset!
A motorozás azonban nem csak hobbi (számomra), hanem önkifejezés és talán valahol életmód is. Erről már nehezebben mond le az ember. Így aztán nem is akarok lemondani erről az élvezetről.
A pakliban azonban kétségtelenül benne van, hogy akár én, vagy bárki közülünk így végzi mint Vigipapa, vagy CB Pista. Ez ellen nincs oltás.
Egyetértek azzal, ha az van megírva, hogy motoron kell meghalni akkor ott és nem máshol!
A halottakat illendően meggyászoljuk, és konstatáljuk, hogy ma még szerencsénk volt…
Az élet pedig megy tovább!

Akinek van javaslata az áprilisi túra útvonalát illetően az tegye meg!
Őri István as CB PISTA
biztos, hogy nem tudom átérezni, elhiszem, de akkor is. Kykkee, legalább gondolkodj rajta, ne csinálj hülyeséget!
van benne valami elvégre ha autóval mész ugyanannyi az esélye hogy egy kamion jön szembe és ugyan ez történik de az ő döntése
De kimászik belőle!
.....mert.........!
Na! Kimáccik!
Gyere Kykee!Máccunk ki együtt! ...Én is nyakig benne vagyok!
a helyében te is máshogy látnád.
kykee, bazdki, nehogy már abbahagyd a motorozást. Ha az van megírva a nagy könyvben, hogy motoron halj meg, akkor úgy is lesz. De egy baleset miatt abbahagyni?
Kykee!Tesó!
....akkor ahogy megbeccétük!
..HAJRÁ!
-akármi van?-keress bátran!
Nálam is akkora kaki,hogy elférsz Te is benne!
innen is biztos,este hívlak.
igen AZ mindenképp!részemről biztos!
OFF
te tudod,én sajnálom,de legfeljebb nem ez fog ezután összetartani,hanem majd valami más,mondjuk a barátság.