Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

szeva. Nem is tudtam, hogy szakács is vagy
látod, ez a jó a demokráciában. Szabad a gondolat, és lehet saját véleményem.....mint ahogy neked is. Nem kell nekünk mindenkit szeretni, egymást sem. Én egyszerűen meguntam, hogy okostojást játszol, ennyi.
Szerintem csak téged....
Bár ez egy csak1 tipp.........
Az a baj, hogy ezt csak te gondolod így rólam.....
Semmi bizonyítékod sincs megint ezekre a vádakra, jelzőkre rólam.


Kértelek már, hogy ne magadból indulj ki légyszíves!
te meg egy besavanyodott, fapofájú nagyokos vagy. Ez van. Én meg szánalmas....ezzel kell élnem...
Mindenki tudja,milyen a palacsinta.....de mégis egy ilyen egyszerű sz@rnak is van vagy 100 féle receptje,és még az ízük is nagyon haonló!


például:


egyik:

Palacsinta (egyszerű alaptészta)

Hozzávalók (2-8 személyre):
25 dkg liszt
3 tojás
3 dl tej
1 evőkanál porcukor
olaj vagy zsír
szódavíz


A felütött tojásokat keverd el a porcukorral, egy csipet sóval, a tejjel és a liszttel. Ha szükséges adj hozzá annyi szódavizet, hogy körülbelül tejszín sűrűségű, csomómentes tésztát kapj. A masszát pihentesd legalább fél órát, majd serpenyőben süsd pirosra a palacsinták mindkét oldalát. (A jelzett mennyiség 18-20 palacsintához elegendő.)


másik:
1 bögre liszt
1,5 bögre tej
0,5 bögre szódavíz v. buborékos ásványvíz
2 db tojás
1 csipet só
1 csapott evőkanál krisztálycukor
2 evőkanál étolaj

Bögre: standard kb. 2,5 dl-s edény, liszttel kb 13 dKg
Tej: 2,8%
Liszt: BL-55-ös finom liszt
Tojás: közepes méretű
Csipet: kb 1 mokkáskanál

Elkészítés:
Lisztet, tojást, cukrot, sót, fél bögre tejjel simára keverem. Kapok egy galuska sűrűségű tésztát.
Ehhez folyamatosan hozzákeverem a maradék tejet. Ha elég sima, akkor hozzáöntöm az ásványvizet és azt is összekeverem. (Ha nem így jártam el, akkor nem tudtam csomómentesre keverni a tésztát.)

Jön 20 perc pihentetés

Ezután hozzákeverem az olajat és lehet sütni. A folyékony tésztát az enyhén előmelegített serpenyőbe töltjük, egyenletesen eloszlatjuk, megsütjük, megfordítjuk és másik oldal kb 2/3 annyi ideig sütjük mint az elsőt.


Nekem 1 nagyon jó barátom dolgozott a Suzuki MOTORszervízben,a színkódot megadta,de a receptúrát nem,mert még nekik sem elérhető...
Tehát a másik fényezőbarátom megnézte: Ez sárga bammeg....telibefújjuk f@szom,úgyse látsz majd különbséget.
Röviden,ennyi.
Én inkább leszek vicces......

De te szánalmas vagy sokszor és az már gáz!
te.
Ezen mi olyan vicces?
Úgyhogy tényleg bocsi, de ebben nem én okoskodom. Nem szoktam, inkább tényszerű vagyok általában.
Tudom, hogy alapból rühellsz minket, de amit mondtam azt kell. Bemész az almádi őrsre, és a tanő nevével felfegyverkezve elmondod, hogy mi történt. Még a cserbenhagyás is megállhat, ha jó előadót fogsz ki.
Majd nézd meg kifújva is..... napfénynél.
Sok ember nem látja az árnyalatokat, pedig sok van..... aki ért hozzá, az könnyebben meg tudja különböztetni az árnyalati különbségeket, sőt a szemcse nagyságot...stb.
Sokan meg csak ugyanazt a színt látják....
Ezüst színből, azonos recept mellett is ltezik sokszor 3-4 féle, ami a szemcsenagyságban különbözik pl.
Szóval ebbe nem menjünk bele, mert nem ez volt a célom....

