Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A Golyoék már tegnap kimentek, én csak ma reggel mentem ki
Uj utvanalat probáltam ki: Vámosszabadi hátár után van 2 hid, a második után rögteön letértem Gabcikovo felé, Gabcikovonál meg jobbra és még Dunaszerdehelyet is kikerültem igy.
Szép idö volt egész nap, Boxot is vettünk ki.
Délelött sikerült szinte mindenkit 2 extraturnusra is bevinnem, hogy tanulhassák a pályát, ugyanis Krizsán Szabi, és Gyuricz Peti elöször voltak.
Rékási Szabi és Szlovák Gabi már voltak itt. Petinek ment jol a pályatanulás, már délelött ment 2:21 es idöt. Délelött kellett eldönteni a 3 órás Endurance verseny részvételt. A csapat neve Acis Racing lett, tagjai a 2 Szabi, Peti és Gabi, illetve Golyonak kellett még beszállni mert Krizsán Szabinak beszart a motorja. Engem megkeresett egy német csapat akik egész bajnoskágot végig akarják menni, de délelött a csapattárs nagyot esett és eltört a válla, igy egyedül maradt a német srác és megkért hogy menjek vele ketten. Mivel 2 hete már sikerült egyszer a Bitti féle csapattal 50 percet egybe lenyomnom, gondoltam most is ki kell hogy birjam igy bevállaltam. Amikor igent mondtam neki akkor még csak blöfföltem hogy 2:23 as idöket talán fogok birni, a német srác 2:20 as idöket mondott magárol. Én az utobbi idök jo formája miatt elölegeztem meg magamnak hogy az eddigi 2:25 ös idömet tuti meg fogom javitan. Szerencsére még a verseny elötti menetekben sikerültek egyre jobb idök, elöször 2:23, aztán 2:22, aztán az ebéd után már let 2:20.6 is, ekkor már volt 5 sec javitásom ami több mint amit reméltem. Gondoltam hogy azért a német srác lesz a gyorsabb, ezért öt terveztük kezdésnek, addig én csorsan feltettem egy uj Bridgestone slicket hátra (elöl nekem csak 6-8 pályanaponként kell ujat feltennem :D )
Egyébként a mai össz jelenlévö résztvevö 204 ! versenyzö volt.
Az Acis Teamben is volt készülödés, söt Peti ideje elég volt a 10. starthelyre mig mi csak a 12 helyröl indultunk. 38 csapat indult, sok német, osztrák, svájci és olasz csapat indult, hiszen ez egy olyan endurance széria amit több országban zajlik.
A verseny 3 óra elött kezdödött, Acisnál Rékási Szabi kezdett, de csak 30 percet birt, bejött cserére, Szlovák Gabi ment ki helyette.
Ujdonsült német barátom tényleg kibirt 50 percet, 10. helyen mentünk amikor jelezte a cserét, csak sajnos azt igérte hogy jelzés után még 2 kört megy de mégis csak egy kör után jött be, igy nem voltam teljesen kész. Szerencsére a felesége elég gyorsan átrakta a transzpondert. Az elsö félkörben picit ovatosabb voltam, mert hallottam mi történt tegnap Balog Csabcsival a Hringen.
Nem tul egyszerü ez a pálya, föleg a kanyarkombináciokat nehéz jol eltalálni, abbol pedig van jopár. 10-15 kör után nagyon kezdett fájni a jobb csuklom, de tudtam hogy ki akarom én is motorozni a tankot igy nem volt más hátra mint hogy elkezdtem komolyabban használni a Stomp Gripet a tankon és ugyanakkor a jobbos kanyarbemeneteknél nem hagyatkoztam csak a jobb csutka tolására hanem a bal csutkát is huztam, elég szokatlan volt, de asszem meg kell tanulnom, mert gyakran fáj a jobb csuklom. Rengeteget kellett elöznöm, ami szerencsére a Slovákiaringen nem nehéz, viszont engem mindössze 2 ember elözött meg. Néha rámertem nézni a köridkre is és örömmel láttam hogy van több 20-21-es kör is, aztán lett egy 19.6 is.
Végre eljött a várva várt benzin kifogyás, igy jelzés után 2 körrel kijöttem. Amikor fent vagyok a pályán akkor fogalmad nincs arrol gofy vajon félorát voltál kint vagy 50 percet, de amikor lejöttem, a német felesége nagyon örült, mert 5. helyen voltunk és annak isörült hogy szerinte volt 18 as köröm is. 50 percet voltam kint, ilyen kor a kezeim totál vibrálnak, vagy bizseregnek, nem is tudom hogy melyik a helyes kifejezés.
