Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ilyen mély benyomást tettek rád a buzik?:-)
ez is fordítva vette be a gyógyszerét: https://www.facebook.com/groups/1741617272809433/?hoisted_section_header_type=recently_seen&multi_permalinks=3291279637843181
Sógorom következetesen bántalmazta a 3 gyerekét, minden este mikor hazaért mindnek adott 2-3 pofont mondván biztos rosszak voltak és ezt éveken át, hát hatása az volt.........egyik szó szerint megzakkant, a másik kettőnek is kisiklott a magánélete pedig karosszériásként jómódúak voltak a szociban és utána is.
Ha ez a logika akkor ezért végképp ne. És nem agyonverni kell a gyereket, de mindenkinél más a megoldás. Akinél nem jön be a szépszó az se fogja belátni hogy más módszer kellett volna. A gyülölet meg nem amitt fog kialakulni mert élete során kapott egy két kisebb sallert hanem a rendszeres következetlen bántalmazás miatt és ez lehet lelki terror is, még csak meg se kell verned ahhoz hogy gyülöljön
Ha bárki azért "tisztel" és fogad szót mert verem akkor magamat csapom be mert az nem tisztelni fog hanem félni és gyűlölni meg alig várja, hogy elpusztuljak amiért talán tenni is fog.
Vessző? Lány? Nebassz......... 😬
6. Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket.
Mt 7:6

Ugye már itt megmondták, cigánynak, zsidónak, arabnak, niggernek soha, semmit, mert pórul jársz. Ja, a buzikat ki ne hagyjam.
Hát egzaktságot kár keresni benne.
Bármilyen hiten értelmetlen vitázni mert maga a szó jelentése sem teszi lehetővé az észérvelést.
Pedig de, a hangsúly az eszközön van és a remélt cél csak vágy. Kérdezd a gyereked, hogy akar-e 10 verést vagy tanul a szidásból?
Tudni éppen nem tudom, de valószínűsítem. Pl. engedély nélkül térítesz.
:-D
😂
miért ?
te honnan tudod 😃
Elkárhozol.
És aki belga?
Ebbe nem értek egyet példát mutatni ki fog egyik embernek a másiknak
Ép arról beszélek hogy igét és Jézust kell követni nem egymást .
Pl nagy balga aki a pápába hisz és követi
van itt minden is ,nem lógna jobban ki a sorból mint néha mamin megy a különböző eszmefuttatás Pl meseíró ..... csajos ..... politika stb
motorosoknak is lehet hite
amugy ha elmegyek horgászni és ülök a tó parton nem csak horgászatról beszélgetünk a haverokkal 😁
csak a kutyából tudok kiindúlni, ha néha nem vered meg nem tisztel, nem fogad szót.
Ez inkább egy üljünk le egy kávéra vagy sörre és beszélgessünk téma. Vagy nem jól gondolom?
Igen, de lehet, hogy téged, meg engem érdekel, (és még sokakat) de mégis bizonytalan vagyok, mert ez mégiscsak egy motoros oldal ...
Inkább a példamutatásra tenném a voksom, pofázni mindenki tud.
Az is jó név topiknak
A fenyítésen van a hangsúly. A neveleshez hozzátartozónak kell lennie (vitatott) a büntetésnek v. a büntetés kilátásba helyezésének. A "leordítom a fejét" az nem jó! bár ez a leggyakrabban használt ... A pofon szerintem nem jó, de nem is zárható teljesen ki. Nálunk a vessző működött. (Csak egyszer - kétszer? már nem emlékszem - kellett használni) Pofonra nem volt szükség. (lány) Egyéb büntetésekre volt szükség, de ritkán. Szóval gyereke válogatja, vagy pontosabban az ami valójában a döntő. Nincs két egyforma ...
De egyetértek, hogy ezek komoly dolgok, ez pedig a vicc topik!
Javaslatom: a topik neve legyen "Bibliai kérdések" ami nem annyira vallásos hangzású.
Hiten kár veszekedni 😁
Én nem akarok senkit meggyőzni ugyanis nem az én feladatóm ,max magvető lehetek
" hit szó által terjed "