Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

igen és tanáccsal szolgálhatsz éppen a leleményeséged, kitartásod miatt!
Én nem veszem mellre, de ha valakinek sikerül valami, akkor nem azt kell mondani hogy az nem lehet...
Szasz!

Túl nagy ügyet csinálsz ebből, ne vedd mellre!
Mégvalamit hozzáfűznék. Haver aki kevertette a színt, használt autó kereskedésben dolgozik. Havonta olyan 50 autót adnak el, ebből kb 10-nek van valamilyen sérülése. Mégis sose adtak még el törött, sérült autót. pedig láttam már párat hogy vettek be és hogy ment ki..Én mivel tudtam az előéletét simán otthagytam volna, de a szerencsétlen paraszt meg örült hogy vesz olcsón 1 hibátlan autót.
Kurvára ki tudnak ugyanolyan színt keverni mint ami a gyári szín, úgy hogy még észre sem veszed. Családban is volt sógornak egy ladája. bal elejét összetörte. Simán gyári állapotra hoztuk vissza, úgy vették meg. Semmit sem lehetett látni hogy hol volt festve. Vagy egysdzerűen meg kell nézni az autókat. Azt hiszed egyik sem tört még meg és nem volt festve?


Én vagyok a világon a legkedvesebb ember. Szívem mint a csendes óceán, mindenki belefér4
Én csak azért írtam, mert megszívtam a sok okos faszkalappal.És hozzáértő szakemberrel.
Te ne tedd!
A srácok itt jót akarnak, csak flusztráltak a motorozás elvonása miatt.
És kissé nehéz olvasni a sorok között .
Mivel az IQ-d több mint a csigáé,,,,,olvass a sorok között és dönts te!

Te tudod mennyire engedheted szabadon a pénztárcádat.

Maradj itt továbbra is: Sipi
Sziasztok!
Tegnap folyamatosan kidobott az oldal, vagy a szolgáltató gyenge

Ha beleszólhatok, ha nem... szerintem tök felesleges azon győzködni egymást, hogy milyen módszerrel keverik a színeket! A lényeg, hogy jó legyen!
(remélem jól írom: létezik egy színspektrométer nevű műszer, odateszi a meglévő szíhez majd a GÉP összeállítja/keveri a színt és kész!)

medwe sehol?
1. A kék színben az eltérés jobban látszik mint a szürkében.
2. leszarom milyen alapbázisból keverik ki a festéket, NEM ADOK 63 ezer forintot azért, hogy frankóra még ki se lehessen mutatni hogy eltér a szín! Először úgy volt hogy fekete lesz hátul mert olyan hátsót sikerült majdnem szerezni. Na az kb 100 árnyalattal tér el a szűrkétől. Még sem érdekelt volna, mert NEM ADTAM volna érte 63 ezret.
Akkor mit kell papolni itt a receptekről meg a sok hülyeségről? Ha még látható eltérés is lesz, kit érdekel?
Amúgy meg most úgy néz ki hogy a K6os szürke hátsót sikerül szerezni. Még azon is elgondolkodom hogy azt lefestesssem-e, lehet így is jól fog kinézni.
Birom, ne más pénztárcáján próbáljatok mindenféle "okos" tanácsot adni...
Szííya.

Én is hozzá szólhatok a témához? Nekem van 95 munkagépem. Gyárilag megadott RAL számmal, kóddal.
No bementem a bótba,,,,semmi gond kikeverték.
Viszem a szerelőimnek: kinyitják, festik. Hoppá! Egészen más kék szín jött ki.

Hol a hiba?! Ott hogy nem mindegy hogy milyen alapbázisból kezdik kikeverni. És az alapbázist pl. egyetlen cég sem adja meg. A világon !