Az Acis Racinges fiuk is nekem estek hogy mekkora király vagyok hogy kibirok ilyen köridökkel 50 percet kint. Azért én a biztonság kedvéért elballagtam a monitorhoz és akkor kiderült hogy nem rossza az én köridöméröm, az bizony a legjobb kört 2:19.687 nek mutatta. De ennek is kurvára örülök mert ez már ma a hatodik másodperces javitás volt.
Acis Racing a sürübb cserék miatt a 20. helyen motorozgattak, de ök valoszinü örömmotorozhattak, mert a tejes gárda legjobb körideje is csak 2:22 volt, nem is tudom hogy Gyuricza Peti mente-e vagy Szabi. vagy talán Gabi.
Nekem kellett befejezni a versenyt egy 30 perces menettel. Sajnos néhány kör után letört a GoPro kamera, szerintem a sok vibrálodástól. Ez eléggé megviselt és több körön keresztül ez motoszkált a fejemben hogy vajon meglesz-e és vajon épségben lesz-e, illetve hogy vajon felengednek e a verseny után a pályára kamerát keresgélni.
Szoval igy picit nehéz a 100%-os koncentrálás, de tudtam hogy a német srácnak kellenek a bajnokságban a pontok igy nem sok választásom volt.
Amikor leintették a versenyt akkor a levezetö körben már nagyon lassan mentem, hátha meglátom a kamerát valahol, de nem találtam. Aztán a depoban megálltam a német csapattársnál hogy konstatáljam milyen boldog a nejével együtt mert sikerült a negyedik helyre behozni a csapatot. 38 csapatbol ez tényleg derék teljezitmény, megkockáztatom hogy talán ezért a kupáért dolgoztam meg a legkeményebben, hiszen végül kiderült hogy én voltam kett¨önk közül a gyorsabb, a német srác legjobbja 2:21 volt, de sajnos volt 25-28 es köre is. az én legrosszabb köreim 23-asok voltak, föleg amikor a kamera elvesztésen járt az agyam.
Mivel a pályabirok, illetve a felengedök megismertek az öszi ittléteim miatt, igy odagurultam a boxkijárathoz és megkértem hagy menjek egy lassu kört a kamerám miatt, Itt minden pályabiro magyar származásu és a rádion simán elintézte hogy felmehessek motorral, és sikerült is megtalálnom a kamerát, a tartoláb tört el, de a plexi kameraház nem sérült meg.
Acis Racing csapata is gratulált, de mivel ök a a 18. helyen végeztek igy nem nem várták meg a dijkiosztót. A német srác csapatneve Laguna Seca Team és mivel ö regisztrálta az egész év összes futamát, igy a negyedik helyért még 75 eurot is kapott, amit persze nem feleztünk el mert nem kért tölem semmi nevezési dijat, mivel ö már befizette az egész évet és nagyon hálás volt hogy ennyi pontot vihetett haza.
A kupán kivül polo is járt a dijhoz.
Azon kéne lassan elgondolkoznom hogy meddig lehet fejlödni pofára esés nélkül. És hogy egyáltalán mi az ami megváltozhatott nálam ösz óta. Hányszor sikerülhet még 50 percet csucsrajártva koncentrálni hibázás nélkül átvészelni? Meddig tarthat a szerncsém?
Ma mindenestre még boldog vagyok
teljes mértékben!
Holnap délután mennénk Kakucsra.
Ki jönne még?
Azthiszem a Dávid kihozta a gépből a maximumot!
Neked volt miért ..és kiért szurkolnod drágám:)Nem tehetek róla hogy Talma kirakott,,de amiért indultam az meglett,,itt most 02 volt a cél:)
Toleg lehet tanulni Kurti?
Azt hittem az elso leszel a versenyen szep volt azert
Ezt tőlem tanulta:)
haza is értél?
Sonáj!
Born to be wild Metálvilla!
Amúgy még én sem vettem, pedig már csak pár nap , ha így megy kénytelen leszek bérelni , de tényleg ha van valakinek felesleges hozzámvághatná
Talán Talmáék embere.
raceChrono? az ingyenes
Mennyit szánsz rá?
Tudja valaki,hogy ki fényképezett apr 1 -én a sikan utani balosba?
Bréko
A Slovakia Ringes husvét
Ma este már Golyoék, Krizsán Szabi, Gyuricza Peti, Rékasi Szabi, Kovac Gabi már kimennek, én asszem hajnalban indulok most az egyszer

Holnap délután lesz egy 3 órás endurance, szerintem összeütünk egy magyar csapatot
Egyem is a szíved!
Majd jövőre!
használt kéne nem kéne új
hali!Nincs vkinek eladó köridőmérője?
Örülök hogy mindenki jol vette a szivatást, köszönöm az emailen küldött gratuláciokat is
mivel?
Svéd,,gratula:)Majdnem énis rendeltem,,de gondoltam hogy szivatás:)
Persze küldök!