Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

( (-) ha jó - a zárójel előtt. )
gyári tükör és/vagy hátsólámpa érdekel esetleg valakit 99-00 -s R1 re? ha igen : dokyka85@freemail.hu
Nekem sose volt gond egyik motoromnál sem, mondjuk a két kawánál megvolt a 30000 km az órákban, az R1 meg '05-ös és 15-20ekm-nél jár max. , tehát emiatt akár izgulhatnék is, vagy az itt már említett benzinpumpa miatt.
A témában én nem vagyok szaki, ezért is jeleztem, hogy én egyesével átnézném, amit tudok. Az ugye nyilvánvaló, hogy a tekercs a nagy áramtól ég le, ha jó (ahogy a hegesztőelektródának is az amperek hatnak az arcába). Nálad, ha minden okés (az egyéb elemek és a tekercselés minősége tekintetében) akkor az új tekercselésnek ki kell bírni pár évet. Ha mégis elfüstöl ez is, akkor annak más oka lesz.
Hali!
a tekercsek ellenállása 0,6 ohm, az újra tekercselt állorászen.a leégett tekercset nem mértem mivel szinte elvoltak folyva a menetek. akkor egyértelmü volt a gond....amúgy most újra tekercselve a töltőfeszültség 14,3V. az egyik barátomank csont ilyen gépe van még az évjárat is stimmel az övén még elvileg a gyári tekercselés van az övé olyan 14,6-14,7 tölt a generátor.de neki sincs még nagy tapasztalata 3hónapja van nála.
Csak attól félek ismét gond lesz az enyémmel, jelen állapotba semmi gond nincs, értek a járművillamosságtanhoz közlekedés-gépésztechnikus vagyok,de gyakorlati tapasztalatom motorkerékpár terén nem sok van.Csak fosik a szám elmenni túrázni vele. Neked semmi gond nem volt vele?soha?
A generátor elég komoly áramerősséget állít elő (A), az érzékelők felvétele inkább milliamper lehet. Marad nagyjából a benzinpumpa, világítás, akksi és feszszab, mint felvevő. Ha ez a rész kizárva, vagy csak úgy egyébként fogadjuk el a gyári hibás dolgot, akkor nem rossz teljesítmény 5-6 év után leégni a tekercsnek.
Minden lehetséges, ami nem kizárt. Ha az egyes elemek gyári értékeket produkálnak (pl. enyimnek 14V/560W @ 5000 r/min, ellenállás 0,14-0,18 ohm @ 20 fokon , stb-t kell produkálnia feszsz. részen), akkor kizártad, ha nem, csak hiszed.
Hy!
hát ezt a gyári hibás szöveget több embertől hallottam, bár a másik póruljárt R1-est csupán másodkézből hallottam.......
De a leégést az nem okozhatja, hogy nincs mi fel vegye hisz járó motornál a beavatkozók(injektor, fojtószelepkapcsoló). érzékelő(beszívott levegőhömérséklet-, hűtőfolyadékhömérséklet) folyton igényli a feszültséget, és hát ugye van feszültségszabályzó ami pedig jól működik rajta.A gyári hibát "talán" az okozhatja , hogy "hanyagul" történt némelyuik generátor tekercselésének a szigetelése.de ez csak tipp.......ezért irtam hátha vki idefent a portálon járt már hasonlóképp.......
széles utat!
A 2000-2003 R1-eknél nem volt visszahívás (semmilyen).

