Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

dehogy
szted ilyenkor ki vesz motort?
küldj egy emílt a kawaszeki@freemail.hu-ra és meglátjuk
harang öntő műhelyben
Szeki te hol nem dolgoztál még ?
kaptam egy kijelző hibás samsung valamit a szervizben 3000ft volt a cseréje a kijelzőnek, a javítás után nem működött az addig tökéletes fényképező. szoftvert frissítettek állítólag rajta így működik újra.

hmmm én meg feri vagyok a hegyről ......................................
a kijelző cseréjéhez nem kell az elektronikai panelhez nyúlni ,csak egy csatlakozót kihúzni vagy egy átvezetőt lepattintani, a kamera pont a kijelzővel ellentétes oldalon van tehát mi köze is van hozzá ................................

lehúznak mint a pipi telefonját a tisza
különben is minek Pipnek telefon ? Úgyse hívja senki, mert mindenki utálja
és a büdös életben nem mondják meg hogy mi a baja
a szervizekben a 60 -70 ezres fizut hogy lehet feldobni, a beérkező garanciális telefonokból kicserélik a még jó, használható piacképes alkatrészeket, vissza küldik a szolgáltatónak ő meg gariba cseréli újra.
ugyan ez igaz más elektronikai eszközre, ha a szolgáltató rákoppint a szerviz kobakjára akkor meg szórják vissza nem rendeltetés szerű használatra.
én is ki próbáltam pár másodperc és anyi a mobilodnak,az életbe nem kapcsol be többet
okostelefonon még nem próbáltam a régieket meg kb egy perc volt a mostanit majd májusban sütögetem
Ez motoros oldal!
mit vártok ezektől az ultra modern kütyüktől. egy komplett számítógéptelefonközpontinternethozzáférősfényképezős aszisztenst kaptok. mikor még motorola 5200 volt a sztár és nokia 6100 ig befejezőleg javítottak telefonokat a volt cégemnél bele láthattam a javítás rejtelmeibe: ami nem volt az akkori gombos tűfej alkatrészeket még csak csak vissza lehetett pöckölni a 7-10 rétegű panelre ha az ing felső zsebéből kiesett a telefon, még a vízbe eséseket is lehetett orvosolni, de a havas sólé vagy több méteres zuhanást nem lehetett javítani. talán egy proci csere belefért ha" okosítani" kellett a telefont, de slussz onnan nincs tovább, ha egy ilyen méretű telefon pl nem tölt az isten meg a fejlesztő mérnök tudja megtalálni hogy hol lehet a hiba de javítani esélytelen.
elértük a 70 000 eldobható telefonok korát.

pipi végy egy használt 6230-as nokiát, honnan merek ilyet állítani.
onnan hogy egy mobiltelefon kereskedőt ismertem, kérdezem tőle milyen típust érdemes venni, közben csörgött a telefonja. leegyszerűsítette a választ, rámutatott a telójára és felvette a hívást.
2 db ericson
Egyébként hány percig, hány wATTON KELL JÁRATNI A MIKRÓT SZAKÉRTŐKÉM
2 évet kibírhatnak ezek a szarok?
mer két évente agggyák ingyé
Az igen. Hánnyal csináltad már így?
Teljesen mindegy hogy milyen a teló, a lényeg hogy a gari lejártqa előtt egy két héttel be a mikróba pár mp re és cső. Mehetsz az új telóért mert a büdös életbe nem tudják megcsinálni
ugy hogy,nekem maradtak a jó öreg dobós nokiák
nekem samsung galaksi xy ace volt,kb 1 napig,meg nüntetett a rendőr 10ezerre mert 5 km-erről ki szurták hogy használom,akkora hogy el takarta a fejem,a csekk megirásakor ki hajitottam a kocsi ablakon az asszony meg fel vette igy az övé lett
Meg azt is lehet simogatni!
Pipike vegyél posta galambot. Azon nem kell frissíteni a szoftvert
Szerintem Endre a gyilkos!
Gábor meg hazudik!
Na elb@sztam vagy 2-3 órát, hogy begyűjtsem a telefonok műszaki paramétereit, és kigyűjtsek néhány felhasználói hozzászólást
a 14 lehetséges telefonról 7-re szűkítettem a leendő vásárlandó telefonokat. HÁT ANNYIRA HASZNOS VÉLEMÉNYEKET OLVASTAM? HOGY NEM TUDOM SZART VAGY FOST VEGYEK_E
Csak azért is szétoffolom a topicot, hogy tanújjatok ti is belőlle

