Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

😂
Hát ha valakit érdekel itt ?
Bár szívesen olvasnám hogy más hogy éli meg hitét abból is lehet meríteni
Vagy kölcsönösen egymást javítani . Mert írás szerint "ahol a nevembe ketten össze gyűlnek én ott vagyok"
Nincs itt elég veszekedés amúgy is? :D
Kéne egy hitéleti topic is.
Fenyíteni szóval is lehet
Mellesleg szerintem meg még az a mondás is igaz hogy 10 pofon apámtól inkább mint 1 az élétől (ez nem bibliai 😂)
Hangsúly nem a magán a fenyítésen van hanem a célján .
Jézus Krisztus minden ember segíti azt útján aki beengedi, és azt a ember ki hisz bene soha nem hagyja cserbe még ha bukdácsolva megy az úton is . És minden ember bukdácsol kivétel nélkül hívő és nem hívő .
Csak a hívőnek van kihez fordulni és tudja hogy mankóra is szüksége van
Míg a nem hívő tán még az utat se látja hogy merre megy nem hogy más érzékeljen Pl hogy botladozik
Ez effektív a verést jelenti vagy bármi más is lehet a fenyítés? Mivel a pofonokról volt eredetileg szó.
Első mondat : Jézus csak abba él aki beengedi őt . Ő kopogtat és ha hívod akkor betér elembe a sátán neki elég rést nyitni és besurran hívás nélkül is
Második mondat : Jézus nincs sokféle max lusta ember aki nem akarja megismerni Jézust ,és meg elégszik egy általa elképzelt Jézussal de ugye az már csak képzelet (sok ember sok képzelet)
Harmadik mondat : Ez a lényeg a félélőség de ez egybe szabad akarta is jelen van legalább Isten ezzel áldotta meg az ember .
Negyedit mondat : Nem meggyőződésből helyes vagy nem helyes ,hanem hitem szerint .
Ötödik mondat : nap mint nap cselekszek olyat amit most már látok hogy nem jó és küzdök is vele , rossz döntést csak akkor hozok ha saját kút fejemből akarok boldogulni . Mondat második fele : hívőként másokat nem kérdek mert sokan vannak és sokfélét mondanak . Én egyhez mérem hogy helyes-e vagy nem az Jézus Krisztus . Sok szór elég ezt egy kérdés elég feltennem magamnak ,hogy Ő hogy tett volna . És meg is van a válasz
Ezáltal meg világítja hibáimat és rámutat hogy jobbulhatok meg .
Ami nem azt jelenti hogy teljesen 100 %ba sikerül (sőt sokszor rontok is ) de igyekszek Ő bele vetet hitel .
Na, jól eltértetek a gyermekneveléstől...
szerintem a Példabeszédek 22:15-re gondolt. "A gyermek szívéhez oda van kötve a bolondság, de a fenyítés vesszeje messze elűzi tőle azt" (A legújabb Károli verzió szerinti fordításban)
Jézus a tanitás szerint mindenkiben benne él. Ehhez képest elég különböző jézusok vannak.
Te is felelősséged szerint keresed az utat. Meggyőződésed szerintem hogy azt tartod helyesnek. Mégis azt gondolom hozol rossz döntéseket, amiknek egy részét később is helyesnek tartasz ha másokat megkérdezel róla.
na rosszul kötöttem össze 😁
Hogy sikerül-e ? Itt mire gondolsz pontosan ?
Én nem járok templomba bibliából és egyéb helyekről tájékozódom hiszek Jézus Krisztus meg váltásában .
Én félélélősegem hogy amit halok mit fogadok el ,hogy keresem Jézust ...... ez alól kibújni nem lehet
Mint Ádám Évának a döntése hogy hallgattak a kígyóra az meg a ő felelősegük volt
részsiker egy darabig
Itt a lényeg hogy népek tömegek megtérni nem tud
csak egyes emberek minden ember külön külön
Amikor Zsidókat mint kiválasztott népekét említik az is félre értelmezés
Mert nem Zsidó van a hangsúly hanem a népen
És Isten rajtuk keresztül bizonyította be hogy nép az az tömegek nem tudnak meg térni . Csak egyes emberek
Elfajzott liturgia.
És? Sikerült?
Kicsit leegyszerűsítve de nekem nagyon tetszik főleg ahogy rajzolja
http://youtu.be/fVq0Tx9OZ6k
katolikus vacakolás volt .............. Luther Márton küzdött ellene akkor jöttek a reformátusok
tisztító tűz meg egy csomó minden kitaláció ami a meg tévesztésre szolgál .
Csak egy egyszerű logika és gondolkodás .Ha van tisztító tűz akkor minek Jézus áldozata 😂
vagy kell egy kis segítség Jézusnak még valami hogy hozott áldozata mellé
Hát nagyon nem ,a megváltó kifizette a számlát az áldozatával és nem kell semmi más se tisztító tűz se kacsatoll se mi humbuk 😁
Persze, a bűnbánó cédula sincs a Bibliában, de egy időben azért megtalálható volt, nem véletlenül.

De a legnagyobb átkúrás a tisztítótűz (purgatórium), mert erről aztán végképp nem található semmi a Bibliában.
ez nem gondoltam volna hogy ilyen jól látod
A lényegét tekintve gondolom igen. De lehet találni írásokat a fordítások közti eltérésről, de azt is kell tudni, hogy Károli szerintem már vagy száz éve fordította, és ezt összevetik egy egy-két évtizede történt fordítással, azért abban is látok én problémát.
Az hogy a papok szándékosan csűrték csavarták a saját boldogulások érdekébe
csak azt tudom mondani hogy nem a papokat kell követni hanem a igét .... ige meg a bibliába van . És ez mindenki saját
felelősege
ja meg nem a pap mutat példát hanem Jézus Krisztus urunk
És az a pár tuti hivő ha egybe eresztem őket ugyanazt fogják olvasni a bibliából?
Az, hogy jól-e, az majd kiderül. A lényeg, valamiben hisznek és nem azt keresik, hogy lehet úgy értelmezni valamit, hogy az kényelmesebb legyen.
A valódiak ezek szerint akkor jol értelmezik a leirtakat.....és hanyan vannak?
A (valódi-) hívőket ne keverd a templomba járókkal.
Akkor is valami elbaszás van benne. Nézz szét a világban, de szükebbre fogva a hivők világában.......valahogy nem jön ki....