Annyit írtam, hogy a gyár által megadott színkódhoz nincs recept. Nagyon hasonlót lehet keverni....

THE END
Én kérek elnézést, tutis!

Te tényleg nem érted, amit én mondok és a Tarka is.

fndi még részletesebben elmagyarázta....
Én 7 éve dolgozom karosszéria és fényező üzemben, ismerem a festékrendszereket!
A gyár megad egy színkódot, ami nem a szín kódja vagyis nem egy szín!
Az csak egy recept. ami sok egyéb színből, adalékból áll. Na, most ha a gyár ez nem adja meg, akkor nem lehet MÁSIK receptet használni. Még az elején írtam, hogy hozzáértő fényezők tudnak nagyon hasonlót keverni...
Egyébként amit nekem fújtaK, senki nem mondaná meg, hogy nem eredeti.....

Úgyhogy tényleg bocsi, de ebben nem én okoskodom. Nem szoktam, inkább tényszerű vagyok általában.

Amúgy kykee, igazad van! 100 féleképpen el tudom magyarázni egy dologról hogy hogy NEM LEHET!.
Nekem az a válasz kell mindig, hogy HOGY LEHET!
Ha a gyár nem adta meg a receptet, szarok rá, használunk másik receptet, AZ EREDMÉNY a lényeg!És az eredmény ott figyel már a festékes dobozban...
Nem balhézok, de Ti is megérthetitek amit mondok, hogyha van egy szinkód, akkor az 1 színnek felel meg, nevezzük lófaszsárgának. Namármost ha az A betű jelenti a lófaszt, a B betű a sárgát, a C betű meg a szemcsesűrűséget, akkor ABC-ből simán tudják hogy nekem lófaszsárga szín kell. Namármost kikeverik a lófaszsárga színt, aztán ráfestem a motorra. Erre odateszem a többi eredeti alkatrész mellé, akkor azt látom hogy mindegyik lófaszsárga, még egy árnyalatni eltérés sincs. Akkor mit kell baromságot hallgatnom receptekről? Szerintetek egy festékes cég mivel foglalkozik? Lófaszt se kell neki recept, hisz simán tudja milyen színt miből keverjen. Ennyi. Béke van
Én? naaaa,köszönöm A tarka a producer és az operatőr is egyben!Nélküle ez nem jöhetet volna létre!
Ez után 1és félórával később történt a baj
Szerintem ez kuvajó http://www.videa.hu/main.php?p...
te egy állat vagy
Simán elbeszéltek egymás mellett
Ginó azt regéli hogy a suzuki gyár nem adta meg a szinkódhoz a receptet ami annyit takar hogy nem adták ki hogy a megy piros GSR hez hozzávalók:
1 dl piros
0,003 dl ezüst
0,028 okker
0,97 lószar
0,73 sárgabaracklé
ezek hiányában nem keverhetnek gyári szint, CSAK ahhoz kuvára hasonlítót .

Ami nem zárja ki hogy szép lesz
Tutis úr!
Gino szerintem csak jót akart és nem okoskodott!De ne legyen már balhé a GSResek között,mert már uncsi!Inkább tartsunk össze és a problémá(ka)t ne fokozzuk hanem oldjuk meg!Ha kell épp annál akik épp bajban van!Mint rég...
Ezt ne lebaszásnak vedd,csak próbálom a rezgéseket már alsó hangra visszaterelni,mielött felerősődne!

Ja és tisztelet mindenki felé
szerintem.
Na tényleg léptem!
Gino, bocsi és nehari, de nem tudom mit okoskodsz, haver autókereskedésben dolgozik, kapcsolatban állnak egy festékes céggel aki simán bármilyen színt kikever NEM ránézésre, HANEM SZÍNKÓDBÓL!(nekik sokszor kell festeni a hibás autókat)
Itt van nálam már a 2dl festék, úgyhogy ha Neked nem tudták kikeverni a jó színt, akkor az nem azt jelenti hogy lehetetlen, csak azt hogy rossz helyen próbálkoztál!