Józan parasztit elővéve felmerülhet benned az a kérdés is, "gyári hibán" (mely ugye egy misztikus és megfoghatatlan dolog, a világ végét is ez fogja okozni) kívül még mi okozhatja a generátor leégését. Merthogy attól is leéghet tévedésre is alkalmas tudomásom szerint, hogy nincs ami felvegye/elnyelje az általa előállított töltést.
Hali!
2003-mas R1-em van. olyan a kérdésem lenne, hogy volt akinek bahalt a generátorja ebben a modelben? Az enyém is megadta magát. bár már kijavítottuk egy újra tekercseléssel, de azt mondják a javított cucc nem tart örökké ( bár nekem a gyári sem tartott)!Azt rebesgetik széria hiba ezekben a modellekben a generátor tekercs elégése!.olyan is mondta akinek R1 volt és így járt, hogy elégett a gyárija, aztán az újra tekercselt is ugyan csak elégett.illetve bontósok is azt osztják, hogy szerintük gyárihibások...... vki azt ajánlja , hogy szerezzek be egy bontott gyárit tartaléknak ha ismét beüt a ménkő.de kitudja ,hogy az is meddig tart?szerintetek feküdjek neki a keresgélésnek vagy haggyam hisz zsákbamacska a használt cucc - Főleg ha tényleg SzériaHibás!valakinek van valami tapasztalata, tanácsa az irjon.előre is kösz!
Széles utat.........
én csak azt mondtam, hoyg volt belőle visszahívás... a késöbbi modelleknél....
helló! akkor ezekszerint a 2 közt valamelyik szarakszik nekem? ma 100kmert mentem semmi baja nem volt
az én 2003asom akkor a szériahibások közé tartozhat?:(:(:(
bandi! eddig a sportdobbal se csinálta 4 ezer kmert mentem sportdobbal meg sport dob is volt rajta az előző tulajnál is szal sosevolt ilyen gond ezt kizárhatjuk!
Bemutatom Er-nőt, én őt viszem, a küldöncöt!
jaj de jó! de nem vagyolok a csajod
meleg

Igazából rád.
oroszra gondoltál?

Ezért kérdeztem én is. Hogy ha többen hoztok csajt, akkor lehet én is elviszem.
Úgy látom ráizgultál a melegeregy talira , !

Én azért vihetek nőt?
Melegek!

Akkor a 27-e fix?
Utast (barátnőt...egyesek férfiakat...) visz vki?
A nyitott dobtól lehet, bár az, hoyg leesik egészen 500-ig, az nem hinném, hoyg a dobtól van.

Ezen az évjáraton nem jellemző, de ezek szoktak a hibák lenni:
1. TPS/foyltószelep szenzor hiba
2. benzínpumpa hiba

Ezek a késöbbi modelleken visszahívásosak is voltak.
Szia!
Na mi van, nem kelt el a Zero G. plekó? Egyszer láttam, hogy hirdeted.

Ha használod, akkor ne add vissza, neked szántam és szívesen tettem! Viszont azért, hogy ledobd a garázs sarkába és ott porosodjon..., én még tudom hasznosítani!
Egyes nyitott doboknál tapasztalható az alapjárati ingadozás. Tedd vissza a gyárit próbaként (ha megvan), hogy úgy is csinálja -e!
ALAPJÁRATI PROBLÉMA!
2003-as R1!
4néha, mostanában egyre gyakrabban amikor olyanja van akkor jelentkezik ez az alapjárati ingadozás..... legutóbb elindulás előtti járatásnál egyszer hidegen is 1000 és 500 közt ugrál a mutató gázt húzok akkor nem tapasztalni semmi változást pl: h torpanna vagy nem akarna menni... !ha picike, de nagyon kicsi kis gázreakciót adok hírtelen lefullad! optimális 1500RPM lenne...! azthiszem azóta van ez amióta gyakran mosom a motort... ha kipufogóba víz kerül az okozhatja ezt a jelenéget? sőt 2 hete kannából tankolok de van szűrő meg gézlap a tölcsérbe nemhiszem h piszok került volna bele... esetleg vizes a benzin? (V-power racing)
aki tudja vagy volt már ilyen problámája vagy ötlete lehet az írjon...mert nagyon idegesítő
Az kell!
Katalizátor helyett ezt használom, ....Nekem bavált
húúú, látom megjöttek az új nylon szatyrok!
Dögös!
Milyen hangja van velük?
Csak azért,hogy nehogy meghaljon a topic.

Képminőség sz@r