Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

elmesélem az új motorommal az első élményemet! Ma jöttem haza 120-150 es tempóval... egy település volt már csak előttem h hazaérjek mikor messe távoltól egy bekötőutról léáttam h egy rendőrautó jön a főút felé..... láttam a tükörbe h kikanyarodtak arra amerre én megyek, gondoltam h ne akarjon utnam jönni gyors elhúzok...előttem kanyargós utak és vontattak egy autót tehát beálltam 60ra nézem a tükröt sehol semmi akkor nem jönnek utánam gondoltam..de hogy biztos legyek a dolgomba ahogy udtam megelőztem az előttem levőt és a jó egyens úton vígan 230as tempóval haladtam amikor egy perc 200feletti tempónál veléem szembejövő kamionos villogtat.... gondoltam magamba h beszoltak a rendőrök h merre tartok és h már várnak...ezért szépen 70re lassítottam mikor beértem már csákvárra.... majd kb 2kmer- 70el való közlekedés után látom a tükörbe h jön a Sokoda rendőrautó mint az állat, szírénázik villogtat dudál...volt minden...:D egyből megálltam ahol lehetett (bár megfordúlt a fejembe h lehet h nemklne...) falu ba voltam és nem akartam veszélyhelyzetet teremteni így éreztem jónak...! kiszálltak az autóból majd kérdezik h hova ez a sietséd ? mondom h megyek haza meg már várnak ami persze nem volt igaz:)
kérdezte az egyik rendőr h mennyivel jöttem mert ők 180al jöttek utánam és csak távolodtam...erre nem válaszoltam semmit.... kérdezték mennyi a vége meg h hajtsam vissza rendszámomat... elkérték a papírokat is A0es jogsim van tehát volt miért félnem.... annyit mondtak h nem akarnak körberajzolni, és tudják h egy ilyen motorral nem lehet 90el menni de 200al ne mennyek! arra pedig h A1es jogsim van nem szóltak semmit.. lehet h nem vette észre? ez nagy szerencse volt mindenképpen úgyérzem..főleg h már rutinra járok korlátlanból.... ez volt az első ilyesfajta élményem gondoltam megosztom veletek....! vannak normális rendőrök is itt az élő példa! de amugy ha tudom h jönnek utánam akkor el is megyek a lényeg h nem büntettek és minden rendbevolt jogsit leszámítva amit nem tudok h miértnem kérdezték meg vagy vették észre h csak 11Kw-ig vezethetek.. széles utat kívánok mindenkinek főleg rendőrmenteset!
Kösz haver. Érdekes ez a gyorsváltó, nem lehet hülyeség, de nekem először motoroznom kéne megtanulnom, lehetőleg faszául lendületből, nem stop and go stílusban. Mármint pályán. A gyorsváltóhoz különben gondolom kell a pc, vagy megint hülyeséget kérdezek?
SC1-2.
keverék. minél alacsonyabb a szám annál puhább.
Gyorsváltó.
kuplung nélküli váltás vagy le, vagy fel (kétirányba nem megy). Ezt meg lehet csinálni gáz visszaengedéssel is, de a gyorsváltónál nem kell elengedni a gázt, hanem ahogy a csimmával hozzáérsz a karhoz megszakítja a gyújtást, vagy elzárja az injektorsort és úgy vált. úgy működik a váltókar utána mint egy joystick. Emellett ezredmásodpercre vált, ergo olyan gyors lesz a váltás, mint egy DSG-s, SMG-s autónál. És még ami jó dolog, h váltásnál nem ránt, nem lesz ideges tőle a motor.
nem kell elvenni a gázt a váltáshoz, mikor érzékeli, hogy tiprod a váltókart, akkor gyújtás/benya elvéve és hopp átugrik
Ha lenne egy jÓ polÓd akkor tudnÁd ezt is!
Amúgy kiváncsiságból érdekelne, hogy mit tud a gyorsváltó és mi az alapvető haszna. HA röviden le tudnád írni megköszönném. Tényleg érdekelne.
Már hívtam, nincs itthon ma-holnap.
ago tudja de ö nem fog jelentkezni,
Atyaisten....
Különben nekem is lenne egy minden bizonnyal nagyon amatőr kérdésem. Pirelli guminál az SC1 és az SC2 jelzés a gumikeverék típusát jelöli, vagy azt, hogy egy vagy két komponensű? Próbáltam rákeresni a neten, de semmi infó.
Baszki ecsém, nekem a PC az irodámban van és asztali, a gyorsváltó meg maga a villámgyors jobb kezem, meg a bal lábam, ami kuplung nélkül löki magas fordulaton a sebességeket. Ilyen űrtechnikában ami neked kéne nincs infóm, pedig segítenék.
Persze, hogy megyünk Madárra! Csak ne essen az eső!
R1 talira! Jó lenne! Be is írom a memoáromba!
Máj. 31. Siófok? Egyébként milyen rendezvény lesz, az R1 talival egybekötve?
Köszönöm élek még, és szégyellem is magam amiért mostanában elhanyagoltalak titeket!
Hi all!
SP gyorsváltó beszereléséhez kellene tanács.
Ha alapesetben a PC-hez kerül bekötésre, akkor csak a felső injektorsort vezérli, ergo alacsony fordulaton (pl. Hring 1-es kanyar) nem fog működni. Tudom h mindkét injektorsorra be lehet kötni, de ahhoz mi kell, milyen kiegészítő? Tudja vki?
A Ferenc a motorosokra gerjed, ma is lábon dugott egy haveromat!
Húsvétkor még élt!Várta otthon a locsolókat Mi meg jól ellátogattunk hozzá de kölnit nem vittünk! Ja és mellesleg a kutyája rámgerjedt minden áron meg akarta dugni a lábomat
csak nem a xjr akarodmegkergetni?
bandi
remelem jössz
elsz meg?
R1tali"
Csákó! Előkerültél!? Azóta sincs semmi baja,úgyhogy amit elhoztam tőled az azóta is ott van ahová letettem akkor! Kunmadár péntek?
Mi lesz ott?
Hahó!
Jó már az a ford.szám mérő?
és hogy válaszoljak is, Máj 8 Pancsi most a terv.