HTC DESIRE C
Sziasztok!
Szeretném megosztani veletek, hogy hogy jártam az alig pár hetes telefonnal.
Április elején vásároltam a HTC készüléket, aminek a képernyője 3 hét után keresztbe végig repedt. A telefon végig nagy becsben volt tartva, tokban hordtam, soha nem lett leejtve, stb. Egyik alkalommal miután sms-t kaptam, azt elolvasva a kezemben tartottam a telefont, mikor is a szemem láttára végig repedt a kijelző.
Visszavittem a Vodafonhoz, azok elküldték szervízbe, ahonnan nem rég kaptam vissza.
Kaptam egy jegyzőkönyvet, mely a jótállás megvonásáról szól, illetve ezek és hasonló megjegyzések olvashatók benne:
"A készüléken külső behatás nyomai tapasztalhatók (törött kijelző), ezért javítását a gyártói utasítások értelmében garanciában nem tudjuk vállalni."
"A készüléket nem rendeltetésszerűen használták."
"Készülékét kérese alapján javítatlanul visszaküldjük." stb.
Kaptam egy árajánlatot is, mivel javasolták a készülék fizetéses megjavítattását, mely 0 Ft-ról szólt, illetve egy munkalapot is melyen szerepel, hogy az árajánlat nem lett elfogadva.......Értitek ugye? A 0 Ft-os árajánlat, amivel engem meg sem kerestek.
A Vodafonnál közölték, hogy a szervízben valószinű ránéztek a telefonra és ennyi. Ahoz képest visszakaptam a telefont úgy, hogy a nyelv át volt állítva cseh vagy valami hasonló nyelvezetre, az összes képet, adatot törölték. Ez biztos szükséges volt ahoz, hogy megállapítsák, hogy a "sérülés a felhasználó által keletkezett."
Azt hogy a Vodafonnál ráírták a jótállási jegyre, hogy a jótállás új határideje az eredeti nap, azt már végkép nem értem.
Na de sebaj, tegnap felkerestem a fogyasztó védelmet...

SONY XPERIA E
Endre
Senki ne vegyen ilyet! ! ! Én nagyon megjártam
Előnyök:
Csereként kaptam... sajnos nincs előnye
Hátrányok:
ronda, a zenehallgatás során akadozik, halk, a hívott fél sokszor nem hallja, ha beszélek akészülékbe

SONYX XPERIA j
Csaba
Nem érdemes pénzt adni érte.
Ma kaptam vissza a készüléket, jegyző könyvel, papír halommal, melyben közlik hogy nem szakszerűen használom azért csinálja ezt a készülék.
Akkor ha nem szakszerű a telefonálás, a zenehallgatás a böngészés, akkor mi a fenének van benne ebben a nagyon drága digitális papírnehezékes órában?
Na mindegy, ezt nem értem, de azt viszont igen hogy MEGINT nem csinálták meg, CSAK VISSZA KÜLDTÉK HOGY JÓ. 22: 00-kor megadta magát a készülék, nem sokon múlt hogy földhöz vágjam, de nem lehet mivel a 3. szervíz lesz, így ingyen kapok egy új készüléket, ha nem akkor fogyasztó védelem innentől kezdve.
Akkumulátor írtam mit csináltak velem. Sajnálni tudom azokat is akik bele esetek ebbe a csapdába mint én, mert nem egy embertől halom hogy ugyan ezt csinálják vele, ehhez már téleg pofa kell hogy ilyet meg merjenek tenni.

Jó tanács, senki ne vegyen Sony készüléket ha csak nem akar gyorsabban öregedni, meg papírnehezéket, vagy por fogót tárolni.
Előnyök:
Drága menő digitális óra, ha másra nem tudod költeni azt a 70ezret, és villogni akarsz egy menő órával.
Hátrányok:
Az van bőven.
Én már levelező viszonyban vagyok a Sony-val szóval már jegyzőkönyvek repkednek.
Szóval én nem "szakszerűen" használom a telefont.
Telefonálni tilos vele, lefagy sípol rezeg nem hallani semmit, de ők hallanak engem. (nem szakszerű)
Böngészés, youtube-olás TILOS nem szakaszerű használatot eredményez, össze vissza találomra, bezárja a programokat, össze vissza lépked, lefagy sípol.
Kedvenc: D
Zenehallgatás na ez az amit ne hogy megmerj tenni vele, mert nagyon de nagyon szigorúan TILOS vele.
10-20másodperc, esetleg 30ig bírja, lefagy az hagyján, de elkezd sípolni és vagy kikapcsol, vagy rosszabb esetben addig csinálja még az aksit ki nem szeded belőle.
Szóval amiket itt fel soroltam nem tartozik a szakszerű használathoz, akkor minek bele ha digitális órát vettem?
Akku töltőt nem érzékeli. (volt bőr a képükön úgy vissza küldeni hogy nem is csinálták meg az hagyján, rossz töltővel is küldték vissza.... ehez pofa kell a Cordon Electric részéről, és gratulálok a sok....... hogy ilyet meg mernek tenni. )