Nekem csak ennyi a gyakorlati véleményem erről az okoskodásról.
Na én itt egyáltalán nem akarok veszekedést olvasni meg veszekedni..
Tarka nagyon jól leírta amit gondolok a receptúrákról!
Gino, tudom hogy segíteni akartál, de gondolj bele..Meg akartál óvni a felesleges járkálástól, mert azt mondtad hogy a gyári színt nem lehet kikeverni. (és kérdem én, mi nekünk a gyári szín? amit ugyanolyan színünek látunk vagy amit tudatosan tudunk hogy ugyanolyan színekből kevertek ki - nekem az első variáció a megfelelő, neked ezek szerint a második) Ha rád hallgatok, akkor bebattyogok a botba, 63ezerért megrendelem az új színre fújt farokidomot, mert úgyse tudok olyan színűt csináltatni.
De ha magamra hallgatok, akkor szólok a havernak, aki ráadásul INGYEN kevertet nekem UGYANOLYANNAK LÁTSZÓ szürke színt, apóssal lefujatom mert kb 30 éves tapasztalata van, és örülök, mert mindezt TELJESEN INGYEN tudtam véghezvinni. Szerinted melyikünk a helyes vélemény?

Nagyon sokszor olvasom a fórumot, mégha nem is irkálok. Sokszor magamban röhögök vagy mérgelődök, mert 10 kérdésből 7-re simán megmagyarázzák hogy hogy nem lehet. Az kit érdekel hogy hogy nem lehet? Mindenki aki segítséget kér, a megoldást várja, nem pedig a falakat..De itt még hagyján..olvasok néha más fórumot, ott simán lehurrogják az embert hogy ott a gugli meg olvass vissza
Még szerencse hogy ott nem vagyok regelve
Mindenesetre én nem vitázom, köszi Gino hogy segíteni akartál, a többieknek is hogy kifejtették a véleményüket, de a magam útját járom.
És szeretném megemlíteni, hogyha Maci nem segít nekem, akkor nem épülne fel a motorom, Ő a megoldást kereste nekem! Te tudod Gino mi történt velem, beszéltünk telefonon, tudod hogy nem egyszerű a helyzetem. De végre látom az alagút végét...
syrus6 meg simán mindenben segített eddig, nagyon sokat köszönhetek Neki! Csak így tovább fiúk!
Remélem ezzel ki lesz oltva a feszült hangulat
Szasz Gino!
Sziasztok!
Csá brábör!

Az a szerinte érvényben lévő állapot, de úgysem fogadja el, hogy nincs igaza....
Ez övön alul...
Megint jól elbeszélgetsz magaddal....

Megint honnan veszed, hogy gyalogos vagyok?
Visszatámadsz azzal, ami rólad igaz?

Még azt sem érted, hogy nem érted....
Te bekóstoltál engem, bekóstolsz másokat..... és ha nincs igazad valamiben, akkor elmondod a másikat mindennek!
Gratulálok! ... vagy inkább sajnálnom kéne, hogy.... neked ennyire futotta?

Pl. velem kapcsolatban téged zavart, hogy nem úgy vannak a dolgok, ahogy te tudtad....
Inkább legyen gyalogos,mint hülye.....
gyalogos úr
te nem érted. Nem is fogod. És ez téged zavar a legjobban........
Semmi extra,és igen...nem hiányoztál!
Látom, nehéz a felfogásod.

Ha figyelmesen (akár tagolva, hogy megértsd) olvasgattad volna, amikről szó van/volt észrevehetted volna, hogy semmi "saját magam okossága" nincs a hozzászólásaimban.
Csupa tényeket írtam le olyan dolgokról, amikről én már tudom, hogy mi a helyzet velük. Tehát nem a saját véleményem a dolgokról, hanem ezt megelőzően némi utánajárás, információgyűjtés áll a dolgok mögött.

Sajnálom, hogy te nem tudod megkülönböztetni valakinek a saját véleményét és a valós tényeket.
Ja, és mások is ugyanazt írták arról a dologról, amit én. akkor ők is "okostojások", szerinted?
Azokat az embereket, akik tudnak dolgokról információkat, nem okoskodónak nevezik, hanem tájékozottnak!


Dottor úr!
értettem én, csak ez a precíz leírás
Mizu veled? Rég láttalak, még ha én nem is hiányoztam neked...
nem vagyok,kimásoltam.
a palacsinta az ezüst színt (vagy feketét,sárgát,pirosat,zöldet) jelenti...és 2 recept....ugyan az az íz....