NOKIA LUMIA 520
Gábor
A Nokia leírhatatlanul leadta a készülék nívóját a Windows operációs rendszer bevezetésével (számtalanszor vágtam a falhoz a telefont, a sokszor logikátlan kezelhetősége végett). A készülék operációs rendszere még bőven fejlesztésre szorul (sajnos ebben sem fogják kikérni az átlag felhasználó véleményét). Én rendkívül nagyot csalódtam ebben az új prototípusban. Hamarosan egy egyszerűbb, régebbi modellre váltok. Az "okos" telefonokból jó darabig elegem lett.
Előnyök:
Nincs.
Hátrányok:
- Az ingyenesen letölthető alkalmazások nem érnek semmit. Sajnos a legtöbb fizetős sem.
- A telefonkönyvben vesszővel választja el a vezeték-, és a keresztnevet, ezen változtatni nem lehet. Úgy látszik a magyar szabványokat nem ismerték a programozók.
- Sajnos sokszor hibásan, és értelmetlenül vannak lefordítva az üzenetek, illetve az alkalmazások leírásai.
- Csak csengőhangot cserélhetek, a többi eseményhang (például: SMS érkezése) nem tehető egyedivé (kizárólag egy, a telefonba beépített listából választhatok).
- Kikapcsolás után visszaállítja a csengő hangerőt 15-ös értékre (hiába állítok be más értéket, nem jegyzi meg a készülék).
- Csak akkor ébreszt, ha a telefon be van kapcsolva.
- Az akkumulátor nagyon kevés ideig írja.
- Saját csengőhang készítése rendkívül nehézkes.
- A MicroSD kártya behelyezéséhez le kell szedni a hátlapot, és ki kell szedni az akkumulátort.
- Internetes fiókok beállítása kell nagyon sok művelet elvégzéséhez.
- A biztonsági mentés a legfontosabbat nem tartalmazza: a telefonszámokat (ezzel ellentétben sok hasznavehetetlen, és értelmetlen dolgot - például témaszín - elment a felhőbe).
- A hangvezérlés magyar nyelven nem lehetséges.
- Az ingyenesen letölthető "HERE Drive" alkalmazás sok esetben hibásan navigál.
- Egy szimpla Word dokumentum, vagy egy Excel táblázat telefonon történő megjelenítése bonyolult, felhő szolgáltatás kell hozzá.

HUAWEI ASCEND G510
ne vegyél ilyet mert csak a bosszúság lesz vele sajnos saját tapasztalat ablakon kidobott pénz . : -(
Előnyök:
szép olcsó
Hátrányok:
sokszor lefagy , nem mindig hallanak a vonal másik végén ilyenkor ujra kell indítani a rendszert, 512 mb sokszor kevés és rettenetesen gagyi képeket készít : -(
megbántam hogy megvettem

LG OPTIMUS L5 II
Csak leírom ide is.
Adott egy szép, elegáns telefon kiváló kijelzővel, nagyon jó kezelőfelülettel. Hogyan rontsuk el ezt a képet iszonyú gyorsan, még ha a középkategória is a cél?
- rakjunk bele kevés memóriát, had szenvedjen az a user
- rakjunk bele szar kamerát, elég az a VGA (?) videó
- elég bele egy vacak akksi, had töltögesse csak sűrűn.
A proci még nem is lenne baj, mert max picit várni kell betöltésekkor, de az pont olyan kompromisszum ami belefér. Már az L=-nél sem volt zavaró a lassú proci, mert jól optimalizált az LG felülete.
Ja és nehogy legyen benne nfc, mert a végén még venne az új LG NFC nyomtatóból, meg asztali kihangosítóból.


SAMSUNG GALAXY TREND
Újabb zseniális Samsung csoda, mai Samsung teszt is meg volt.
Semmire nem jó, ipari hulladék.
Komolyan gondolták 2013-ban, hogy még közelségérzékelő sincs benne?

Ugyanúgy néz ki mindegyik telefonuk, de ez még szar is Nem tudom hogy lehet a legnyereségesebb gyártó a Samsung. Gondolom a tervezői osztályon már csak a takarítómaradt.

Elsőre azt hittem, hogy egy Ace 3. Felhagyhatna a Samsung már ezzel a formatervvel, minden telefonjuk ugyanúgy néz ki.
Nincs benne közelségérzékelő?! Ezen meglepődtem!
Talán utoljára a Samsung Monte-mon hiányzott!
Mit fognak még kivenni legközelebb, nem lesz kijelző?

Egy űjabb felesleges lim-lom a szappan gyártól. Csak azért szórják ezt a sok hulladékot, hogy minél több Samsung szerepeljen az árlistákon és így még nagyobb az esélye, hogy a tudatlan vásárló egy Samsungot választ.
Lehet pont azért Trend a neve, mert semmi olyan funkció nincs benne amivel el lehetne adni, így marad a név. A 40k miatt leve nem jó vétel, de a 512 ram mellett számomra még bosszantó és érthetetlen a közelségérzékelő hiánya is.
Csak a Samungnál az nem ártana, ha egy készülékük nem ugyanúgy nézne ki, mint a másik 9999 modell.

Azért jó, hogy a lehetséges 7 készülékből 3 típus már a fogyasztóvédelmi felügyelőségnél van